Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megan - poziom oleju ?

29 Kwi 2006 19:13 4352 9
  • Poziom 12  
    Witam,

Mam taki problem - gdy samochód stoi w miejscu gdzie jest niewielkie pochylenie przy przekręceniu kluczyka pokazuje poziom oleju minimalny "_ _ _ _ _" i zaświeca się kontrolka "SERV", która świeci w czasie jazdy, a gdy stoi na prostej płaszczyźnie pokazuje oil ok i poziom "o o _ _ _" i kontrolka gaśnie.
    Gdy mierzę pozim ręcznie na płaszczyźnie pochyłej pokazuje faktycznie minimalny stan, a gdy na prostej to prawidłowy w połowie między min a max.

Czy to normalne ?
    ------------------------------------------------
    Renault Megane 1.8, 16V, 2001 r.
  • Poziom 17  
    Tak to normalne.A poziom oleju na jakiej płaszczyźnie byś sprawdzał?
  • Poziom 12  
    Tylko pisząc pochyła płaszczyzna mam na myśli niewielki pochył, prawie niewidoczny.

Czyli skoro to normalne to mam jeździć z tą zapaloną kontrolką zawsze kiedy stanę w miejscu które ma niewielki odchył ?
  • Poziom 17  
    Dolej trochę oleju i będzie po kłopocie. Prawidłowy poziom to troszeczkę poniżej MAX. Wtedy wyświetla 00000 .
  • Poziom 30  
    Ach te francuzy i ich elektronika a mowia ze ostatni dobry renault to byl model 19 i chyba cos w tym jest. Ogolnie nie wolno przelewac oleju ponad stan i jezeli usterka ta wynikla niedawno to moze uszkodzony jest jakis czujnik od stanu oleju.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    W związku z tym, że samochód kupiłem niedawno, a podana usterka jest od początku zakupu, zdecydowałem się że wymienię olej, mam nadzieję, że po wymianie wszystko będzie ok. Jak nie to napiszę.

Na razie dzięki za porady.
  • Poziom 20  
    Sprawdź czy miski nie masz krzywej.
  • Poziom 12  
    Wymieniłem olej i pokazało wartość "00000" czyli ok, ale dzień później już tylko "0000_" czyli trochę ubyło i faktycznie po sprawdzeniu oleju bagnetem okazało się że jest mniej.

Wygląda że korek wylewu oleju przecieka (chyba że to normalny objaw).

Mam pytanko: gdzie znaleść korek wylweu oleju, bo chciałbym go wymienić.
  • Poziom 17  
    No to problem mamy rozwiązany. Co do korka ,to go nie wymieniaj.Przy każdym spuszczaniu oleju należy wymienić podkładkę miedzianą. Jeśli to zrobisz nie będzie wycieku.
  • Poziom 12  
    Ten ubytek oleju, to po prostu filtr oleju wchłonął - tak na zakończenie dopisałem.

Dzięki.