Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Satelite 4200- brak sygnalizacji słabej baterii???

30 Maj 2003 00:51 1898 2
  • Poziom 14  
    Witam,

O usterce tego laptopa 4200(lub 4300- klient nie był pewien a laptopa nie miał przed soba) dowiedziałem sie z rozmowy tlefonicznej.
    akumlator trzyma około 2,5 h normalnej pracy i to chyba nalezy uznać za niezły wynik tym bardziej ze laptop ten juz nie jest nowy..

Problem polega na tym ze nie ma sygnalizacji która podobno predzej była.. ;i tak są to dwa komunikaty:
    "słaba bateria" pozniej powinno wywalać cos w stylu"poziom krytyczny"

Obecnie brak na laptopie takowwej sygnalizacji ...
    w jaki sposb przywrocici taka sygnalizacje?
    To jest problem sprzetowy czy programowy?
    Pozddrawiam!
  • Poziom 20  
    Oprócz sprzętowego sygnalizowania rozładowania baterii - wtedy kiedy w zasadzie jest praktycznie rozładowana, jest też sygnalizacja systemowa.

Najprawdopodobniej chodzi o wyświetylenie w Windows komunikatu przy podanaym wcześniej stanie baterii/ lub też "pipnięcie" - do wyboru.

Opcję tę najprawdopodobniej ustawia się w zarządzaniu energią w 'Panel sterowania'-> 'ekran' i zakładka pulpit i klikasz w 'zasilanie'. Tam są odpowiednie opcje.

U mnie można też kliknąć na ikonce baterii w pasku zadań i wybrać właściwości - tam można sobie ustawić przy jakiej wartości [%] ma się taki komunikat pokazywać.

Myślę, że to może być to - w razie dokładniejszych instrukcji musiałbym włączyć laptopa - ale chyba się nie pomyliłem.
  • Poziom 12  
    draakul napisał:

Najprawdopodobniej chodzi o wyświetylenie w Windows komunikatu przy podanaym wcześniej stanie baterii/ lub też "pipnięcie" - do wyboru.

Opcję tę najprawdopodobniej ustawia się w zarządzaniu energią w 'Panel sterowania'-> 'ekran' i zakładka pulpit i klikasz w 'zasilanie'. Tam są odpowiednie opcje.

Właśnie tam trzeba ustawić tą opcję. Jeśli po ustawieniu nic się nie dzieje to moim zdaniem może być jeszcze coś takiego. A mianowicie jeśli to nie jest win2000 lub xp wrzucić jakieś sterowniki od płyty. Może być nie zainstalowane urządzenie z płyty które odpowiada za ten komunikat.
    Moze sie myle ale mozna zawsze spróbować.
    Pozdrawiam