Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera MiniDV Sony DCR-VX2100E uszkodzony port firewire

irondick 28 Kwi 2006 00:19 2931 4
  • #1 28 Kwi 2006 00:19
    irondick
    Poziom 31  

Witam.
    Mam wielki problem z portem firewire. Prawdopodobnie jest uszkodzony.
    Brak jest możliwości zgrania materiału z kamery do komputera poprzez port.
    Sprawdzone na 10 komputerach. Na 100% to nie wina softu ani sterowników. Prawdopodobnie uszkodzenie powstało w wyniku różnicy potencjałów.
    Proszę o pomoc jak zdiagnozować port czy możliwa jest naprawa w rozsądnej cenie i jak zapobiegać na przyszłóść takim niespodziankom.
    Dodam jeszcze że port w kompie do którego zwykle podłączona jest kamera działa i czyta np:CDROMa a płyta główna to ASUS P5LD2 Deluxe.
    :cry:

0 4
  • #2 02 Maj 2006 17:25
    bartekke
    Poziom 20  

Jedyną metodą diagnozowania portu DV jest podłączenie go do komputera. Sadząc z opisu prawie napewno uszkodzony jest wyjściowy układ scalony portu DV. Naprawa niestety nie będzie tania, układ scalony kosztuje ok 270zł. Jedyną metodą zabezpieczenia się przed przepięciem jest połączenie mas komputera i kamery a dopiero póżniej przyłączanie kabla DV. Jest to szczególnie ważne w komputerach przyłączonych do kablowego internetu, masa na kablu internetowym z reguły nie jest uziemiona.

0
  • #3 07 Maj 2006 01:28
    Sting
    Specjalista - kamery

To tylko pewnie koszt procesora, do tego dojdzie jego wymiana bo pewnie jest w BGA. Nietóre firmy w takich przypadkach proponują tylko wymianę płyty głównej z zawartym procesorem, co oczywiście jest skutecznym czynnikiem do zakupu nowego produktu. A jeszcze inni twierdzą, że producent już "tego nie udostępnia", bo ten model wyparł inny, więc dowidzenia.
    Mam nadzieję, że się mylę.

0
  • #4 12 Maj 2006 21:31
    videokam
    Poziom 15  

W kamerze vx 2100e firma sony proponuje jedynie wymiane plyt. Niestety, nie jest to tanie ale skuteczne. Nie wierz w cudowne naprawy tego modułu. Jeśli będziesz miał pytania dalsze to służe radą i pomocą. Niestety ostatnio dawno nie odwiedzałem tej strony więc proszę o sygnał na konto prywatne.
    Pozdrawiam

0
  • #5 07 Sie 2006 19:45
    irondick
    Poziom 31  

Problem rozwiązany. Kamera w serwisie SONY została naprawiona. Mimo iż była na gwarancji wyłudzono za naprawę 280zł. Notabene po zgłębieniu tematu okazuje się że jest to problem dotyczący wielu przypadków nie tylko akurat w Soniaku. Ciekaw jestem czy ktoś miał podobny przypadek z innm sprzętem. Natomiast co do portu wydaje mi się że jest jakiś błąd techniczny w układzie. Taki port nie powinien się uwalić w żaden sposób. Przecież wtedy taki sprzęt jest do wywalenia. Bo na co mi kamera za kilka tysięcy jeśli nie mogę zgrać materiału do kompa.
    Pomyślcie co by się działo np. z USB w PC gdyby walił się po podłączeniu drukarki aparatu lub innego sprzętu. Co do serwisu SONY to warto zadać pytanie czy ewentualna naprawa portu w tak drogim sprzęcie jest objęta gwarancją gdyż jeśli nie to po co za nią płacimy.:cry:

0