Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mondeo 1996 rok czy to zawór recyrkulacji spalin ?

26 Apr 2006 09:06 2078 5
  • Level 14  
    Witam szanownych kolegów mam mondeo 1996 rok 18, 16v na gazie sekwencyjnym
    Mam problem z biegiem jałowym tzn, jeśli przy rozgrzanyym silniku puszczam "na luz"to obroty silnika do chwili zatrzymania totalnego trzymane są na poziomie 1500 obr/min gdy sie zatrzymam spadaja do 900-1000 i jest normalnie.
    Czy to jest wina zawóru recyrkulacji spalin słyszałem ze trzeba go przeczyścic bo czesto w tych modelach to się działo ?
    Moze ktoś to ju`z robił ?
    Jak to zrobić pomóżcie krook po kroku nie jestem mechanikiem samochodowym a nie chcę zbytnio dokładać do autka przy prostych czynnościach
    Pozdrawiam
  • Level 18  
    Miałem podobny przypadek. Jednak u mnie był uszkodzony czujnik prędkości.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    to norma w mondeo i nie jest to wada tylko założenie konstruktorów
    chodzi o to że komp podtrzymuje obroty przez chwilę w oczekiwaniu na zmianę biegu
  • Level 18  
    To prawda co mówi kolega RC tylko ,że te obroty powinny być max 1200 podczas toczenia kół. Pewnie gazownicy wpięli się źle w sterowanie i dlatego jest 1500
    Jeśli jest wszystko ok tzn silnik pracuje równo nie ma strat mocy itp. to niech kolega da sobie spokój ,szkoda czasu i kasy a efekt będzie zerowy.Żaden zawór recyrkulacji to nie jest.
    pozdrawiam
  • Level 11  
    witam !
    ja też mam mondeo 1,8 benzynę i występuje ten sam objaw to , tzn.jeżeli w czasie jazdy wrzucę na luz to obroty są w granicach 1200 do 1500 ,po zatrzymaniu auta spadają do około 1000 obr. i wg. mechaników z serwisu forda jest to normalny objaw a nie wada lub jakieś uszkodzenie
  • Level 14  
    No to dzięki wszystkim za pomoc nie szukam więcej dziuryw całym,
    Pozdrawiam