Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 75 - wymiana głośników, poprawa brzminia

matjez 01 Maj 2006 17:53 6919 63
  • #31 01 Maj 2006 17:53
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #32 01 Maj 2006 18:30
    4064484
    Użytkownik obserwowany

uszczelka powoduje że pierscien ozdobny ma się na czym trzymać., mniej drgań, pierscień nie będzie dzwonił przy basie. Taką uszczelke mają na koszu wszystkie alphardy, 888 dibelski, i chyba nawet estradowe stx, to taka pianka do okoła głośnika

• #33 01 Maj 2006 22:44
    darkone
    Poziom 23  

barthezz:
    ludzi za bardzo nie obchodzi historia firmy tonsil, my nie chcemy glosnikow z "tradycją" tylko dobrze grających glosnikow. Nie ma znaczenia gdzie zostaly wykonane ani przez jaka firme bo podobno najczestsze 3 slowa to made in china. No i co z tego? czy dzwiek bedzie zalezal od tego gdzie glosnik zostal wykonany lub jakiej firmy jest czy raczej sama konstrukcja glosnika i jego parametry? zauwazylem ze niekiedy ludzie maja takie przekonanie ze jesli cos jest droższe to i lepsze. To w takim przypadku ja proponuje zalozyc nowa firme, zrobic pare konstrukcji a potem sprzedawac je za astronomiczną sume. To bedzie hi-end? raczej watpie.

co do tych altusow na glosniki 25 to wlasnie slyszalem opinie ze ludzie wymieniaja w nich oryginalne tonsile na 25-100 od STXa - takie zjawisko spotkalem kilka razy na allegro. A tam gdzie byly glosniki 30cm to sa wkladane 30-200-8AE. Dlaczego?poniewaz slyszalem opinie ze jest lepszy od oryginalnego glosnika pod kazdym wzgledem. slyszalem altusy 140 i niskiego basu to w nich nie uswiadczylem ;] slyszalem tez 30-200-8AE i porownując je to STX jest glosniejszy, nizej schodzi i nawet dzwiek jest lepszy dla ucha. 25-100-8SC jest lepszy od 25/60 tonsila i rowniez nizej schodzi :) przynajmniej taka moja opinia

• #34 02 Maj 2006 01:35
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #35 02 Maj 2006 09:42
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Ehhh zdziczała ludzka rasa...zadam takie proste pytanie...skoro już chcecie tam ładować STXa jako basowego to po kiego grzyba chcecie aby później pasował tam oryginalny tonsil?? skoro twierdzicie że STX będzie grał o niebo lepiej to po co chcecie aby można było jeszcze wkładać GDN 25\xx ?? tak wogule jak chcecie się wyżywać i pokazywać swoje wymysły konstruktorskie to zróbcie kolumny od podstaw a te altusy z oryginalnymi głośnikami oddajcie komuś kto je doceni za to jakie one są i jak one grają...ja uważam że GDN 25\xx tonsila jest lepszy od jakiegoś buczydła stxa...teraz taka nastała moda że głośnik nie ważne jaki ma SPL (nawet 60db ujdzie) aby tylko buuczał bez żadnego wykopu i będzie w sam raz do najnowszego hip hopu...a nie w tym rzecz...tu chodzi o dzwięk i efektywność zebym ja nie musiał ładować kilowatów w kolumny aby usłyszeć cokolwiek...a ten GDN 26\xx w dobrej budzie potrafi zmiażdzyć te stxy wykopem...będzie grał pełnym pasmem jakie mu narzucił producent podczas gdy stx będzie buuuuczeć...

• #36 02 Maj 2006 10:30
    darkone
    Poziom 23  

ja nie rozumiem twojego myslenia? po co nam w domu jakis wykop? na dyskoteke idz z wykopem a nie do domu. ja lubie sluchac muzyke kazdego typu ale z najnizszymi rejestrami, czego w tonsilu nie uswiadcze. Pozatym po co nam glosnik basowy grajacy pasmem do 5khz??? przeciez nie o pasmo ani nie o SPL chodzi. subwoofery powinny grac do 200hz i tam byc cięte ale w praktyce grają do 1khz bo przewaznie tam ich pasmo zaczyna spadac. woofery grają do 5-10khz i tam dopiero zaczyna im pasmo spadac - tak jest w przypadku tonsila. niestety cos za cos. przyjzyj sie wykresom czestotliwosciowym tonsila a STXa w pasmie do 100hz. tonsil jest w tym przedziale cianki w porownaniu do STXa. Dlaczego 200hz? otoż dlatego ze pasmo do 200hz jest bezkierunkowe - stąd subwoofery maja wlasnie takie a nie inne ciecie. przy takim rozwiązaniu mozliwe jest zbudowanie kolumny smuklej z glosnikiem basowym z boku wtedy powinno byc ciecie nie wyzej jak 500hz. Stx ma ciezsze membramy niz tonsil - przez to jest troche cichszy ale ma nizszy FS i to ladniejszy bas. pozatym SPL to jest pojecie wzgledne. Nie rozumiem jak mozna sie kierowac wyborem glosnikow patrząc tylko na SPL a nie na całą charakterystyke. porownaj wykresy 25/60 tonsila a 25/100 stxa.

