Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera MiniDV Sony DCR-VX2100E uszkodzony port firewire

irondick 28 Kwi 2006 00:19 3021 4
 • #1 28 Kwi 2006 00:19
  irondick
  Poziom 31  

  Witam.
  Mam wielki problem z portem firewire. Prawdopodobnie jest uszkodzony.
  Brak jest możliwości zgrania materiału z kamery do komputera poprzez port.
  Sprawdzone na 10 komputerach. Na 100% to nie wina softu ani sterowników. Prawdopodobnie uszkodzenie powstało w wyniku różnicy potencjałów.
  Proszę o pomoc jak zdiagnozować port czy możliwa jest naprawa w rozsądnej cenie i jak zapobiegać na przyszłóść takim niespodziankom.
  Dodam jeszcze że port w kompie do którego zwykle podłączona jest kamera działa i czyta np:CDROMa a płyta główna to ASUS P5LD2 Deluxe.
  :cry:

  0 4
 • #2 02 Maj 2006 17:25
  bartekke
  Poziom 21  

  Jedyną metodą diagnozowania portu DV jest podłączenie go do komputera. Sadząc z opisu prawie napewno uszkodzony jest wyjściowy układ scalony portu DV. Naprawa niestety nie będzie tania, układ scalony kosztuje ok 270zł. Jedyną metodą zabezpieczenia się przed przepięciem jest połączenie mas komputera i kamery a dopiero póżniej przyłączanie kabla DV. Jest to szczególnie ważne w komputerach przyłączonych do kablowego internetu, masa na kablu internetowym z reguły nie jest uziemiona.

  0
 • #3 07 Maj 2006 01:28
  Sting
  Specjalista - kamery

  To tylko pewnie koszt procesora, do tego dojdzie jego wymiana bo pewnie jest w BGA. Nietóre firmy w takich przypadkach proponują tylko wymianę płyty głównej z zawartym procesorem, co oczywiście jest skutecznym czynnikiem do zakupu nowego produktu. A jeszcze inni twierdzą, że producent już "tego nie udostępnia", bo ten model wyparł inny, więc dowidzenia.
  Mam nadzieję, że się mylę.

  0
 • #4 12 Maj 2006 21:31
  videokam
  Poziom 15  

  W kamerze vx 2100e firma sony proponuje jedynie wymiane plyt. Niestety, nie jest to tanie ale skuteczne. Nie wierz w cudowne naprawy tego modułu. Jeśli będziesz miał pytania dalsze to służe radą i pomocą. Niestety ostatnio dawno nie odwiedzałem tej strony więc proszę o sygnał na konto prywatne.
  Pozdrawiam

  0
 • #5 07 Sie 2006 19:45
  irondick
  Poziom 31  

  Problem rozwiązany. Kamera w serwisie SONY została naprawiona. Mimo iż była na gwarancji wyłudzono za naprawę 280zł. Notabene po zgłębieniu tematu okazuje się że jest to problem dotyczący wielu przypadków nie tylko akurat w Soniaku. Ciekaw jestem czy ktoś miał podobny przypadek z innm sprzętem. Natomiast co do portu wydaje mi się że jest jakiś błąd techniczny w układzie. Taki port nie powinien się uwalić w żaden sposób. Przecież wtedy taki sprzęt jest do wywalenia. Bo na co mi kamera za kilka tysięcy jeśli nie mogę zgrać materiału do kompa.
  Pomyślcie co by się działo np. z USB w PC gdyby walił się po podłączeniu drukarki aparatu lub innego sprzętu. Co do serwisu SONY to warto zadać pytanie czy ewentualna naprawa portu w tak drogim sprzęcie jest objęta gwarancją gdyż jeśli nie to po co za nią płacimy.:cry:

  0