Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel omega- przepływomierz. Czy da się go naprawic ?

slawoslaw 30 Apr 2006 00:28 6665 3
 • #1
  slawoslaw
  Level 18  
  witam. tak jak w temacie . CZy uszkodzone płytki w przepływomierzu po "wystrzale z gazu" da się jakoś naprawić lub czymś zastąpic. Pytam tak dlatego że widziałem nowe przepływomierze ( do x20xev) i tam nie ma takich śmiesznych płytek tylko jakis termistor chyba i spiralka . z gory dziękuję za opoweidz. Pozdrawiam .
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  pawel_jaksina
  Level 13  
  Witam.W orginalnych przepływkach GM są dwie blaszki termiczne bardzo delikatne,niewielki strzał w kolektor i po przepływce.Jeśli chodzi o podrupkę
  są dostępne za 220 zeta, jest czujnik temperatury i jest tesz blaszka tylko trochę mocniejsza.Mam doczynienia z tymi przepływakami i nieda się tego naprawić chociasz byś coś dobtał i tak niebędzie podawał rzeczywistych parametrów.Jeśli masz gaz niewymieniaj go szkodada kasy,a wcześniej czy pużniej i tak ci strzeli.Przepływka jest potrzebna do obliczenia powietrza gzdie komp obliczy ile ma podać paliwa względem powietrza do komory spalania.Błąd wystepujący z przepływki blokuje wartości uczące sie w sterowniku co powoduje że silnik x18xe i x20xev lepiej pracuje na gazie,jest lepszy rozruch i ruwniejsza praca.Jeśli chodzi o benzynę będzie w trybie awaryjnym nieodczujesz większych zmian.Kontrolkę podłącz przez przekażnik wysterowany z elektrozaworu gazowego.Czyli po przejjściu na gaz lampka ci zgaśnie i problem z głowy.
  Pozdrawiam.
 • #4
  User removed account
  User removed account