Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mega problem z komputerem!!!

Nikapon 29 Kwi 2006 17:43 3919 46
  • #1 29 Kwi 2006 17:43
    Nikapon
    Poziom 10  

Witam. Mam wielki problem z komputerem (dokladnie nie moim tylko mojego kuzyna). Od pewnego czasu nie mogl sie zaladowac system(wyswietlało sie ladowanie systemu i restart). Po sformatowaniu dysku to samo. Pozniej przyszla pora na zasilacz: założylem swoj (Fell 300W- u mnie na podobnej konfiguracji dziala bez problemów). Jednak nadal to samo. Wyciagnalem z kuzyna kompa ram, grafike i zalozylem swoje- nic nie pomogło. Dysk teraz jest podpiety u mnie i tez dziala. Myslalem tez ze to procek albo plyta glowna: zalozylem jego procka do mojego kompa(tylko procek wymienilem) i komp chodzil choc moja plyta AMD 2,6 nie obzlugiwala wiec taktowal cos okolo 1150Mhz. Bylem pewien ze to plyta kuzynowi padła. Kuzyn zalatwil sobie nowa(nieuzywana), zlozylem calosc z jego podzespołów.......i znow to samo. Zapomnialem dodac ze na chwile przed restartem pojawia sie niebieskie ekran(widac go przez okolo 0,5 sek. - znika i restartuje sie komp). Udalo mi sie zrobic zdjecie temu ekranowi- przpraszam za jakosc ale zdjecie z telefonu. Mysle ze w miare dokladnie opisalem problemi mi pomozecie bo ja juz nie mam sil.

Podaje przyblizona (nie znam dokladniej) konfiguracje kompa kuzyna:
    AMD Athlon XP 2600+
    Jetway n2pap-lite - stara płyta
    AsRock k7nf2-raid -nowa płyta
    Ram 512 (333)
    Barracuda 7200 120 Gb
    GeForce 5200 128 Mb 64bit
    zasialacz: no name 200W (ale na 300W byl oto samo)

0 29
  • #2 29 Kwi 2006 18:04
    adamjur1
    Poziom 39  

Miałem ( omawiany tu) problem z płytą( całym zestawem). Objawy ustąpiły po włożeniu grafiki na pci. Agp nie wytrzymywała ( albo była uszkodzona) zasilania grafiki. w chwili przechodzenia na wyższą rozdzielczość podobny objaw. W tawiłem jakąś starą karte S3 virge na pci - chodzi do dziś.....
    Sprawdzałem i wymieniałem wszystko.
    pozdr.J.

0
  • #3 29 Kwi 2006 18:18
    kysn
    Poziom 18  

ja też tak miałem podobno było to spowodowane przepięciem (niue miałem jeszcze listwy antyprzepięciowej) moim zdaniem nie jest to uszkodzenie elektroniki tylko systemu u mnie muj brat nałożył system poprawny na uszkodzony system i komputer działa do dziś (bez utraty danych) jedna sprawa która mnie dziwi napisałeś że niebieski ekran pojawia sie przez 0,5s -u mnie ten ekran był wyświetlany aż do wyłączenia komputera lub resetu

przed prubą naprawy systemu sprubuj uruchomić kompa przez system awaryjny jak ci się uda to pisz dalej

Dodano po 5 [minuty]:

muj sąsiad miał tak samo jak pisałem powyżej oddał komputer do serwisu i zapłacił 35zł

Moderowany przez jankolo:

Ortografia i interpunkcja !!

0
  • #4 29 Kwi 2006 18:25
    Nikapon
    Poziom 10  

System awaryjny wogole nie chce sie wlaczyc:( Natomiast pojade jutro do kuzyna i wloze swoja grafike, ale skoro AGP nie wytrzymywalo na starej plycie to nowa tez jest walnieta? To chyba jdnak nie grafa. Wiec co? Zaraz zrobie formata dysku- zainstaluje system ten co zawsze- tez go mam od kilku miesiecy i jakos sie nie sypie:)

0
  • #5 29 Kwi 2006 23:33
    paweliw
    Spec od komputerów

Twój błąd 0x0000007B opisany np. tutaj http://aumha.org/win5/kbestop.php jest określany jako:

Code:
    INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE Windows lost access to the system partition or boot volume during the startup process. Typical causes: Installing incorrect device drivers when installing or upgrading storage adapter hardware, or a virus.

