Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja TNS300 DVD Toyota

29 Kwi 2006 01:22 22253 8
  • Poziom 11  
    witam wszystkich

czy istnieje mapa Polski do nawigacji samochodowej TNS300 DVD montowanej fabrycznie w Toyota Corolla Verso?
    gdzie oprócz salonu można taką mapę zakupić?

widok takiej nawigacji zamieściłem w jpg-u
    proszę o informacje na temat takij nawigacji gdyż nie wim jak ją uruchomić (sprowadzona wraz z samochodem)

pozdrawiam
  • Poziom 1  
    widzę ze nikt nie odp na tego posta:( a tez mam to samo pytanie??ja w sumie ściagnełem z neta jakąś navi TNS 300 która zajmuje około 8giga, nagrałem to na dvd double layer i nie działa ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić żeby było ok???
  • Poziom 1  
    a skąd sciąhnełeś tą mapke bo poszukuje pilnie to mojej toyoty
  • Poziom 12  
    Z mapami do Toyoty jest specyficzny problem. Przygotowuje je japońska firma Aisin na bazie map od Navteq (klientem marki jest także m.in. Alpine), co sprawia, że proces debiutu na rynku od momentu zebrania danych kartograficznych trwa znacznie dłużej niż u rywali. Dane dzielone są na dwie płyty (więc być może to jest przyczyną, że czytnik nie czyta dwuwarstwowej płyty. Drugi kłopot polega na tym, że mapy właściwie dostępne są tylko u dealerów Toyoty, gdyż Navteq nie ma ich w swojej oficjalnej sieci sprzedaży. Wynika to z umów zawieranych pomiędzy koncernami. Mapa PL powinna być jednak dostępna, jakkolwiek jej szczegółowośc i ilość błędów jest rozczarowująca.
  • Poziom 1  
    Witam,

Ja tez pilnie poszukuje mapy do nawigacji w mojej Toyocie.
    Dziś otrzymałem informację w ASO Toyota że mapa z obłożeniem 80-90% polski będzie dostępna na przełomie listopada i grudnia 2007. Aktualnie jest dostępna z 16% polski, także chyba warto jeszcze troszkę poczekać. Jakby sie udało odpalić tą mapę ściągniętą z netu dajcie znać też byłbym zainteresowany. Pozdrawiam.
  • Spec od car audio
    I kolejny raz widać jak to reklama wprowadza w błąd. Od pewnego czasu reklamują Toyotę, że ma nawigację z pełną mapą Polski. A mapy nikt nie widział :).
  • Poziom 12  
    Mapa jest - miałem okazję ją sprawdzać przez kilka dni. Pokrycie bazuje na planach Navteq w wersji Q4 2006, a więc ok 73 dokładnych planów miast i malejąca ilość dróg w porównaniu do poprzednich edycji map Navteq. Dane opierają się na zasobach łódzkiej fimy E-Mapa (AutoPilot) - baza obejmuje ponad 640 tys. km dróg z których ok 400 000 km to drogi gruntowe.
  • Poziom 31  
    zaraz , czegoś nie rozumiem , toyota bogata firma i nie może stworzyć normalnej mapy ? samochody tej firmy dość dobrze się sprzedają w polsce a tu co totalna olewka , mam nawigację z przed 3 lat na palmtopa i każda nawet najmniejsza wiocha jest uwzględniona .
    w mojej toyocie avensis mam navi z ekranem dotykowym , najbliższe miasto które widać na mapie to wrocław jedyne 50km drogi ode mnie .
  • Poziom 12  
    Toyota tak jak wszystkie pozostałe koncerny motoryzacyjne kupuje gotowe mapy od wyspecjalizowanych producentów takich jak Navteq czy Tele Atlas nie licząc pozostałych uczestników obrotu. Żadnemu koncernowi motoryzacyjnemu po prostu nie opłaca się robić map, podobnie jak nie opłaca się robić sprzętu audio i innych podzespołów - którymi zajmują się kooperanci. Trudno wymagać np. od Mercedesa by robił sprzęt audio do aut, skoro projektuje i wytwarza je np. niemiecki Becker. Zrobienie dobrej mapy wcale nie jest takie oczywiste, a wysokie wymagania plus dostosowanie map do określonego sprzętu i oprogramowania po prostu wymaga czasu.