Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec dwufunkcyjny Saunier Duval

25 Apr 2006 13:28 9438 7
  • Level 10  
    Mam ogrzewanie gazowo kominkowe w tamtym sezonie działało bez zarzutów ,od dwóch mieśęcy spada ciśnienie wody w układzie ,obecnie muszę codziennie dopuszczać wody ,aby uruchomić piecyk gazowy.Przecieku wody narazie nie zauwarzyłem,Co może być przyczyną Dzięki Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    sprawdz naczynie wzbiorcze na c.o powinno byc w kotle(najczesciej-czerwone z tylu kotla za palnikiem) jest tam taki wentylek jak w kole samochodowym .. musisz spuscic cisnienie z gzrejnikow i napompowac to naczynie pompka na 0.8Bara i wtedy napuscic wode tak na 1.2Bar max1,5
  • Level 12  
    1 masz termostaty na grzejnikoch
    2 kiedy był czyszczony wymienuik to jest pytanie podstawowe
  • Level 10  
    termostaty są wymiennika nie czyściłem niewiem jak piec jest na gwarancj
  • Level 33  
    bermark57 wrote:
    1 masz termostaty na grzejnikoch
    2 kiedy był czyszczony wymienuik to jest pytanie podstawowe

A że tak spytam, co maja termostaty i brudny wymiennik do spadającego ciśnienia?
    Myślę i myślę a tu nic mi do głowy nie przychodzi.
  • Level 21  
    Witam
    Chcialem nawiazac do tego samego tematu. Otoz ja takze posiadam taki piecyk Thelia 23 E i tez dzieje sie cos podobnego. Co jakis czas musze "dodawac "wode do instalacji ogrzewczej bo spada cisnienie w rurach. Byl technik ktory piecyk przegladnol i stwierdzil ze moze byc uszkodzona membrama w naczyniu zbiorczym ( taki czerwony talez z tylu ) . Kiedy odkrecil zaworek cale naczynie bylo pelne wody , sposcil ja i doladowal powietrzem ale tylko do 0,5 Bara . stwierdzil ze to za malo ale kazal obserwowac przez kilka dni z wlaczonym ogrzewaniem ( na razie jeszcze nie grzeje ) . Jesli cisnienie spadnie to naczynie do wymiany.
    I tutaj mam pytanie gdzie moge takie naczynie dostac ( strona internetowa ) i jaka jest jego cena.
    Pozdrawiam
    Wosiekpl

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Witam ponownie
    Aby nie zaczynac nowego tematu chcialbym sie cos dowiedziec o magnetycznym odwapnianiu wody. Tak jak pisalem wczesniej mialem wizyte technika od pieca i przy okazji dostalem broszurke na temat magnesu do odwapniania wody. Jest to magnes firmy MHD ( magneto hydro dynamics ) i zaklada sie go na rure doprowadzajaca wode do domu. Ma za zadanie dzialac na czastki wapna ( moze sie zle wyrazam ale chodzi o kamien jaki osiada na rurach w instalacji ) tak aby te zostaly wydalone z instalacji i nie osiadaly na sciankach powodujac korozje. Tak jak pisze sa to dwa magnesy ktore zaklada sie na rure , ja kiedys spotkalem sie z podobnym urzadzeniem elektronicznym ( zbudowanym na NE 5556 ) ktorego montaz polega na nawinieciu dwoch cewek na rurze doprowadzajace wode i dolaczenia ukladu. Ciekaw jestem jaki jest wynik dzialania takiego urzadzenia czy tez magnesow , czy jest sen montowania. Magnesy jakie mi zaoferowal kosztuja prawie 92 E i maja gwarancje na 100 lat ( traca ok 5% efektywnosci na kazde 100 lat ) Wedlug niego sprawdzaja sie dlatego prosze o opinie na ten temat.
    Pozdrawiam
    Wosiekpl
  • Level 28  
    Naczynia wzbiorcze można kupić w sklepach instalacyjnych (hurtowniach). Jednak do konkretnego kotła to w serwisie.