Poczytaj np:
    http://support.microsoft.com/?kbid=122926&sd=RMVP
    http://support.microsoft.com/?kbid=316401&sd=RMVP
    ...
    kysn napisał:
    jedna sprawa która mnie dziwi napisałeś że niebieski ekran pojawia sie przez 0,5s -u mnie ten ekran był wyświetlany aż do wyłączenia komputera lub resetu

Aby ekran z błędem "nie znikał" do czasu restartu komputera trzeba w Mój komputer->Właściwości->Zaawansowane->Uruchamianie i Odzyskiwanie->Ustawienia->Awaria systemu odznaczyć opcję Automatycznie uruchom ponownie.

0
  • #6 30 Kwi 2006 12:31
    Daszuta
    Poziom 13  

zacznij od dysku,wywal i na nowo utwórz partycję na płycie na której ma ten dysk chodzić,potem oczywiście pełen format i instaluj system-powinno pomóc

0
  • #7 02 Maj 2006 21:43
    lisuuu
    Poziom 12  

Witam mam podobny problem na moim kompie ale w przeciwieństwie do Nikapon wiem co jest tego powodem, w moim przypadku powodem problemow jest dysk twardy i pamiec ram, poprostu jedno i drugie jest uszkodzone. Zaraz po zainstalowaniu systemu jest wszystko ok ale wystarczy ze zmienie konfiguracje komputera np doloze nagrywarke i ja odlacze system pada w czasie pracy i juz nie jestem w stanie go uruchomic przy starcie pojawia sie komunikat o bledzie i koniec. Tak samo jest z opamiecia ram poprostu musi byc odpowiednio ustawiona w porcie bo inaczej nie zaskoczy i w tym caly problem obecnie mam inny dysk i inna pamiec i smiga wszystko jak trzeba.

Pozdr LiSu

0
  • #8 02 Maj 2006 21:46
    hjkl3
    Poziom 16  

jankolo jesteś jedyną osobą na tym forum, która zwraca uwagę na ortografię i interpunkcję :) co ty studiujesz polonistyke :D

Nie. Mam wykształcenie techniczne. Natomiast uważam, że Polak powinien posługiwać się poprawnym językiem ojczystym w mowie i piśmie. A w dziedzinach technicznych w szczególności wymagana jest precyzja i jednoznaczość wypowiedzi. Regulamin forum, który wszyscy akceptowaliśmy, nakłada na nas zrestą taki obowiązek, prawda? Poza tym, zdaje mi się, że we wszystkich szkołach język polski jest przedmiotem obowiązkowym.

0
  • #9 02 Maj 2006 23:16
    Lzep
    Poziom 39  

@jankolo
    Masz moje poparcie - też jestem inżynierem, ale strasznie mnie wq...a takie niechlujstwo językowe - to jest po prostu brak szacunku dla ludzi do których się pisze !!! - nie raz już oberwałem za to na różnych forach - ale swojego ( i Twojego) poglądu nie zmienię !
    Pozdr. :D

0
  • #10 03 Maj 2006 00:19
    kysn
    Poziom 18  

lisuuu moim zdaniem masz za słaby zasilacz który mówiąc po ludzku daje z siebie wszystko a jak dokładasz nagrywarkę to on już po prostu nie wyrabia
    jak zmieniłeś dysk to pewnie na taki który pobiera mniej prądu

a jeżeli chodzi o ramy to coś w tym jest

0
  • #11 03 Maj 2006 01:01
    artur.lubin
    Poziom 25  

Popieram moderatora w 100%. Niestety sam jestem osobą, która jest wybitnie wyczulona na błędy gdyż "kłują mnie w oczy" :)
    Chętnie bym je sam usuwał jakbym miał taką możliwość (niestety nie ma moderatora o profilu - korektor). Dziwi mnie, że ludzie robią błędy bo przecież obcują z językiem na codzień i pewne rzeczy powinny zostać wyuczone podświadomie. Chyba, że w grę wchodzi niedbalstwo...

