Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Timingi na ASUS A7V880. Ustawienia. Co oznaczają te literki T?

27 Kwi 2006 22:25 853 5
  • Poziom 13  
    Witam, mam problem z ustawieniem timingów na płycie gł. ASUS A7V880. Standardowo mam ustawione 2.5/3/3/7. Sprzętu zadziwiającego nie mam, niedługo zamierzam zmienić procek i RAM, ale aktualnie mam Athlona 1,7 Palomino, Kingston 512/400 i zasilacz NeoTEC X3800 380W. Nie wiemc zy dużo z tej pamięci na tej konf. wycisne, ale myślałem nas 2.5/2/3/11 , tylko ,zę gdy wchodzę do Biosu i wybieram ręczną konfigurację to tylko CL mam pokazne normalnie, a Ras to Cas,Ras i tRas jest dziwne i mam do wyboru 3T,4T,5T itd. nie wiem co jest co, czy ktoś mógłby wytłumaczyć co te literki T oznaczją i czy na pewno jak dam Ras to Cas 2T to będzie to 2 a nie np. 4 :)

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Napisz najpierw na jakich ustawieniach chodzi procesor(FSB x Mnożnik) i jaka jest częstotliwość szyny pamięci ???
    Pozdr. :D
  • Poziom 13  
    Procek: 11x133, a pamięć 166 :)
  • Poziom 39  
    Athlony najlepiej pracują synchronicznie z pamięcią - ustaw pamięć na 133(266) i timingi na minimum -> 2-2-2-6 - powinno chodzić.
    Zrób testy pamięci MemTest86.
  • Poziom 13  
    No tak wszytsko wytłumaczyłeś, ale ja w ustawieniach biosu nie mam tak ładnie do wyboru jak 2 itd. mam te literki 2T,6T,12T itp. itd. o to mi chodzi, żeby mi ktoś wytłumaczył...
  • Poziom 39  
    To przecież to samo, tylko w uproszczonym zapisie !