Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAR 400 i SE K700i. W jaki sposób połączyć radio i telefon?

maxreif 26 Kwi 2006 09:25 4750 16
  • #1 26 Kwi 2006 09:25
    maxreif
    Poziom 10  

Witam serdecznie
    Mam pytanie do wszystkich którzy mają orientację w połaczeniach radia i telefonu.
    Mam radio Philips car 400 i telefon Sony Ericsson K700i i chciałbym podłączyć telefon do radia bo wiem że jest taka możliwość że to radio ma taką opcję. W związku z tym mam prośbę oto aby ktoś podpowiedział mi jak to zrobić.
    Pozdrawiam
    maxreif

0 16
  • #2 26 Kwi 2006 11:04
    SlaweK
    Poziom 43  

W sumie najgorsi są tacy co się nie znają a mają orientację.

Oficjalnie to radio nie ma wejścia liniowego do którego można podłączyć jakiś urządzenie ale dla zdolnego elektronika nie ma rzeczy niemożliwych, można takie wejście dorobić ale uważam że jakość będzie raczej marna, nie dość że MP3 jest z natury kaleczeniem dźwięku to jeszcze przetworniki cyfrowo-analogowe w telefonie wystarczają do słuchawek, wzmacniacz i głośnik pokaże Ci ich wady dokładnie.

SławeK

1
  • #3 26 Kwi 2006 14:15
    pkhenr
    Poziom 32  

podłączyć to znaczy co ? -żeby zestaw wykorzystywał głośnik ? czy żeby wyciszał podczas połączenia na czym ma polegać

1
  • #4 26 Kwi 2006 14:29
    djlj24
    Spec od car audio

car400 ma wejście do pracy z zestawem głośnomówiącym. Wyciszy dźwięk (wyświetli PHONE) a na głośniki przednie przekazuje wtedy dźwięk z telefonu. Ale musi być jakiś zestaw bo sam telefon nie ma odpowiednich wyjść.

0
  • #5 26 Kwi 2006 17:44
    micho_m
    Poziom 17  

Podczepie sie pod temat. Czy jets mozliwosc podlaczenia nokii 6230i i Pioneera KEH-P7900? Chodzi mi o to zeby dzwiek szedl na glosniki podczas rozmowy.

0
  • #6 26 Kwi 2006 18:38
    SlaweK
    Poziom 43  

Tak ale przez zestaw głośnomówiący tylko, który odcina głośniki od radia i dołącza do siebie. Ewentualknie ryzykowne przeróbki radia i telefonu co odradzam.

SławeK

0
  • #7 26 Kwi 2006 20:52
    micho_m
    Poziom 17  

Dzieki za odpowiedz. A to musi byc zestaw nokii czy sa moze jakies uniwersalne? Nie chce kupowac zestawu za 300 zl bo nie wiem ile bede mial jeszcze ten telefon a wygodniej jest o wiele

0
  • #8 27 Kwi 2006 21:10
    SlaweK
    Poziom 43  

Niestety, dobre zestawy głośnomówiące do nowych modeli telefonów sporo kosztują, dwa a nawet trzykrotność tej kwoty. Ale nim coś kupisz to sprawdź jak działa bo bywają dość często kłopoty z nimi. Osobiście polecam Ci zestaw z technologią Blutooth, jest unowersalny jeśli chodzi o modele telefonów ale dany telefon musi posiadać takie łącze. Do Twojej Nokii pasuje oryginalny CARK-126 lub CK-7W z Blutooth'em. Ale ceny zaczynają się od 200zł z górę. Ja trafiłem na Allegro CARKa za 150zł i była do bardzo dobra cena, bardzo ładnie działa. Chińskie uniwersalne zestawy z bajerami działają różnie i też nie są najtańsze. A poważni ludzie mają dobre telefony i nie zmieniają ich z modą. ;)

SławeK

0
  • #9 02 Maj 2006 08:10
    maxreif
    Poziom 10  

Witam
    Sądziłem, że na forum uzyskam bardziej szczegółowe informacje, ale się myliłem.
    Panowie (Panie) na forum powinno się pisać tylko o konkretach a nie pisać żeby pisać.
    Prosiłem o poradę a dostałem kilka pobieżnych wiadomości oprócz info od DJLJ24.

2
  • #10 02 Maj 2006 10:37
    SlaweK
    Poziom 43  

Przykro mi że się zawiodłeś i w takim razie odsyłam Cię z zapytaniem do serwisów Opla i Sony-Ericssona, napewno wiedzą więcej i chętnie powiedzą ;) . Zastanawia mnie tylko jakich to konkretów oczekiwałeś.

SławeK

0
  • #11 02 Maj 2006 14:19
    maxreif
    Poziom 10  

Oczekiwałem konkretnej podpowiedzi na temat sposobu podłączenia, polecenia sprzętu dodatkowego jaki jest potrzebny do takiej operacji itd.
    Na forach związanych z oplem raczej nie zjamują się tego typu elektroniką i właśnie na forum Vectraclub polecili mi www.elektroda.pl
    No cóż nie zawsze można mieć co się potrzebuje.
    Pozdrawiam
    maxreif

0
  • #13 04 Maj 2006 09:44
    maxreif
    Poziom 10  

Commor wielkie dzięki za podpowiedź. Wielkie dzięki!!!

0
  • #14 04 Maj 2006 10:30
    SlaweK
    Poziom 43  

I tyle nerwów o jeden kabelek który wyciszy radio...

SławeK

0
  • #15 04 Maj 2006 12:20
    commor
    Poziom 25  

Nie za ma co...
    Jeden wyciszył...a ze dwa przekazały w tym czasie wdzięk...
    pozdr.
    commor

0
  • #16 04 Maj 2006 16:06
    djlj24
    Spec od car audio

Wystarczyło czytać przyklejone posty :D i nie korzystać z linków bezpośrednich bo te już nie działają (tylko przez krótki adres).

0
  • #17 10 Sie 2006 07:43
    maxreif
    Poziom 10  

Niestety nie udało mi się podłączyć telefony do radia ale nie będę już więcej próbował bo prawdopodobnie wymienię radio na inny model Philipsa i wtedy powrócę do tematu.
    W związku z powyższy zamykam temat.
    Pozdrawiam
    maxreif

0