Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAZDA 323F 1990,ECU-uklad MP4684 i 4683

25 Apr 2006 20:21 846 2
  • Level 10  
    Mialem wymieniany modul sterowania wtryskiem i zaplonem ECU.Ostatnio przygladalem sie staremu uszkodzonemu i nowemu sprawnemu, ktory obecnie jest wstawiony do samochodu.Roznia sie one tylko jednym ukladem scalonym MP 4684(w starym) i MP 4683(w nowym).Moze ktos wie czy sa to uklady zamienne.Moze ktos posiada jakies dane na temat tych ukladow.Pytam sie poniewaz po odlaczeniu akumulatora mam problemy z ustawieniem sie modulu sterowania na nowo (wysokie obroty na biegu jalowym i dlugo schodza przy rozgrzewaniu silnika).W tej chwili mam OK ale musialem pokonac 500 km aby sie ustawil.Byc moze wymienili na jednostke nie do konca pasujaca do tego modelu.Jest to model 1.6 8V EGI.
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Układy nie różnią się pod względem funkcjonowania, Ty miałeś trochę nowszy model. Niestety, nie mam karty katalogowej, ale i tak nic Ci ona by nie dała.
    Jezeli chodzi o ustawianie biegu jałowego, to powinieneś, po zresetowaniu ECU zdjęciem klemy + i zwarciem jej do masy na moment, uruchomić samochód z zimnym silnikiem i poczekac do pierwszego pełnego rozgrzania (włączenia wentylatora chłodnicy), nie tykając pedału gazu.
    Róznica w działaniu nie jest zależna od samego MP, ale od specyfiki działania ECU, która podlegała zmianom w kolejnych seriach produkcyjnych.
    Pozdr.
  • Level 10  
    Dzięki za pomoc.