• #37 02 Maj 2006 11:06
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #38 02 Maj 2006 11:42
    Caleb_
    Poziom 33  

oj darkone swiecisz niewiedza - juz ci zwracalem na to uwage w twoim temacie czy lepszy 1x32 czy 2x27.

Cytat:
    woofery grają do 5-10khz i tam dopiero zaczyna im pasmo spadac - tak jest w przypadku tonsila.
    z tego co widze po ch-ce to do 1-2khz najczesciej - poxniej sie zaczynaja rezonanse, ktorych nijak sluchac, a skoro SPL dla 10khz jest juz ponizej 80dB (w stosunku do najczestszych 90dB) oznacza, ze glosnika tam juz nie slychac...
    Cytat:
    przyjzyj sie wykresom czestotliwosciowym tonsila a STXa w pasmie do 100hz. tonsil jest w tym przedziale cianki w porownaniu do STXa.
    na milosc boska, pasmo do 100hz zalezy od typu obudowy. Wiekszosc glosnikow Tonsila (szczegolnie 25-tki i 30-tki) lepiej zagraja w BR niz zamknietej, a pomiar jest robiony w obudowie zamknietej, stad taka ch-ka. Stx natomiast wiekszosc glosnikow ma do zamknietych (badz do tej i tej) i stad "lepsza" ch-ka. Ile razy jeszcze bede musial to powtorzyc, darkone? To takie trudne do "opanowania"?
    Cytat:
    Dlaczego 200hz? otoż dlatego ze pasmo do 200hz jest bezkierunkowe - stąd subwoofery maja wlasnie takie a nie inne ciecie.
    a mi sie wydawalo, ze subwoofery maja uzupelnic pasmo od dolu reszte zestawu (wiec ucinane by byly na 40-80hz), a nie podbijac "chamski" wysoki bas i na dodatek zaburzac stereofonie ;)
    Cytat:
    Stx ma ciezsze membramy niz tonsil - przez to jest troche cichszy ale ma nizszy FS i to ladniejszy bas.
    slyszales kiedys bas z dobrze zaaplikowanego tonsila (najlepiej jeszcze jako subwoofer, z dobrze ustalonym podzialem i glosnoscia)? Chyba bys zmienil zdanie co do jakosci basu stxa...
    Cytat:
    pozatym SPL to jest pojecie wzgledne. Nie rozumiem jak mozna sie kierowac wyborem glosnikow patrząc tylko na SPL a nie na całą charakterystyke.
    no ja tez nie rozumiem. Tonsil w wiekszosci wypadkow ma SPL powyzej 90dB, a stx w wiekszosci wypadkow do 88dB (wyjatkami sa glosniki basowe o mocy 200 i 300 wat) - wszystko usredniajac pasmo, w ktorym glosnik powinien pracowac...

