Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polaczenie zamka centralnego z alarmem

29 Kwi 2006 22:40 2733 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam mały problemik, zainstalowałem sobie w swoim Rover 200 uniwersalny zamek centralny. Problem polega na tym, że fabrycznie samochód ten jest wyposażony w alarm i immobilaizer, co za tym idzie w pilota który służy do rozbrajania alarmu i musi on być dołączony do kluczyka. Doszło, więc do tego, że mam przy kluczyku dwa piloty jeden do zamka i drugi do alarmu. Moje pytanie: czy jest możliwe podłączenie centralki zamka do centrali alarmu tak, żeby alarm sterował zamkiem centralnym. Mam schemat alarmu podaje do niego link http://www.annawiater.plus.com/%20_0001_resize.jpg
    Pozdrawiam

Zapomniałem jeszcze dodać, że z centralki zamka wychodzą dwa dodatkowe kable i odpowiednio podając masę do jednego lub do drugiego można zamknąć zamek lub otworzyć. Więc jest to właściwie kwestia wpięcia tych kabli w odpowiednie miejsce.
    Pozdrawiam ponownie
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 19  
    Musisz znależć w samochodzie centralke od alarmu i zobaczyć czy nie wychodzą z niej dwa przewody (biały i brązowy), jak nie wychodzą to zobacz czy alarm posiada wyjście na czujniki dodatkowe, jak posiada to kłopot masz z głowy podłącz pod zasilanie czujników dodatkowych przekażnik 12V i zasterujesz wtedy masą swuj centralny zamek. Możesz jeszcze zrobić inaczej zobaczyć jaki przewód idzie do sygnalizacji kierunkowskazami i podłączyć tam przekażnik (jeden koniec cewki do masy a drugi do kabla od kierunków) i kłopot z głowy. Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Na załączonym przez Ciebie schemacie w dolnym lewym rogu jest siłownik lewych drzwi z przełącznikiem podającym minus w zależności od pozycji [up-down]. Poszukaj ich w wiązce lewych drzwi albo przy module. Przez kontrolkę z żarówką podłączoną do masy dotknij do tych przewodów (zamki powinny Ci zadziałać [sprawdź, czy przy otwartych drzwiach można zamknąć kluczem i otwierać]).
  • Poziom 16  
    podepnij sie bez centralki zamka bezposrednio do instalacji... pomaranczowy i rozowy kabelek... i bedzie dzialac...