Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Loewe chassis Q2400. Nie startuje, przetwornica próbkuje.

czarownica 25 Apr 2006 18:25 1715 8
    czarownica
    Level 18  
    Chassis Q2400 Witrosik lewka nie staruje. Przysłany paczuszką z Gdańska ze spacerowej po kilku serwisach autoryzowanych z kartką /naprawa przekracza wartość OTV/ Próbkuje przy próbie startu ze stby
    Sprawdziłam przetwornicę +5V stb jest, elektrolity tranzoptor podmieniłam
    wszystko ok.
    Może jakieś pomysły Panowie fachowcy koleżance trzeba pomóc.
    ssss
    Level 36  
    Witam czy przy zalaczeniu pali sie jedna czy dwie diody led

Dodano po 2 [minuty]:

witam
    najprosciej wyciagnij wtyczke z modulu cyfrowego ktora laczy sie z klawiatura lokalna niebieska wtedy musi zasilacz pracowac i musisz miec wszystkie napiecia
    czarownica
    Level 18  
    witam ssss jakbym wyjęła wtyczkę tranzoptor nie załączy przetwornicy.
    Przy włączeniu zapala się jedna dioda /czerwona/ a potem startuje na /zielono/ i tak sobie miga zielona startuje wysokie i wszystko pada do standby i tak wkółko ...itd
    czarownica
    Level 18  
    kk wysokie startuje na chwilę i pada pisałam
    póżniej spróbuję załączyć sztucznie przetwornicę
    czarownica
    Level 18  
    czy V nie wiem ,staruje wysokie na chlileczkę obrazu brak.kineskop odpada jest nasz sprawny za 15 minut uruchomie sztucznie przetwornicę i sprawdzę

Dodano po 45 [minuty]:

Przetwornica załaczona sztucznie pracuje bez zarzutu pod obciążeniem wyjeliśmy cyfrówkę i pracuje elegancko
    Richi
    Level 39  
    Sprawdź czy ci nie uszkodziły się TDA6111 - wzmacniacze RGB.
    czarownica
    Level 18  
    PK jak inne podstawiłam do drugiego jak radziłeś chodzi sprawna ,co do V jakby robił coś tutaj to nie próbkowałby musiałby opaść na stb.To się załącza chwilę ,rozbiorę TV szefa i podmienie cyfrówki. Muszę zrobić płytę dzisiaj.na święta a ponieważ czuję pułapkę a płyt nie zrobionych nie ma ale kto by się w to bawił ? Czuje to że to jakaś bzdura a ja jestem ślepa
    póżniej napiszę

Dodano po 46 [minuty]:

podmieniłam cyfrówki .przecięty był druk zasilania ,eprom mały pusty,duży od innego modelu . Wstawiłam kopie TV ruszył uszkodzenie jest w sterowaniu na płytce,zapewne elektrolity CIEKAWE USZKODZENIE
    elektrolicik na mostku przy trafku 470 mikro był przyczyną