• #39 02 Maj 2006 12:59
    darkone
    Poziom 23  

oj caleb zas zaczynasz sie wymądrzac. To wszystko to teoria ktora ma sie nijak do praktyki ;] mialem 5 tonsilow, 2 GD - nawet nie wiem dokladnie jakie (ale nie nadawaly sie do niczego wiec je sprzedalem za 10zl) 2GDN 25/80 - zrobilem suba i sprzedalem prawie bez zysku i 25/60 ktory chyba zaraz wywale na smietnik bo nawet na allegro nie chcą go kupic za polowe ceny albo zrobie kolejnego suba to wtedy moze sprzedam. powiem tak. nie ma obudowy dla 25/60 w ktorej lepiej by zagral niz moj Stx 25-100. probowalem 30, 45L a nawet 55L. 25/80 jest juz lepszy ale tez nie ma szans z 25-100stxa. nie zmienie mojego zdania na temat tonsila bo wg mnie jest on mocno przereklamowany. za ta cene (no moze troszke wiecej) mam visatona ktory jest o niebo lepszy od tonsila.
    25/60 spokojnie ciagnie do 5khz (89dB) zobacz charakterystyke. nawet jesli zaaplikuje tonsila do BR a robilem takie proby, bedzie gorzej gral. mam Skrzynke 42L z BR strojony na 40hz to i tak 25-100 byl lepszy! czlowieku czy ty zrozumiesz ze nie lubie pudełkowatego basu tonsilow? dla mnie on taki jest i koniec kropka- o gustach sie nie dyskutuje. myslisz ze dlaczego bylo wiele tamatow jak uzyskac lepszy bas w altusach? najwidoczniej nie tylko ja uwazam ze TONSILE mają do kitu bas! przyjdz ze swoimi altusami o ile posiadasz (do 110) i jak uzyskasz glebszy bas to ci dopiero przyznam racje - oczywiscie na tym samym wzmaku i bez podbijania.

PS. dlatego wlasnie polecam 25-100 STXa. nie uzywam zadnych korektorow, pobic ani niczego.
    PS2. aha i prosze nie mowic: "jakbys slyszal to bys zmienil zdanie" - jakby babcia miala wąsy była by dziadkiem a zdania nie zmienie bo swoje slyszalem

• #40 02 Maj 2006 20:34
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Hehe to że altusy mają dudniący bas nie oznacza że inne tonsile mają taki sam :!: słuchałeś kolego jakiekolwiek inne kolumny tonsila?? słuchałeś naprzykład mildtonów 80tek na GDN 25\60?? jak tak to spróbuj mi wmówić że mają dudniący bass albo "pudełkowate brzmienie"...altusy mają takie zadanie aby dudnić bo tak zostały stworzone na początku lat 80tych :!: miały grać ze wzmakami o mocach kilkunastu watów na kanał i dlatego mają takie duże SPL czego efektem jest dzwięk taki a nie inny...posłuchaj kolego innych kolumn tonsila i dopiero wtedy mów że STX lepszy...jakbyś posłuchał jakiejś flagowej kolumny STXa a potem kolumny np. Maestro tonsila to byś wiedział co to znaczy przyjemny dzwięk i ciepły nisko schodzący bass...no ale cuż...ty na siłę chcesz wmówić że coś składane z chinśkich podzespołów na wikolu(tak to jest najprawdopodobniej wikol bo miałem STXy z nowej serii i dokładnie je oglądałem i testowałem) i powiem szczerze że ja o wiele ładniej kleję głośniki i przede wszystkim równo że głośnik wygląda jak z fabryki...a te z stxa krzywo poprzyklejane resory górne bo resor dolny krzywo przyklejony a wiadomo żeby nie charczało trzeba wycentrować...to pach resorek górny o 5 milimetrów w prawo...i nie charczy :D ale że głośnik później w kolumnie będzie wyglądał jak...krzywy to już nie przeszkadza :D

• #41 02 Maj 2006 21:08
    darkone
    Poziom 23  

sluchalem mildtonow - o ktorych nie jest mowa - bo kolega ma je w domu. Bas lepszy niz altusy - o ktorych mowa ale i tak nie schodzą tak jak STX!!!! Maestra nie slyszalem ale od kiedy sa produkowane altusy a od kiedy maesta?? jest roznica i to jest glownie powodem. wczesniej nie bylo mowy o kawalkach w ktorych jest bas 50hz. prosze mi nie mowic zebym posluchal flagowych kolumn tego a tego producenta, ja nie mowie o kolumnach tylko o konkretnych glosnikach. 25/60 jest pudełkowaty 25/80 juz mniej ale wole STXa z tego co wiem to najbardziej na suba nadaje sie 20/80 z tej seri gdzie byla gumowa membrama. ale w Altusach nie ma takiego glosnika! trzymajmy sie tematu a nie rozmawiajmy o wyzszosci firm, wiadomo ze nie porownamy 32-300 stxa z 20/40 tonsila. ale mowie o 10" 25-100 jest lepszy od 25/60 i nie mam zadnych watpliwosci.

