Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta di 250 - zaciecie papieru w piecu

25 Kwi 2006 18:54 1064 6
  • Poziom 21  
    Minolta di 250. Zacina mi papier w piecu na rolkach wyjscia. Podczas zalacznia maszyny roleczki wyjscia sie kręcą, natomiast podczas wykonywania kopii papier zatrzymuje sie tych wlasnie rolkach i maszyna wykazuje zaciecie w piecu. Przypuszczam, ze jest uszkodzony czujnik optyczny w piecu lub pod rolka transferowa. Czy mial juz ktos podoby przypadek i co bylo przyczyna?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Wygląda na uszkodzenie czujnika w piecu, na początek proponuje go wyczyścić, warto także sprawdzić stan bushingów wałka teflonowego i samego wałka, miałem przypadki że kiedy były zużyte objaw był podobny.
  • Poziom 21  
    Zapomnialem dodac, ze podczas kopiowania rolki wyjscia sie nie kreca i papier dochodzi do nich i sie zatrzymuje. Czujniki juz czyscilem.
  • Poziom 25  
    Cześć
    Może "Stary to dziwnie zabrzmi ale
    - Masz (a przynajmniej miałeś ;)) maszynę z Duplexem. Odłączyłeś konektory (na dole po prawej stronie) a Duplex został, wisi na kopiarce. Lub odwrotnie, też będzie taki efekt :)
    Zdejmij Duplex z maszyny i odłącz konektory (oczywiście zrób to na wyłączonej koparce !!! )
    Jeżeli to nie jest powodem ( bardzo częste, ostatnio przypadki naszych znajomych ) to wyjmij z Dulpexu czujnik (od zamknięcia) i wżuć go do utrwalania. Masz szybką diagnozę czy czujnik jest sprawny.
    Jeżeli nie to mamy trakowe na stanie, mogę pomóc :)
    Pozdrawiamy
  • Poziom 22  
    Witam

Raz miałem podobnie. Przyczyną były nadłamane zaczepy i się do końca nie zamykała? Niby pierdoła ale warto dokładnie olukać.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Ja obstawiam czujnik pod rolka transferową. Miałem juz cos takiego. Proponuje tez sparawdzić czy plastiki w piecu nie są oblamane, szczególnie w miejscu gdzie wchodzi naped dupleksu no i zebatki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Uszkodzony byl czujnik optyczny w module pieca. Maszyna juz jest O.K.
    Zamykam temat.