0
  • #12 03 Maj 2006 09:57
    kedzior
    Poziom 14  

Przede wszystkim jeśli możesz to sprawdź procesor kuzyna w swoim komputerze, na konfiguracji która działa bez problemów. Na 90% jest to wina zasilacza, nie wyobrażam sobie działania takiego kompa na 200W a i 300W Feel(czyli realne jakieś 240W) to za mało. Miałem podobny problem u mojego brata, który miał zasilacz Deer 350W. Też wszystko działało do pewnego dnia a później zwisy systemu. Okazało się że na lepszym zasilaczu (Modecom 350GTF) jest ok, co ciekawsze jego zasilacz podłączony do mojego kompa działał ok. Sprawa rozwiązała się po zmierzeniu napięcia w gniazdku, ja miałem 230V a on czasem nawet 185V :) i zasilacz nie dawał rady.

0
  • #13 03 Maj 2006 10:32
    kysn
    Poziom 18  

jeżeli miał w gniazdku 185V to świadczy to o błędnym wykonaniu instalacji elelktrycznej lub starej (aluminiowej) instalacji no chybaże instalacja jest zaniedbana

rada sprubuj we wszystkich puszkach i gniazdkach w domu podokręcać przewody jeżeli to nic nie daje to wina jest po stronie energetyki
    (mieszkanie jest położone za daleko od stacji transformatorowej i powinni postawić drugą)
    najlepiej by było jak by ''chorobę" niskiego napięcia zdiagnozowało pogotowie energetyczne

nagłe spadki napięcia mogą bezproblemowo nieodwracalnie uszkodzić niektóre urządzenia elektryczne (np komputer)

pozdrawiam
    kysn

0
  • #14 03 Maj 2006 19:54
    aksel3
    Poziom 11  

Na moje oko to ram. Włącz testowanie pamieci w biosie. quick self test coś w tym stylu w biosie trzeba dac disable.

0
  • #15 04 Maj 2006 02:45
    DooMinick
    Poziom 21  

Co do niskich napiec... u znajomego na wsi ten sam problem rozwiazano takim starym duzym stabilizatorem, jakie to ludzie drzewiej do TV stosowali.

0
  • #16 04 Maj 2006 16:24
    pawmajc
    Poziom 16  

Mam pytanie czy dysk jest podpięty kablem SERIAL ATA??. Parę dni temu miałem podobny przypadek i okazało się przy niektórych płytach głównych jest potrzeba zainstalowania sterowników Dysku twardego oczywiście jeśli jest on na Serial ata. Zainstalowałem te sterowniki zrobiłem formata na partycji na której znajdował się system później zainstalowałem system i działa wszystko ok.

0
  • #17 05 Maj 2006 11:06
    kedzior
    Poziom 14  

kysn napisał:
    jeżeli miał w gniazdku 185V to świadczy to o błędnym wykonaniu instalacji elelktrycznej lub starej (aluminiowej) instalacji no chybaże instalacja jest zaniedbana

rada sprubuj we wszystkich puszkach i gniazdkach w domu podokręcać przewody jeżeli to nic nie daje to wina jest po stronie energetyki
    (mieszkanie jest położone za daleko od stacji transformatorowej i powinni postawić drugą)
    najlepiej by było jak by ''chorobę" niskiego napięcia zdiagnozowało pogotowie energetyczne

nagłe spadki napięcia mogą bezproblemowo nieodwracalnie uszkodzić niektóre urządzenia elektryczne (np komputer)

pozdrawiam
    kysn

Instalacja jest miedziana i jest ok, tylko stacja transformatorowa jest stara i przeciążona, ale już (a może dopiero) budują nową, więc widać światełko w tunelu:).
    W każdym razie dzięki za zainteresowanie i dobrą radę.

Pozdr.