• #42 02 Maj 2006 21:33
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #43 02 Maj 2006 21:40
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Hmmmm ciekawa teoria :D ja w tonsila gdn 25\60 wpompuję 150 wat i będzie on grał tak głoooośno że będzie można ogłuchnać...a ty w stxa 25\100 wpompujesz 200 watt(bo wpompojuesz przy tej efektywności co on ma) i nic nie będzie słychać tylko bezmózgie buczenie...typowo samochodowe wogule bez jakiegokolwiek udeżenia nie mówiąc już o wytrzymałości mocowej...żadnej kontroli nad głośnikiem bo szczelina krótka i cewka długa... a tonsil ma długą szczelinę i krótką cewkę przez co efektywności mu nie brak...i wytrzymałość mocowa na dobrym poziomie...

• #44 02 Maj 2006 21:43
    micho a
    Poziom 35  

a awaryjnośc ?? też sie nie liczy ?? że w stx ach nagminnie palą sie linki głosnik sie rozcentrowuje itp terż sie nie liczy ......???

ludzie jeżdza tonsile za malutkie wychylenie i łatwo mechanicznie sie niszcza ............owszem jak ktoś ma nie pokolei i wkłada gdn 25/60 w 200l 20 hz no to :D ale mi NIGDY w życiu nie spaliła sie linka w tonsilu nigdy w życiu nie uległ zniszczeniu przy przesterze ..............

a gdn 38-300-4AE od 200wat z forte rozsypał sie w pył ........

walisz takie porówniania .....to po co kupują altusy skoro chcą niskiego basu ??????? ktoś im każe ????????????????

a ja kupie ldm na głosnikach 8'' estradowych i napisze temat jak zrobić żeby grały od 20 hz bo mają mało basu pomożecie mi ?? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

bezsens ..............szkoda gadać .........

• #45 03 Maj 2006 00:08
    darkone
    Poziom 23  

bezsens jest wtedy jak sie nie umie czytac!! i to jest wlasnie glowy problem polakow!! czy autor kupil te kolumny czy juz je mial - tego nie wiemy. wiemy natmiast 2 rzeczy:
    -autor juz ma te kolumny
    -autor chce polepszyc tanim kosztem bas.

NIKT tu nie mowi o wytrzymalosci mocowej. pozatym chyba jestes jedynym ktory twierdzi ze mu sie STX rozsypal bo za duzo mocy wladowales. inni pakowali do nich po 400W i żyly nadal.
    ja nie "wale" prowan !

czasami odnosze wrazenie ze chcielibyscie glosnik do wszystkiego. jak cos jest do wszystkiego jest do niczego. nie ma szerokopasmowek ktore nisko schodzą, nie ma niskotonowych z ladnym basem ktore odgrywają pasmo do 10khz. Moze chcielibyscie glosnik z wbudowanym robotem kuchennym, telewizorem i termometrem?

Mowicie ze tonsil jest nie zniszczalny tak? 25/80 nie wytrzymal 140W podczas gdy 25/100 wytrzymal je i nadal dziala? dowod? moge odsprzedac kosz 25/80 ze spaloną cewką!!

• #46 03 Maj 2006 00:15
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #47 03 Maj 2006 00:29
    darkone
    Poziom 23  

czlowieku o czym ty piszesz??!! kazdy glosnik sie zuzywa czy to STX czy to tonsil, visaton czy alphard. Wg praw fizyki jesli STX sie zuzywa i gra gorzej to tak samo dzieje sie z kazdym innym glosnikiem. nie trzeba byc geniuszem zeby wiedziec ze papier z biegiem lat staje sie gorszy, miedz sniedzieje, metal sie kruszy itp. itd.

Cytat:
    ... Znajdź mi takie problemy w Tonsilu to dostaniesz nobla...
    no to juz zacznij zbierac na ta nagrode, pokazac ci odkształconą cewke tonsila? zeby nie bylo ze robione to specjalnie ona jest jeszcze przyklejona oryginalnym klejem do resora dolnego i do kosza. z biegiem lat odksztalcil sie resor gorny i spowodowal ze pewnego razu membrama pekla uszkadzając cewke !! kosmiczna historia nie? szkoda ze usunelem membrame bo bym ci fote pokazal.

