Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Stockholm rcm 104 przy podgłaśnianiu sam się wyłącza

dabu 29 Kwi 2006 21:12 4103 18
  • #1 29 Kwi 2006 21:12
    dabu
    Poziom 31  

Witam mam taki problem z radiem jak miałem antene orginalną ze wzmacniaczem podłączoną do niego to chulał że hej teraz mam zwykłą antene na dachu bez wzmacniacza i mam takki problem że jak wezme głośnośc na 50 lub powyżej to się radio wyłącza i za chwile włącza grając ciszej jak temu mam zaradzic czy to jest jakaś wada ??

• #2 29 Kwi 2006 21:23
    AWJR1951
    Poziom 20  

Mysle ze wina lezy w zasilaniu,podlacz miernik pod zasilanie daj glosnosc na 50 jak piszesz, i zobaczysz co sie bedzie dzialo z napieciem.

• #3 29 Kwi 2006 21:25
    jaro70
    Poziom 14  

Raczej sprawdź zasilanie i masę radia .To wyraźny objaw braku wystarczającego prądu w obwodzie odbiornika.

• #4 29 Kwi 2006 21:32
    AWJR1951
    Poziom 20  

Fakt, Kolega Jaro ma racje. Nie masz masy na radiu tylko radio pobiera mase z anteny, z ekranu kabla.

• #5 29 Kwi 2006 21:50
    dabu
    Poziom 31  

jutro sprawdze czy to prawda z tą masą ale jest coś takiego że teraz radio jest podłączone do innej anteny która chyba nie ma kontaktu z karoserią wiec jak mogłoby pobierac mase z anteny ?? nie ma takiej możliwości raczej

• #6 29 Kwi 2006 21:53
    AWJR1951
    Poziom 20  

Jest taka mozliwosc, tylko w przypadku braku masy na odbiorniku.

• #7 29 Kwi 2006 22:10
    dabu
    Poziom 31  

przed chwilą sprawdziłem i tak z odłączoną masą a podłączoną anteną radio wogle nie włącza się po zapodaniu masy na obudowe radio gra super i teraz nie wyłącza się więc mase podpiołem do kostki oraz na obudowe i jest ok .
    Co może byc przyczyna tego że na samej masie z kostki radio żle działa tzn. nie gra na maxa ?? nic się nie stanie że mam na obudowe mase zapodaną ??

• #8 29 Kwi 2006 22:22
    AWJR1951
    Poziom 20  

Zobacz skad idzie masa na kostke, moze nie laczy, lub wypalony styk na wtyku kostki.

• #9 29 Kwi 2006 22:24
    dabu
    Poziom 31  

no właśnie z tąd gdzie szła masa na kostke teraz zapodałem też na obudowe a gdyby styk był wypalony to by raczej wogóle nie włączał się przedtem

• #10 29 Kwi 2006 22:37
    AWJR1951
    Poziom 20  

Jak by to nie bylo, to radio gra,a masa na obudowie radia powinna byc, jezeli mamy duza moc na radiu.
    Pozdrawiam.

• #11 30 Kwi 2006 11:42
    dabu
    Poziom 31  

dzięki za pomoc problem rozwiązany :)

• #12 08 Maj 2006 19:16
    dabu
    Poziom 31  

jednak zapodanie masy na obudowe nie pomogło ale to już rozwiązałem mase odłączyłem bo nie musi byc okazało się że na podtrzymaniu napięcie spadało do 10,4v i się radyjko wyłączało przy mocniejszym basie

• #13 26 Gru 2007 13:21
    Przemek215
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Nie chcąc zakładać nowego tematu pozwolicie, że odświeżę ten.

Również posiadam takie radyjko ale mam z nim zupełnie inny problem, jak je włączam to na wyświetlaczu zapalają się 4 kreski(patrz zdjęcie poniżej) i nie reaguje na żaden guzik można je tylko wyłączyć, nawet jak sie wyciągnie kartę palą sie dalej. Dodam że radio działało wcześniej bez żadnych problemów.
    Czy mogło się one zakodować??

Blaupunkt Stockholm rcm 104 przy podgłaśnianiu sam się wyłącza

• #14 26 Gru 2007 16:03
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Owszem mogła np. paść karta lub styki

• #15 26 Gru 2007 17:18
    SlaweK
    Poziom 43  

W tym aucie powinien być raczej Becker ;) Ale spróbuje włączyć radio na godzinę z włączononym kluczykiem, może odpuści i pozwoli się włączyć. Jeśli nie to tylko fachowiec od kodów w radiach może pomóc.

SławeK

• #16 26 Gru 2007 23:33
    Przemek215
    Poziom 2  

damiancz napisał:
    Owszem mogła np. paść karta lub styki

Zawsze jak źle sie włożyło kartę albo coś nie stykało to pisało card error...

SlaweK napisał:
    W tym aucie powinien być raczej Becker ;) Ale spróbuje włączyć radio na godzinę z włączononym kluczykiem, może odpuści i pozwoli się włączyć. Jeśli nie to tylko fachowiec od kodów w radiach może pomóc.

SławeK

Dzięki za odp. Spróbuję, a jak nie to serwis.

Pozdro.

• #17 27 Gru 2007 12:21
    tomok1
    Poziom 12  

Niekiedy zdarzało się iż system nie rozpoznawał karty i nie wskazywał na wyświetlaczu komunikatu car error. Blaupunkt stosował wówczas proste rozwiązanie: drugą kartę w komplecie i polecenie z menu o zgraniu wszelkich uprawnień i ustawień użytkownika na drugą kartę. Przydałaby się zatem druga karta.

• #18 27 Gru 2007 13:24
    SlaweK
    Poziom 43  

Zgadza się, w komplecie powinny być dwie karty ale te karty nie mają pamięci, radio ma dwa banki nastaw które uaktywnia zależnie od karty.

SławeK

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME