Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Merc okular 210 W E 220 Diesel światła drogowe, klima

29 Kwi 2006 09:54 2374 7
  • Poziom 13  
    Witam !!!!!
    Mam taki problem mam Mercedesa okularnika 210 W.
    To jest E 220 Diesel z 1999 roku (wersja Classic).
    Jest to taksówka niemiecka, w beżowym kolorze.
    Ostatnio grzebałem w gnieździe do podłączania "koguta" i sprawdzałem napięcie. To gniazdo pod zagięciem dachu, między drzwiami kierowcy i pasażera z tyłu. Niestety zrobiło się zwarcie i w wyniku tego nie ma teraz prądu na gnieździe i nie mam świateł drogowych "długich".
    Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki, są w porządku.
    Co mogę jeszcze sprawdzić ?

Poza tym nie działa mi klimatyzacja. Napuściłem gaz do układu, jednak cały gdzieś umknął. I dalej nic nie działało. Czy są tam jakieś bezpieczniki w klimatyzatorze, jak się kończy gaz ?
    Czy to jest wina sprężarki klimatyzacji, czy czegoś innego ?

Proszę o pomoc, już nie wiem co poradzić w tych sprawach.
  • Poziom 12  
    Witam.Bezpieczniki w tym autku sa pod tylna kanapą,w skrzynce pod maską przy podszybiu po lewej stronie,w skrzynce ze sterownikami po prawej(oczywiscie pod maska),i jezeli to taxi to moga byc 2 szt pod dywanikiem pod nogami pasazera.W panelu klimatyzacji nieznajziesz napewnoi zadnego bezpiecznika,a jezeli chodzi o ubytki czynnika chłodzącego to najczesciej w tych autkach puszcza zimering na osce sprezarki.Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    Adam xander1111 napisał:
    Witam.Bezpieczniki w tym autku sa pod tylna kanapą,w skrzynce pod maską przy podszybiu po lewej stronie,w skrzynce ze sterownikami po prawej(oczywiscie pod maska),i jezeli to taxi to moga byc 2 szt pod dywanikiem pod nogami pasazera.

Zapomniałeś napisać, gdzie jest najważniejsza skrzynka bezpieczników w tym temacie: ta od świateł zewnętrznych...:D
  • Poziom 12  
    Nie zapomniałem tylko kolega napisał ze sprawdzilł i wnioskowałem ze wie ze to lewa strona deski pod klapką.Ale oki Pozdrawiam:D
  • Poziom 13  
    Tylna kanapa - sprawdzone OK, pod maską przy podszybiu lewa strona - OK, w skrzynce ze sterownikiem klimatyzacji prawa strona - OK, pod dywanikiem pasażera z przodu mam tylko nr VIN nadwozia, nie widzę tam żadnych biezpieczników.
    Natomiast są bezpieczniki w bagażniku na prawej ściance jest ich 5 - OK. Dalej nie mam świateł długich, gdzie jeszcze szukać. Może są gdzieś ukryte ????????
  • spec od auto-elektro
    napisali ci gdzie - z lewego boku deski taka zaślepka
  • Poziom 20  
    Jedno ustrojstwo z wyłącznikiem świateł stanowi puszkę w której są bezpieczniki.
  • Poziom 13  
    A nieprawda, bo tam nie ma chyba nawet na desce rozdzielczej bezpieczników od długich. Otworzyłem bagażnik, wymieniłem bezpiecznik z prawej strony w puszce i wszystko gra