• #48 03 Maj 2006 09:10
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Hmmm :D w GDN 25\80 jest resor piankowy więc jedyne co mogło w nim pęknąć to resor piankowy a skoro pękł to znaczy że albo był już stary i sparciały albo przepracowany...a ty go katowałeś...resor w tonsilach się wymienia co jakiś czas aby grały one tak elegancko jak na początku...a ty władowałeś w niego 140 watów...resor nie wytrzymał i cewka nie trafiła idealnie do szczeliny i się skrzywiła...w taki oto de****y sposób rozwaliłeś taką dobrą cewkę...i to jest właśnie kosmiczna historia bo gdyby ten tonsil miał dobry resor górny(co sprawdza się palcem,jeśli resor już stracił na elastyczności to albo się go nie katuje albo się wymienia na nowy resor górny i dalej ogień) to byś mógł spokojnie wpompować w niego 180 watt RMS i nie byłoby problemu bo GDN 25\60 wytrzymuje spokojnie 150 watt RMS bo tonsil podaje swoje moce przy tak rygorystycznych normach że gdyby takie normy stosował STX albo alphard to te głośniki by miały po 15-20 watt...a skoro ty w tym głośniku usunąłeś membranę to znaczy że głośnik był już do regeneracji a ty go katowałeś...a tak nawiasem to GDN 25\80 zmiażdzy twojego stxa 25\100...GDN 25\80 siedzi w altusach 200 i radzę ich posłuchać...

• #49 03 Maj 2006 10:52
    md
    Poziom 39  

Zabawna i bezsensowna dyskusja. Podziwiam zorientowanych w temacie, że chce Wam się dyskutować z ludźmi, którzy w życiu poza Alphardem, 888, Dibeisi i osławionym STX nie słyszeli nic lepszego. Poza tym, trudno dyskutować nie kierując się konkretnymi kryteriami. Wielu obrońców STX-a pojęcia nie ma o solidności, wytrzymałości, trzymaniu parametrów i brzmieniu firmowego srzętu. Składają swoje kolumny i subwoofery z źle dobranych skrzyniach, zasilają to wszystko super produktami 2x25W lub 5x100W, które z sieci pobierają 200W i cieszą się brzmieniem, którego wymagający słuchacz nie chciałby znosić nawet za dopłatą.
    Na forum jest dużo młodych, którym się zdaje, że rozumy pozjadali i wszystko już w życiu widzieli - oni to nie potrafią docenić marki, solidności wykonania, jakości brzmienia i stałości parametrów, dla nich jedynym kryterium jest cena. Zresztą, dla nich nie potrzeba lepszych głośników, bo rodzaj słuchanej przez nich muzyki nie stawia wielkich wymagań w stosunku do sprzętu - dla umcia, umcia... wystarczy dudniący STX i tweeter - zestaw z ogromną dziurą w środku pasma. Żal tylko czytać, że kolejny młody konstruktor niszczy kultowe kolumny Tonsila montując w miejsce rasowych głośników Alphardy, STXy i inne chińskie wyalazki. Dopiero z wiekiem człowiek zaczyna doceniać jakość dźwięku (nie tylko głośność i przestery), solidność konstrukcji i to coś, co trudno określić, a do czego my mamy sentyment, tego nie znajdziemy w masówce chińskiej.
    Mam niezmienne od lat zdanie: do zestawów, niezależnie jakiego markowego producenta należy montować oryginalne głośniki, bo zestaw to nie same głośniki, to wynik lat eksperymentów, obliczeń, profesjonalnych testów i na koniec pracy fachowców, a różnica między produktem firmowym i chińszczyzną jest taka jak między Pioneer i Pionier - dla wielu zasadnicza, a dla innych tylko w pisowni.

• #50 03 Maj 2006 12:16
    darkone
    Poziom 23  

Cytat:
    ...Na forum jest dużo młodych, którym się zdaje, że rozumy pozjadali i wszystko już w życiu widzieli - oni to nie potrafią docenić marki, solidności wykonania, jakości brzmienia i stałości parametrów...

hahaha a to dobre, młodych :) to mnie do nich nie zaliczaj! nie jestem tak jak inni slepo zapatrzeni w marke, tonsil byl dobry kiedys, teraz jest dobry owszem ale jego stare produkty juz nie! testowalem w swoim zyciu dosc sporo glosnikow, glownie 20tek. ale dostalem tez i wieksze tonsile.

znam sie na wzmacniaczach wiec nie proboj mi wmowic ze jak cos pobiera z sieci 200W to da rade oddac 5x100W. to sa brednie. do wzmacniacza 2x100W taki jak ja mam w obecnej chwili: zmodyfikowany jabel J35 potrzeba trafa 300W! 2x 100W + 100W straty na ciepło. aha i trzeba liczyc jeszcze ze on odda 100w przy 4R a przy 8R bedzie slabiej. moj jabel chodzi na +/-43V

