Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Samsung HT-DL200 - brak głosu?

26 Kwi 2006 11:52 4972 12
  • Poziom 21  
    Witam
    Końcówki sprawne , przekażniki załączają się. Brak głosu ze wszystkich żródeł. Obraż jest, wszystko czyta, tuner stroi.
    Schematu brak, proszę o jakąś radę .:cry:
  • Poziom 12  
    Sprawdzić czy sygnał dochodzi do wzmaczniacza, czy wzm ma napięcie zasilania?
  • Poziom 21  
    Wzmacniacz ma zasilanie i pracuje , sygnał nie dochodzi do wzmacniacza .
  • Poziom 12  
    dołaczam się do pytania kolegi podobne objawy w moim samsungu co może być. Ma może ktoś schemat .
  • Poziom 11  
    Mam dokładnie tą samą usterkę, czy ktoś może opanował już ten problem? Jeżeli nie to sam będę musiał się wysilić i to opanować!
  • Poziom 14  
    Proszę spróbować zresetować urządzenie.
    Włączyć aż pojawi się "no disc" i nacisnąć przez ok 5 sek przycisk stop. Poczekać aż sprzęt się wyłączy. Następnie na stand by przycisnąć przez ok 5 sek przycisk stop aż dioda od stand by mignie.
    Załączyć sprzęt i sprawdzić. Jeśli nie pomoże to przeprogramować flash. Miałem takie usterki w dwóch sprzętach,w pierwszym pomógł reset ustawień a w drugim niestety trzeba było przeprogramować flasha.
  • Poziom 11  
    Nareszcie wziąłem na warsztat swojego samsunga HT-DL200.
    Próbowałem go zresetować wg. podanej jw procedury i nic z tego nie wyszło. Prześledziłem szukaczem sygnału: sygnał od wejścia do wyjścia i stwierdziłem, że sygnał dociera do TDA7440, do części selektora wejściowego. Natomiast nie ma go w części volume (TDA7440).
    Prześledziłem całą drogę w której traci się sygnał i BINGO - znalazłem uszkodzony codec CS4228A, zimny jak lód, mimo pokażnego radiatorka znajdującego się na nim.
    Na razie zastosowałem prowizorkę. Połączyłem w TDA 7440 n.8+9 przez 2,2M/63V: n.10+11przez2,2M/63V. Działa ale na 2 kanały, selektor przełącza, korektor działa, volume również.
    Może ktoś ma na zbyciu codec CS 4228A w wersji SMD?
    Będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 33  
    U mnie problem identyczny. Próbowałem resetu wg. Kol. Banmar,ale po 5 sekundach pokazuje na sekundę napis INITIAL i to wszystko. Nie wyłacza się. Ma ktoś może wsad do pamięci tego Samsunga?
  • Poziom 33  
    Witam!

Odtwarzacz DVD ze wzmacniaczem jak w temacie, w głośnikach cisza. Problem był opisywany wcześniej, ale chyba umarł... https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic500354.html

Odtwarzać, odtwarza. W głośnikach cisza, przekaźniki załapują. W słuchawkach też cisza. Same końcówki mocy działają, bo burczą, gdy się dotyka ich wejść.

I tu pytania:

Czy po wymianie kodeka (CS4228A) to urządzenie ruszy prawidłowo? Niby kosztuje ok. 20zł, więc niedużo, ale nie chciałbym w ciemno tego kupić. Może już ktoś miał podobny przypadek i się wypowie w temacie. Dodam, że pomimo radiatorka scalaczek ten jest zimny.

Pamięć flash - pisano, żeby przeprogramować. Gdybym miał sprawny wsad, to znalazłbym kolegę z programatorem, aby wykonał czynność programującą.

Dodam, że próba resetu urządzenia według podanego wcześniej tematu nic nie daje.
  • Poziom 33  
    Wymiana scalaka CS4228A naprawiła usterkę, urządzenie pracuje prawidłowo.

Szkoda tylko, że nie ma wyjścia RGB na gnieździe Scart...
  • Poziom 11  
    W moim HT-DL200 problem identyczny. Próbowałem resetu ale ta opcja nie działa , natomiast sprawdziłem w analogu np. gdy jest ustawiony na UKF że na wejściu wchodzi audio do np. L kanału na US CS4228A a nie wychodzi - cisza z L kanału . Scalak osiągalny w Bierutowie pod Wrocławiem za 20 zł . Jednocześnie informuję że w sprzęcie następują tzw "okrojone" luty na końcówkach mocy i należy zdemontować całą elektronikę bo dekielek od spodu obejmuje mały fragment końcówki mocy ( szkoda że producent nie wykonał na całości dostępu od spodu ale teraz wszystkie tak firmy robią żeby potencjalnych reperujących zniechęcić i jednocześnie podczas demontażu coś przypadkowo uszkodzić !)
  • Poziom 33  
    Scalak do swojego kupiłem u Lewandowskich albo w TME, nie pamiętam już dokładnie. Jak widać, scalak ten jest najczęstszą przyczyną braku dźwięku w tym urządzeniu.

Tak offtopowo - moje DVD obecnie stoi zbędne, więc mogę odsprzedać ;)
  • Poziom 12  
    A dorzucę 3grosze :). Zastanawiam sie czy CS4228A sprzedawany to te same co w sprzecie . I śmiem twierdzić ze nie . Może cirius logic i crystal to obecnie ta sama firma - jakaś fuzja . Ale mam dwa rozniące się manuale tego kodeka . I obecnie w Polsce najczęściej sprzedawany to firmy crystal . Sugerowane warunki pracy dla zasilania VD to 3,3V ( TBD w parametrach max "To Be Defined" - ustalone ? ). Moj sprzet dla tego zasilania VD ma 5V . To chyba wyjaśnia problemy po wymianie układu.