Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Coupe - wzmacniacz plus skrzynia.

roster82 25 Kwi 2006 18:30 1354 15
  • #1 25 Kwi 2006 18:30
    roster82
    Poziom 10  

Wiec zaczne moze od tego, co juz posiadam w aucie.
    Jednostka Clarion DXZ558RMP, przód - podszybie - 10cm infinity, tył - boczki tapicerskie - JBL 13 cm.
    Przy takich malych glosnikach trudno o dobry bas, wiec chce go uzupelnic. Slucham glownie muzyki elektronicznej (techno). Lubie niski, czysty, cieply, miekki i dynamiczny bas, ktory nie zmeczy mnie po godzinie sluchania.
    Chcialbym, zeby brzmienie suba pokrylo sie z charakterystycznym brzmieniem clariona, czyli miekko, delikatnie i szczegolowo.
    Niejednokrotnie mialem do czynienia z naglosnieniami aut, gdzie bas sie ciagnal po uszach i mial zero dynamiki - dla mnie targedia.
    Mam swiadomosc tego, ze potrzebuje troche mocy do napedzenia woofera, ale nie zamierzam startowac na zawodach car audio, wiec wole ciszej a dokladniej.

Finanse... hmm dobre pytanie. By nie dopuscic sie profanacji, mysle jakies 800 zl za wzmak plus skrzynie, moze nieco wiecej, moze nieco mniej... zobaczymy.

Moje pytania brzmia:
    Co byscie polecili przy moich preferncjach muzycznych?
    10 czy 12" ? bass reflex czy zamknieta skrzynia?
    oraz jak mozecie, podajcie wasze konkretne typy.
    Mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos z pojeciem,kto bedzie w stanie odpisac na mojego posta ;)
    Pozdrawiam

0 15
  • Pomocny post
    #2 25 Kwi 2006 18:44
    rojass
    Poziom 14  

witaj,
    skoro dynamiczny, szybki i precyzyjny to JL 10W04.
    zmieścisz sie cenowo, nie bedziesz potrzebował mocnego wzmacniacza, więc łatwiej bedzie go kupić za nieduże pieniądze.Głośnik zagra rewelacyjnie juz w 20L skrzyni zamkniętej. Moim zdaniem do techno tylko i wyłacznie taki rodzaj skrzyni.
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 25 Kwi 2006 19:32
    wit007
    Poziom 24  

Popieram, za ok. 500 dostaniesz JL 10W0 w skrzyni - zostaje 300 na wzmak. Powinno dac rade, ok. 150W RMS wystarczy.

0
  • #4 26 Kwi 2006 01:44
    roster82
    Poziom 10  

a czemu nie 12W0 ;) ?
    jest allegro za 500 pln uzywany

0
  • #5 26 Kwi 2006 07:18
    wit007
    Poziom 24  

Bedzie imho zbyt dominowal, 10 jest delikatniejsza. I nie wiem, czy 12 nie wymaga wiecej mocy?

0
  • #6 26 Kwi 2006 10:47
    rojass
    Poziom 14  

teoretycznie wieksza powierzchnia membrany wymaga wiekszej mocy wzmacniacza, jednak w praktyce akurat prz 12W0 nie musi tak byc. Jednak JL bardzo dobrze znosi większe moce i dobrze jest mu podać te 200RMS, oczywiście z głową.Uzyskasz większa kontrole nad głośnikiem, mocy nigdy nie zabraknie. W przyszłości możesz dokupić kondensator, chociaż nie wiem czy przy takich mocach bedzie on niezbędny.

0
  • #7 26 Kwi 2006 14:04
    raveland
    Poziom 28  

jezeli chcesz cos wiekszego to ravemaster bswII 15"
    mocy nie wymaga duzo zaledwie tylko 250 spl na poziomie 95 czy 97 prz 1w z 1m
    szczeglowoscia i jakoscia dzwieku miazdzy wiele duzo drozszych glosnikow
    do techno nie widze lepszego
    tak czy inaczej szukaj glosnika o spl powyzej 90dB mierzone prz 1 wacie a nie napieciu 2.83v bo z niskimi spl nie nadaja sie kompletnie do techno

0
  • #8 26 Kwi 2006 14:24
    wit007
    Poziom 24  

Ale nie zapominaj, ze z przodu sa az 10 cm glosniki, a w boczkach 13 cm :) Wiec bedzie slychac tylko suba.

0
  • #10 26 Kwi 2006 15:55
    raveland
    Poziom 28  

rojass napisał:
    do techno 15 cali ?

tak a co w tym dziwnego

sub jest duzy do tych glosniczkow ale nikt nie kaze od razu wykrecac go na maxa a basu nigdy za wiele niewiadomo kiedy najdzie ochota na wycisniecei wszystkiego co glosnik i wzmak potrafi i sie okazuje ze ciagle malo

0
  • #11 28 Kwi 2006 00:51
    rojass
    Poziom 14  

nie znam zupełnie tego głośnika i bałbym sie kupić jakąkolwiek 15'' do techno. WYbrałbym raczej 10'' a max to 12'' w zamknietej, no ale może sie myle :)
    a o tym, ze basu zawsze mało to przekonuje sie o tym z każdym dniem. Zmieniałem już sprzęt kilkakrotnie i nadal za mało.Ale nie chcę być jeżdżącą dyskoteka, ani nie chce być kojarzony z wiejskim tuningiem, więc zaprzestałem praktyk z ciągłymi zmianami.

0
  • #12 28 Kwi 2006 02:15
    Rademal
    Poziom 20  

es250+carpower 602? porzadne kable :)

0
  • #13 28 Kwi 2006 09:25
    raveland
    Poziom 28  

rojass napisał:
    nie znam zupełnie tego głośnika i bałbym sie kupić jakąkolwiek 15'' do techno. WYbrałbym raczej 10'' a max to 12'' w zamknietej, no ale może sie myle :)

przejdz na akustyke i poszukaj tam wzmianek o tym glosniku a wtedy twoje obawy zostana rozwiane

0
  • #14 28 Kwi 2006 18:45
    roster82
    Poziom 10  

Wygralem aukcje na allegro i bede mial niebawem w domu JL'a 12W0-4.
    Cena chyba niezbyt wygorowana, 255 zl wraz ze skrzynia zamknieta...

Teraz bedzie pora na wzmacniacz, Czytalem troche forum i widze, ze ciagle powtarza sie w postach monacor. Czy to bedzie dobre polaczenie? Chcialbym, zeby i skrzynia, i wzmak byly z podobnej polki cenowej, bo bez sensu jest posiadac dobra skrzynie na cienkim wzmacniaczu. Moje prefernecje muzyczne znacie z pierwzego posta. Rozumien, ze 250 W w RMS w zupelnosci wystarczy...
    A tak poza nawiasem, czy jest w ogole sens kupowac uzywane wzmacniacze?

0
  • #15 28 Kwi 2006 23:26
    rojass
    Poziom 14  

monacor to budżetówka tak szczerze mówiąc, nie słuchałem, nie widziałem i nie wiem jak to gra, jednak w w suchym porównaniu z innym wzmakami na przykład Sony XES M1 wypada marnie. Wszystko zalezy od upodobań muzycznych.Albo chce mieć nowy i średniej jakości, albo używay i lepszej jakości.Albo Hi-End :D wszystko zalezy od posiadanych funduszy :)
    Gratuluje wygranej aukcji :)

0
  • #16 29 Kwi 2006 12:34
    roster82
    Poziom 10  

rojass co zatem proponujesz? jak mozesz, podaj prosze jakies konkretne modele pod ten sub.

0
  Szukaj w 5mln produktów