Cytat:
    GDN 25\80 jest resor piankowy więc jedyne co mogło w nim pęknąć to resor piankowy a skoro pękł to znaczy że albo był już stary i sparciały albo przepracowany...a ty go katowałeś...resor w tonsilach się wymienia co jakiś czas aby grały one tak elegancko jak na początku...a ty władowałeś w niego 140 watów...resor nie wytrzymał i cewka nie trafiła idealnie do szczeliny i się skrzywiła...w taki oto de****y sposób rozwaliłeś taką dobrą cewkę

wypraszam sobie takiego juz go dostałem. ogolnie dostalem za darmo 4 takie glosniki 25/80. 2 dobre z ktorych zrobilem suby pasywne i sprzedalem jeden naadwal sie do regeneracji ale po ogledzinach okazalo sie ze ma skrzywioną cewke - czyli ten o ktorym mowa. i ostatni ktoremu kolega wpompowal 140W - byl w subie- nie wytrzymal godziny i spalil sie na dyskotece 50m2.

md:
    niektorym ludziom wydaje sie ze tonsil to jest "klasa sprzet" niestety, klasa sprzet to on jest tylko przy nowych konstrukcjach, a altusy mildtony i inne podobne stare to sa BADZIEWIA! nigdy w domu nie mialem szajstwa wiec nawet nie wiem jak sie slucha alphardow, dibeisi itp. mam 2 pary kolumn:
    1. stare westry z niemiec - to jest tonsil - fakt one sa glosne ale 0 basu. czyli tak jak altusy
    2. kolumny bez nazwy ktore jakoscią przewyzszają znacznie wszystkie altusy itp. tez z niemiec - przypuszczam ze wtedy to byl hi-end. wystarczy zobaczyc na precyzje wykonania.

i na koniec konkluzja. to wam sie wydaje ze pozjadaliscie wszystkie rozumy. to ze macie duzą liczbe obok "Pomógł osobom: " nie znaczy ze ja nie moge miec racji. Bardzo denerwujące jest to ze ktos ci mowi ze w zyciu niczego nie sluchales i nawet sie na tym nieznasz!! w zyciu bylem 5 razy proszony o zrobienie czegos za pieniądze, 3 razy robilem podlogowki. 1. tanim kosztem -LW800 i do tego 9-150-8PJ. 2. SC10N + 18-120-6SC 3. 2x22-120-4SC+ ARP +ARV. klienci byli zawsze zadowoleni i o dziwo LW800 jest jednym z lepszych glosnikow za ta cene -28zl. 1 robilem subwoofer na jakims boszmanie - bo juz byl kupiony - ale nie wiem czy parametry byly dobre. i raz robilem wzmacniacz 2x200 na hexfetach dla kolegi. dalsza dyskusja jest bez sensu wg mnie, ja mam inne zdanie i wy macie inne zdanie, co nie znaczy ze kazdy z nas nie ma troche racji i nikt nie ma racji calkowitej.

• #51 03 Maj 2006 12:17
    micho a
    Poziom 35  

md ja już kończe kiedyś zrozumiemoże :D:D ja kupiłem stxa gdn 38 wydawał mi sie taki idealny ale raz mi padł linki poszły potem drugi potem zacząl trzeszczeć i.............

kumpel mi przekalkulował że w zakresie 60-100hz to 4 gds kosztujące 120 zł zagraja tak samo przy 100watach jak 1 gdn 38 kosztujący 185 zł przy 300watach

no więc tańszy wzmak nie musze sie paprać w kolumny/suby .....
    2 eltrony i tak zajmą tyle samo albo mniej miejsca niż 1 gdn 38 i 2 nadstawki :D:D

