Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówko zamrażarka ARGOS ca-320 zbyt mocno zamraża.

Janmasl 25 Apr 2006 20:56 6200 11
 • #1
  Janmasl
  Level 11  
  Mam wrażenie ,że moja lodówko zamrażarka za mocno namarza.Na tylnej ściance zbiera się dużo lodu pomimo,że jest ustawiona na minimum. Mam wrażenie,że trzeba wymienic termostat a może cos innego jest tego przyczyną?? Jeżeli to jedna termostat to jak się do niego dobrać??
 • #2
  MIROSŁAW MADEJ
  Level 2  
  Z TEGO CO NAPISAŁEŚ PRAWDOPODOBNIE PRZEMROZIŁO IZOLACJE SCIANY TYLNEJ .TERMOSTAT NIESPRAWNY JEST JEZELI MROZI I NIE WYŁACZA.JEZELI PRZEMROZIŁO IZOLACJE TO TYLKO POZOSTAJE CI WYMIENIC SZAFE CO SIE NIE OPŁACA.

  Moderated By skryn:

  Nie pisz WIELKIMI literami!

 • #3
  elektryk2000
  Refrigeration equipment specialist
  A jak wygląda tylna ścianka? Tzn. czy jest równomiernie oblodzona?
  Jeżeli nie, to masz przytkany lub nieszczelny układ.
  Co do termostatu to najczęściej pada w ten sposób że w ogóle nie załącza sprężarki lub włącza po długim czasie.
 • #4
  agd3000
  Level 12  
  zacznijmy wszystko odposzatk wylacz lodowke na 24 ,godzin i dobrze wyschla ustaw termostat na 3 no i temperatira w zamazalniku -12 minimum, lodowka +4C powodzenia jak to nie zadziala wolaj fachowca

  Przed wysłaniem wiadomości używaj przycisku:
  Lodówko zamrażarka ARGOS ca-320 zbyt mocno zamraża.
  skryn
 • #5
  Janmasl
  Level 11  
  Ścianka jest rownomiernie oblodzona, a mam wrażenie, że sprężarka pracuje za długo i częściej powinna się wyłączać. Wcześniej po prostu tak nie było. A jeżeli to sprawa tylko izolacji, to chyba tak zostanie. Dzieki za podpowiedzi.
 • #6
  pioan1
  Level 11  
  Witam. Dołączę się do tematu - tak samo mocno mrozi tylną ścianę jak u kolegi, ale w ogóle się nie wyłącza agregat. Zamrażarka działa prawidłowo.
  Jakieś sugestie ?
  Pozdrawiam: pioan1

  PS: Sorki że odświeżam temat ale nie chciałem zakładać nowego.
 • #7
  slawomirrro
  Level 11  
  Witam.
  Również się podepnę.
  Mam problem z lodówko-zamrażarką Agros CA-320, mianowicie nie wyłącza się a góra tylnej ściany pokrywa się najpierw szronem, potem lodem. Po wyłączeniu z sieci na godz. i ponownemu podłączeniu przez pare godzin nie włączała się w ogóle, ale jak już się włączyła to znowu na stałe :).
  Temperatura ciągle za niska, wszystko ciągle mrozi.
  Podejrzewam termostat ale zanim się do niego zabiorę to proszę o jakieś sugestie na temat..., może problem jest gdzieś indziej?
 • #8
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Załóż nowy termostat-nie ma innej opcji- jak na nowym się nie będzie dalej wyłączać to niestety masz ubytek czynnika chłodzącego.
  A prościej jest wyjąć tylko kapilarę starego i na jej miejsce włożyć z nowego - bez wypinania przewodów - masz go w rece i powinien "pyknąć" - jak nie to jest ta smutniejsza opcja.:cry:
 • #9
  slawomirrro
  Level 11  
  Mam już termostat i męczę się z kapilarką. Zaklinowała się gdzieś w obudowie a ja boję się pociągnąć za mocno. Jest jakiś tajemny sposób jej wyciągnięcia? ;>
  Wyciągnąłem już gumowe uszczelnienie pomiędzy rurką a obudową, ciekawe że było całe mokre i w koło niego jest wilgoć.

  Dodano po 25 [minuty]:

  Udało się :D, trzeba silnie ale z wyczuciem ciągnąć ją do góry. Ale kapilarka w nowym termostacie ma dużo większą średnice i tu będzie kłopot.
  Musi ona wejść o obudowę tyle co ta stara?

  Dodano po 19 [minuty]:

  Tzn. średnicę ma taką samą ale większe zakończenie i jest trochę dłuższa. weszło około 5cm mniej niż stara, to chyba nie będzie miało znaczenia, tak? :)
  Czas na próbę :)
 • #10
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Masz chyba problem,bo w miejscu gdzie wchodzi kapilara jest chyba woda ,która zamarzła:cry:
 • #11
  slawomirrro
  Level 11  
  Niestety lipa. Dalej nie wyłącza termostat :/
  Rozumiem że kapilarka nie weszła do końca i nie będzie odbierać temp.tak jak powinna a woda która się tam znalazła i zamarzła też być tam nie powinna. Czy dobrze rozumiem?
  Acha ciekawostka, kiedy włożyłem stary termostat normalnie do lodówki to po jakimś czasie się wyłączył.
 • #12
  mameo
  Level 1  
  Witam :)
  Ja też mam taką lodówkę troszkę jest dziwna, chłodziarce mam 4 stopni a zamrażarce mam -15 stopni .Z początku miałem również problem termostatem kupiłem na nowy taki sam jak orginalny , też nie chciała wyłączyć , nawet czasem 3 godziny się wyłaczała.Później włożyłem termostat od Polara dopiero zadziałał prawidłowo. Moje zdaniem jest takie, że te lodówki mają wadę fabryczna złożone po zespoły jest nie dobrane części :(