Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Cinquecento. Ciągle spadają i podnoszą się obroty.

25 Kwi 2006 21:37 1553 3
  • Poziom 2  
    jestem posiadaczem fiata cinguecento./4 letni/Po urochomieniu silnika wchodzą mi wysokie obroty,następnie spadają i znowu wchodzą wysokie.Proszę o radę , jaka to przyczyna.?
  • Poziom 14  
    No cóż-chyba nie ma 4 letnich cieniasów !!!!!! Napisz jaki dokładnie masz silnik, jaki gażnik i jak sterowany.
  • Poziom 2  
    Sorry - prawda jest taka że to auto jest mojej znajomej,ostatnio często z nią wracam z pracy i obserwuję jak jej to auto szaleje.Postanowiłam dowiedzieć się coś na temat tych objawów,aby jej coś doradzić.Obie jesteśmy zabiegane i nie ma czasu na postawienie go na warsztat.Dowiem się więcej jutro i napiszę dokładnie,jeśli coś podpowiesz , będę wdzięczna.Dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam
    W CC które posiadałem kiedyś (rocznik 95) był gaźnik bez elektroniki (nie japończyk). W tym gaźniku było takie cosik jak regulator obrotów w zależności od obciążenia. Urządzonko to składało się z membramy i było podpięte chyba do kolektora wężykiem. Działało w ten sposób, że wraz z wzrostem obciążenia regulator zwiększał obroty.
    W tym regulatorze trzeba było ustawić szczelinę (widziałem jak to mechanik regulował). Jeśli szczelina była nieodpowiednia to silnik falował obrotami.
    Spróbuj poszukać w jakiejś książce o CC - powinno tam być to dokładnie opisane.
    Sorry za niezbyt techniczny opis - ale chciałem tylko namierzyć problem.
    Mariusz