kiedyś może zrozumie te gds mają 30 lat i graja a gdn po 1,5 roku był trupem

• #52 03 Maj 2006 12:53
    md
    Poziom 39  

Żałosne, jak w życiu sprawdza się powiedzenie: uderz w stół.....
    Wypowiedzi na forum kierowane są do wszystkich czytających, niestety, mamy tu wyjątkowy przypadek narcyzmu, niektórym wydaje się, że są pępkiem świata, ale cóż, jak się ma dwadzieścia kilka lat......
    Młodzi ludzie, ja więcej lat płacę podatki i składki na ZUS niż wielu z Was ma wpisane w dowodach osobistych, a do Wrześni po towar dla mojej firmy jeżdziłem jeszcze przed wojną polsko-jaruzelską.
    Strasi wiedzą, że w sklepach PEWEXU można było kupić wieże stereo z zestawami kolumn produkowanymi w Tonsilu. Wiedzą również, że w Niemczech sprzedawane były Tonsile pod różnymi nazwami. Nie chodzi tu jednak o podział młodsi/starsi. Zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje szacunek dla wszystkich, a dla starszych w szczególności. Mądrość życiowa podpowiada, że od starszych można się wiele nauczyć, wystarczy tylko umieć słuchać (tutaj: czytać), a czytać też trzeba umieć, by zrozumieć zamierzoną ironię.
    Forum służy wymianie poglądów i każdy ma równe prawa w ich wypowiadaniu, wypada jednak powściągać swoją nieuzasadnioną agresję w stosunku do wszystkich, którzy mają odmienne zdanie - tak nas, wapniaków (zgredów, czy jak tam u Was teraz modnie) wychowywano, no właśnie wychowanie, zastanawiam się, czy to pojęcie zostało jeszcze chociaż w słownikach wyrazów obcych, czy też już nie jest cool?

• #53 03 Maj 2006 13:09
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

kolego md masz całkowitą rację :!: co jest złego w kolumnach które były produkowane kilkanaście lat temu...to że były robione na jakość ?? to ze do ich budowy stosowano flagowe przetworniki?? to że wykraczały one poza "epokę"?? bo podczas gdy ludzie potrzebowali małych kolumienek i wzmacniaczy produkowano duże kolumny z przeznaczeniem na domowe party...może fakt altusy były robione głównie na ilość aby każdy mógł się cieszyć głośnym dynamicznym dzwiękiem... ale produkowano również inne kolumny jak np Zg25C...tonsil się nie zeszmacił przez te lata...owszem miał kilka gorszych produktów(jak każda firma) ale ogólnie produkował bardzo dobry sprzęt...jak ostatnio posłuchałem sobie zestawu duet tonsila (zestaw kina domowego) to dzwięk tak mi się spodobał że naprawde...a konstrukcja prosta...a skoro GDN 25\xx jest taki badziewny to po co produkowany jest po dziś dzień?? i sprzedawany za taką cenę??bo jest dobry! ludzie go kupują! budują na nim dobre kolumny!

• #54 03 Maj 2006 13:13
    ALTUS 140
    Poziom 16  

Darkone -> nie rozumiem czemu wsadzasz Altusy i Altony w jeden wór, skoro założenia tych kolumn są raczej inne? Tonsil robi głośniki do różnych zastosowań, nie tylko do nawalania basem. Zakres głośników STXa jest bardzo wąziutki, nie ma specjalnej różnicy w brzmieniu, cena jest średnia i brzmienie również mocno średnie, i nawet głośniki 32-300 nie prezentują sobą nic co mogłoby zachwycić. Są głosniki estradowe, które są estradowe tylko dlatego że mają estradowe zawieszenie, bo ani spl, ani zakres częstotliwości nie jest w nich estradowy. Wszystkie głośniki stx'a z wyjątkiem gwizdków służą do basu :D średniotonowe mają fs jak głośniki basowe... Tonsil ma wszystko, bo są zarówno głośniki do subwooferów, jak i do kolumn 3way, 2way, szerokopasmowe i wszystko czego człowiek potrzebuje. Jak chce sie uzyskać brzmienie lepsze od 'bajeranckiej' miniwieży z supermarketu, to stx jest bardzo dobrą alternatywą, jednak gdy pragnie się czegoś więcej i ma sie na to pieniądze to stx nie będzie dobrym wyborem.
    Pozdrawiam

• #55 03 Maj 2006 13:29
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #56 03 Maj 2006 14:12
    darkone
    Poziom 23  

heh. TO Ze jestes starszy kolego MD o niczym nie swiadzczy!! swiadczy jedynie o tym ze w polsce panuje idiotyczne przekonanie ze nie wazne co mam w glowie wazne ze jestem starszy a co za tym idzie napewno mądrzejszy i nikt mlodszy nie moze miec racji! TO JEST DOPIERO ŻAŁOSNE.

Bardzo odbiegacie od tematu. Jedyne czego chcialem dowiesc to to ze nie ma glosnika za cene STXa 25-100 ktory bylby dobrym i TANIM wyborem zamiast oryginalnego 25/60 i mial lepszy bas! ja juz skonczylem. wiecej sie nie bede wypowiadal w tym temacie bo to nie ma sensu. ja mam inne zdanie wy miacie inne i koniec kropka. Zeby nie bylo niedomowien wszystko co bylo przezemnie powiedziane - tego doswiadczylem!

