Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simlock z D750i

26 Kwi 2006 21:16 4138 9
  • Poziom 20  
    Witam mam pytanko dotyczące ściągniecia simlocka z D750i, mianowicie czy jest to mozliwe przy pomocy oryginalnego kabla dołaczonego do telefonu, lub podróbki z allegro? I jakim programm to zrobić widziłem że SEMC Tool 3.3 obsługuje ten telefon zarówno jak i Speed LOck (STTool) ale czy napewno poradza sobie z tym fonikiem?
  • Poziom 18  
    Radze Ci nie brać sie za ten telefon crackami bo to napewno zle sie skonczt. A naprawa bedzie Cie sporo kosztowala.
  • Poziom 20  
    Na tym forum chyba mamy sobie pomagać a nie wygłaszać teorie żeby sie niebrać, to popierwsze. A po drugie to tymi twoimi (nielegalnymi) dodatkami to do twojej widomości wiele soniaków zrobiłem i jakoś nigdy nie miałem niemiłych sytacji...
    Pytam tylko czy kabel z zestawu czy podróbki np, foof nadają się jako kabel serwisowy czy trzeba przerabiać na serwisowy ja to było z tymi soniakami ze starszym łaczem...
  • Admin grupy GSM
    Kolega Ci dobrze radzi więc nie naskakuj na niego, tylko daj to zrobic komuś kto dysponuje odpowiednim sprzetem. Kabel o którym piszesz nie będzie dobry.
    pozdr
  • Poziom 13  
    Ja mam Cruisera i na półce leży D750i nie odblokowany bo ma najnowszy CID więc wątpię zeby jakieś darmowe cuda crackowane robiły te telefony nawet z niższą wersją CID'a.

Poza tym już poprawiałem kilka K700 po wyczynach magików z mojego miasta.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Znalazłem schemacik połączeń do kabla serwisowego do D750 dodaje w załączniku. A program Speed Unlock (STTool 2) robi CID49 wiec zależało mi tylko na kabelku który znalazłem ale mam pytanie czy zasilanie to 5V musze doprowadzić zewnętrzne czy można wyprowadzić z portu COM?
  • Poziom 23  
    zewnętrzne zasilanie

pozdro
  • Poziom 25  
    podepne sie tutaj z moim pytankiem...mam d750i z ery CID36 i nie moge zdjac mu locka za pomocą HWK...na jaka wartosc mam mu zminic MD w pliku z ustawieniami zeby to ruszylo? w tej chwili dla 750i mam wartosc 8, dla k750i mam tak samo i te smigaja... co to jest w ogole to MD?
  • Poziom 20  
    OK temat do zamknięcia, problem rozwiązany :) Simlocka nie ma!
    A na przyszłość dla innych może sie przyda:
    Kabel zrobiłem jak w załaczniku tzn. podpiołem linie Tx,RX,GDN i poprowadziłem 5V z USB.
    Do ściągnięcia locka posłużył program STTool2 (speed_unlock) do sciągniecia na www.softgsm.pl
    Program poradzł sobie bez problemu z moim D750i i kolegi W800 :)

Pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi :)

P.S Dołaczam screen'a programu po operacji :P