0
  • #18 05 Maj 2006 12:12
    mancymonek
    Poziom 20  

przy takich komunikatach , warto zadbac o wgranie na nowo zawartosci sektora rozruchowego dysku
    mozna do tego uzyc plyty instalacyjnej

polecenie FDISK /MBR

to rozwiaze Twoj problem

pozdrawiam
    mancymonek

0
  • #19 13 Maj 2006 21:10
    Nikapon
    Poziom 10  

Witam ponownie:D Uporałem sie z problemem i udalo mi sie zainstalowac win2000 na kuzyna kompie:D Natomiast tuz po tej "operacji" wrocilem do domu (nalezy dodac ze wyciagnalem ze swojego komutera ram i grafike) i chcialem to wlozyc do mojego kompa,ale.....bylo juz pozne popoludnie, moj komputer stoi obok biurka wiec bylo troszke ciemno: wlozylem grafike, natomiast ram wlozylem ODWROTNIE!! Wiem ze trudno to pojac ale zatrzasnalem ram z jednej strony "klipsem" i w nacisnalem POWER. I w ten oto sposob spalilem plyte glowna:( Wiem ze trudno w to uwierzyc. nie piszcie mi tylko czegos w stylu: "glupota ludzka...." Ja po 5 dniach siedzienia przy kuzyna kompie mialem serdecznie dosc grzebania w jakimkolwiek kompie a na dodatek nie mialem swojego:( Ostatnia deska ratunku okazala sie stara plyta jetweya kuzyna. u niego nie chodzila a ja zainstalowalem na niej na nowo WIN XP i chodzi juz 2 tyg. i jest OK. Co najmniej dziwne:/

Ale chcialem zapytac sie o co innego. Natomiast: podalem na poczatku posta model plyty kuzyna i po zainstalowaniu procka (tego co mial wczesniej) plyta widzi procesor jako 1150 (tak wyswietla w biosie). W windowsie jest podobnie. Nie chcialem zakladac nowego posta, wiec niech mi ktos powie (ale prosilbym o dokladne instrukcje bo bedzie to ustawial moj kuzyn) jak to zmienic. Nie wiem czy trzeba przestawic mnoznik czy magistrale:/ Z gory dzieki.:D

0
  • #20 13 Maj 2006 21:45
    Lzep
    Poziom 39  

To nie jest procesor 2600+ !!! - jeśli widzi go jako 1150 to znaczy że ma mnożnik 11.5 ( 11.5x100=1150). Taki mnożnik ma XP 1800+ - skąd te info że to 2600+ ?? - może był podkręcony do tego ratingu ??.
    Chyba że to Barton 2600+ ? - wtedy to by się zgadzało 11.5x166.66=1917 MHz
    Zmień ustawienie szyny FSB na 166 MHz i będzie tak jak ma być !!.

0
  • #21 13 Maj 2006 21:54
    kysn
    Poziom 18  

poprostu procesor dla tej płyty jest za szybki

tak jak ja miałem problem z dyskiem 120GB podłączyłem pod kompa i wykrył go jako 40GB

Za następny bzdurny post kolega otrzyma "nagrodę"

0
  • #22 13 Maj 2006 21:57
    Lzep
    Poziom 39  

@kysn
    Na Twoje "problemy" to może pomóc tylko dobry lekarz - piszesz kompletnie nie na temat.
    Pozdr. :cry:

0
  • #23 14 Maj 2006 13:04
    KAR26
    Poziom 17  

Witam - ja miałem taki sam problem z komputerem( taka sama płyta tylko wiekszy procersor) znajomych co kolega Nikapon i tak samo jak on przeszukiwałem internet w poszukiwaniu odpowiedzi co powodowało niebieski ekran przy wgrywaniu systemu(nawet mi wyskoczył jak do końca zostało 3-min. :) ) przełożyłem prawie wszystkie podzespoły , tylko pozostawiłem płyte i procesor(AsRock i procesor 3000 ) a reszta była od mojego komputera(zasilacz ,karta,pamięci , dysk .napędy ,taśmy ) i też przy instalacji sie pojawiał niebieski problem co mnie irytowało coraz bardziej(bo ile można formatować i instalować system ) . Powodem tych cyrków z niebieskim ekranem był BIOS , bo jakimś cudem przywracał ustawienia fabryczne(nie zawsze) na poczatku nie zwruciłem uwagi na taktowanie szyny procesora i pamięci , ale ustawienia fabryszna są na "auto" i to powoduje że taktowanie procesora wymusza ( podwyższa z 133 na 166 lub więcej ) taktowanie pamięci . Więc jeżeli jeszcze ma ktoś podobny problem z tymi płytami to niech najpierw sprawdzi ustawienia pamięci i procesora w biosie (jak są na auto ) niech je poprawi bo fabryczne to nie znaczy że dobre

0
  • #24 14 Maj 2006 18:13
    Nikapon
    Poziom 10  

Lzep napisał:
    To nie jest procesor 2600+ !!! - jeśli widzi go jako 1150 to znaczy że ma mnożnik 11.5 ( 11.5x100=1150).