• #57 03 Maj 2006 17:05
    Caleb_
    Poziom 33  

Cytat:
    oj caleb zas zaczynasz sie wymądrzac.
    bo wybitnie mnie denerwuje wypowiadanie sie osoby na temat, na ktory nie ma pojecia...
    Cytat:
    To wszystko to teoria ktora ma sie nijak do praktyki ;]
    mhm... kto tu patrzy na ch-ke tonsili wlozonych do zamknietych obudow i na tym ocenia jakosc basu...
    Cytat:
    2 GD - nawet nie wiem dokladnie jakie (ale nie nadawaly sie do niczego wiec je sprzedalem za 10zl)
    hmm, a czego od nich oczekiwales, basu? nie badz smieszny.
    Cytat:
    nie ma obudowy dla 25/60 w ktorej lepiej by zagral niz moj Stx 25-100. probowalem 30, 45L a nawet 55L.
    ten 25/60 wymaga ciutke wiekszej obudowy i na dodatek odpowiednio zestrojonego BR... skoro nie piszesz o BR to prawdopodobnie go nie robiles i tu jest pies pogrzebany. 25-100 stxa ma takie parametry, ze w zamknietej lepiej bedzie pracowal, BR od biedy tez moze byc, ale glownie zamknieta... tonsil przeciwnie...
    Cytat:
    za ta cene (no moze troszke wiecej) mam visatona ktory jest o niebo lepszy od tonsila.
    no faktycznie 120, a 200zl to prawie ta sama cena...
    Cytat:
    25/60 spokojnie ciagnie do 5khz (89dB) zobacz charakterystyke.
    ch-ka powinna byc mozliwie najbardziej liniowa, a wszelkie rezonanse, szczegolnie w srednim pasmie beda bardzo niekorzystnie odbierane przez ucho - z tego tez powodu 25/60 srednio sie nadaje do pracy do 5khz...
    Cytat:
    nawet jesli zaaplikuje tonsila do BR a robilem takie proby, bedzie gorzej gral. mam Skrzynke 42L z BR strojony na 40hz to i tak 25-100 byl lepszy!
    to o wiele za mala obudowa dla tego GDNa - znowu powod dla ktorego tonsil nie mial basu...
    Cytat:
    myslisz ze dlaczego bylo wiele tamatow jak uzyskac lepszy bas w altusach?
    bo ich przeznaczenie bylo "polestradowe", a przerobki mialy na celu zlagodnienie ich brzmienia, aby staly sie bardziej "domowe". czy to takie trudne do opanowania?
    Cytat:
    przyjdz ze swoimi altusami o ile posiadasz (do 110) i jak uzyskasz glebszy bas to ci dopiero przyznam racje - oczywiscie na tym samym wzmaku i bez podbijania.
    nie mam altusow i nie zamierzam ich posiadac. Rowniez podbic nie stosuje, bo one glebszego basu nie daja (przynajmniej w wiekszosci wzmacniaczy)
    Cytat:
    Maestra nie slyszalem ale od kiedy sa produkowane altusy a od kiedy maesta?? jest roznica i to jest glownie powodem.
    a od kiedy jest stx produkowany? - pytanie retoryczne...

• #58 03 Maj 2006 17:21
    darkone
    Poziom 23  

juz powiedzialem ze nie bede sie juz wiecej wypowiadal na ten temat, mam inne zdanie i na kazde twoje zdanie jest kontrargument. I wypraszam sobie. mam pojecie na ten temat!

• #59 03 Maj 2006 18:33
    Caleb_
    Poziom 33  

zabraklo argumentow, wiec lepiej sie wycofac, nie?

Cytat:
    I wypraszam sobie. mam pojecie na ten temat!
    no faktycznie - patrzysz na ch-ke glosnika w obudowie zamknietej, podczas gdy ten ma EBP 90, wiec duzo lepiej zagra w BR i na tej podstawie stwierdzasz ktory glosnik lepszy... jesli masz cos jeszcze do powiedzenia to zapraszam na priv, zeby juz nie zasmiecac tematu.

• #60 03 Maj 2006 20:09
    darkone
    Poziom 23  

nie zabaraklo argumentow. nawet jesli patrze na te charakterystyki nie wiele sie beda roznic od tych w innej obudowe bo wszystko mozna wysymulowac w WINISD i wyobrazic jak bedzie wygladal wykres!. jak chcesz o tym porozmawic to zapraszam na gg a nie bedziemy zasmiecac tematu