Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Unitra WS 315. Trzeszczy prawy kanał. Koszt naprawy.

Gilow 29 Kwi 2006 23:40 6171 7
  • #1 29 Kwi 2006 23:40
    Gilow
    Poziom 15  

Witam. Mam problem z wzmacniaczem unitra ws 315. Trzeszczy mi prawy kanał i nie jest to wina potencjometrów. Co mam z tym zrobic i ile około kosztowała by naprawa w jakimś serwisie.

0 7
  • #2 29 Kwi 2006 23:44
    Miechonet
    Poziom 20  

Sprawdz koncówke i elki.

0
  • #3 30 Kwi 2006 15:55
    Gilow
    Poziom 15  

Nie bardzo rozumiem. Mało się na tym znam. Wytłumacz mi to jak trzy letniemu dziecku co może buć tego prztczyną. Bezpieczniki wstawiłem zgodnie ze schematem ale nic sie nie poprawiło, więc to chyba nie to.

0
  • #4 01 Maj 2006 13:17
    Miechonet
    Poziom 20  

Wymień kondensatory elektrolityczne, sprawdz napięcia na sprawnej końcówce mocy i porwnaj z drugą. Pozdrawiam..

0
  • #5 01 Maj 2006 22:28
    DamianRTV
    Poziom 27  

akurat 2 dni temu milem taki wzm.ale z innym problemem jak dawalem glosnij pot.gl. to palilem tranz.powod ? - zerwana masa lub zimny lut i przez lud filtr przelazil caly sygna i palil tr.no ale to inna histori jeszcze musialem wyregolowac prad spocz.
    no ale do rzeczy tam masz taki modol ktory wkladasz pionowo i przeczysc tam te piny i te styki na plytce mi to pomoglo w innym ws315a,mozesz sprubowac wczyscic potencjometry i eqalizerze i bal. vol. i przelaczniki kanalow tzn.wejsc(cd,gr.tuner,itp.) powodzenia a jak nie to skoncentruj sie na samej koncowce pomirz napiecia i napisz co i jak jakie postepy -pozdrawim Damian

0
  • #6 05 Maj 2006 00:03
    Gilow
    Poziom 15  

Dzięki za pomoc ale sam sobie nie poradzilem. Oddałem wzmacniacz do znajomego elektronika i już wszystko działa. Dałem za naprawe 10 zł myślę że to niedużo. Niestety niewiem co tam było uszkodzone nie miałem czasu z nim pogadać, jak się dowiem to jeszce napisze.
    A teraz z innej beczki. Ma ktoś może jakiś fajny pomysł na wizualny tuning tego wzmacniacza. Sam już wymieniłem diodę na niebieską, pomalowałem pokrywę na srebrny metalik i wypolerowałem panel przedni, napisy i tak były zdarte. Jak narazie to wygląda super.
    Czekam na fajne pomysły. Z góry dziękuje.

0
  • #8 19 Maj 2006 21:12
    Gilow
    Poziom 15  

Wzmacniacz działa, radio przestroiłem, wszystko ok. Zamykam temat.

0