Ale skoro napisalem ze ma taki procesor wiec taki jest. Jest to niepodkrecany AMD Athlon 2600 +! Wiec jaki powinien miec mnoznik i jak ustawiona szyne aby byl widziany przez windows jako 2600?
    KAR26 napisales ze miales taka sama plyte. Mozesz mi dokladnie powiedziec gdzie to trzebe wejsc w biosie zeby przestawic szyne i mnoznik? Z gory dzieki.:D

0
  • #25 14 Maj 2006 19:47
    Lzep
    Poziom 39  

Cytat:
    Ale skoro napisalem ze ma taki procesor wiec taki jest. Jest to niepodkrecany AMD Athlon 2600 +! Wiec jaki powinien miec mnoznik i jak ustawiona szyne aby byl widziany przez windows jako 2600?
    Przecież Ci to napisałem :
    Cytat:
    Chyba że to Barton 2600+ ? - wtedy to by się zgadzało 11.5x166.66=1917 MHz
    Zmień ustawienie szyny FSB na 166 MHz i będzie tak jak ma być !!.

0
  • #26 15 Maj 2006 00:02
    Nikapon
    Poziom 10  

Napisalem juz kuzynowi ze ma zmienic szyne na 166. Mysle ze pomoglo bo narazie nic mi nie napisal:D Dam znac jutro czy pomoglo na 100%:D

0
  • #27 15 Maj 2006 22:00
    KAR26
    Poziom 17  

Witam - szyne pamięci to zmień na 133 a procek jeżeli jest np:200 to niech obniży na 190 . Ja tak zrobiłem. A te 166 jak ustawił pamięci to pomogło(ale moim zdaniem to jak ja chciałem ustawić pamięci na 166 to mi wyskakiwał niebieski ekran ) .

0
  • #28 15 Maj 2006 22:59
    Lzep
    Poziom 39  

@KAR26, lepiej nie mieszaj ludziom w głowach - napisałem jak trzeba ustawić i tak właśnie ma być !!!
    Skoro procesor jest na szynę 166 i pamieć jest DDR333 czyli też na 166 MHz, to co Ty tu wypisujesz jakieś 133, 190 ??? - kompletnie bez sensu. Zapamiętaj sobie raz na zawsze - procesory AMD ustawia się zawsze synchronicznie z pamięcią !!!.
    Tak jest najwydajniej i nie ma problemów ze stabilnością - sprawdzało to tysiace ludzi i piszą o tym na wszystkich forach od kilku lat, a Ty tu wstawiasz jakieś swoje "odkrywcze" teorie ???
    Zastanawiam się skąd Ci się wziął ten wpis - Pomógł osobom: 10 ?? - aź nie mogę uwierzyć !
    Pozdr. :cry:

0
  • #29 15 Maj 2006 23:09
    wisnia18
    Poziom 13  

Podzielam zdanie Lzep-a wygadujesz zupełne głupoty szyne Ramu na 133 na takiej jadą SDR. Procesora na 190? Co to za pomysł!!!???

Zrób reset biosu. Wszystkie ustawienia sie wyzerują jeżeli wtedy nie odpali dzwoń do fachowca, sam nie kobinuj.

0
  • #30 16 Maj 2006 02:57
    Nikapon
    Poziom 10  

wisnia18 napisał:
    jeżeli wtedy nie odpali dzwoń do fachowca, sam nie kobinuj.

A jesli tak by sie stalo to dlaczego mam dzwonic po fachowca? Co moze byc nie tak? Przeciez jest to nowiutka plyta (choc slyszalem ze i takie potrafia od razu po pierwszym uruchomieniu wrocic do serwisu ale to inna bajka-przynajmniej mam taka nadzieje ze ta jest OK) wiec zastanawiam sie co moze byc nie tak? Teraz chyba spadam sie jeszcze pouczyc bo w piatek mam ciezki egzamin:!: narazie panowie

0