Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LOEWE, SELECO - wskazówki serwisowe

czarownica 30 Apr 2006 09:02 3106 2
 • #1
  czarownica
  Level 18  
  SERVICE MODE SELECO+PIP

  Odpowiadam na liczne pytania mailowe i telefoniczne jak obiecałem na forum dotyczące zestrojenia PIP w telewizorze ,oraz drugiego scarta i sposób strojenia.
  Dotyczące mojego artykułu w Serwisie Elektroniki 6/98 Seleco  1/ Telewizor zestrojony prawidłowo stroimy w systemach PAL i SECAM osobno. Również stroimy kanały 1, 0/AV/, RGB, SVHS,29 stroimy w każdym systemie. Strojenie polega na ustawieniu prawidłowego przesuniecia obrazu oraz luminancji i chrominacji muszą na siebie pasować .
  przykład - na AV będzie przesunięty kolor w PAL i przesunięty obraz ,ale na innych będzie odbierać prawidłowo.
  2/ Aby działał PIP należy wejść w serwis ostatnia funkcja jaka będzie .
  Należy cyfrowymi klawiszami załączyć kropkę ,zapamiętuje się normalem.
  3/ Aby wyregulować PIP należy
  Włączyć PIP strojeniem w pilocie ustawić na największe okno pipu wtedy nacisnąć 8 x A w pilocie ,okienko zmieni kolor klawiszami pilota głosem,kontrastem którym z nich można przesówać PIP w dalszej części VCO pipu jaskrawość i kontras oraz nasycenie .
  Zapamiętujemy klawiszami A lub B.
  Funkcja demonstracyjna PIP włączyć PIP nacisnąć 8x A PIP pokaże swoje możliwości.
  4/ Drugi scart
  uzupełnić elementy na płycie FONI , na płycie cyfrowej przy wejściu sygnału wideo są miejsca zwory lutownicze ,drogi sygnału albo bezpośrednio na cyfrówkę albo przez FONIĘ .
  Wciśnięcie klawisza zero pojawia się na wyświetlaczu PA1 następne PA2
  Załączenie segment G swieci na wyświetlaczu .

  Podstawowym problemem w Seleco jest wymiana pamięci w tym telewizorze należy sptrawdzić na płycie czy jest DTI jeżeli tak możemy włączyć obróbkę cyfrową w serwisie ostatni bit dalej się nie da segment F
  pali się . Często usterka o której pisał kolega że nie może ustawić przesunięcia obrazu jeżeli brak DTI segment F musi być wyłączony.
  Nicam zakładamy podłączając się do zasilania 12V na płycie foni na scalaczki wejście 8 podłączamy sygnał foni z dekodera MJM .
  Problemem jest fala więc podłączamy się bezpośrednio na wejście fali "C"
  tranzystora przez kondensatorek MJM.
  W przypadku dalszych próśb o informację proszę kierować sie do koleżanki czarownicy lub niesupermoderatora on był w Pordenone na szkoleniu i zakładał SECAM do seleco

  Janusz Piotrowski
 • #2
  czarownica
  Level 18  
  Regulacja UG2 w Loewe

  W każdej instrukcji serwisowej Loewe jest napisane, że aby wyregulować UG2 należy najpierw ustawić kontrast na 44 i jaskrawość 22, zapamiętać nastawy jako normal a nastepnie można przejść do regulacji serwisowej.
  W tym celu należy w trybie serwisowym ustawić opcję UG2, na tranzystorze T373 /kolektor/ na płytce kineskopu w zależności od wielkości kineskopu nastawić napięcia:
  - dla 21 do 28 cali - 140V
  - dla 37 cali - 150V
  - dla 38 cali - 160 V
  Regulujemy P368 na płytce kineskopu.
  Cała regulację wykonujemy na pasach kolorowych w ten sposób aby odbiornik dostał dzwięku ! regulując nastawem UG2 .

  Odpowiadam również, że aby zamontować dodatkowe wyposażenie należy wstawić pełny eprom, ponieważ odbiornik wchodząc na rynek został zubożony. Samo wsadzenie wtyków od satelity cyfrowej lub zamontowania PIP lub montaż NICAM nic nie da, odbiornik sam uruchamia sprzęt programowo czyli musi być pełny eprom.
  Aby zlikwidować przykre zjawisko rozpoznawania dżwięku mono i stereo
  ściszania się i rozgłaśniania należy w serwisie wyłączyć system DK, zamienić system foni z DK na BG /98% powodzenia/.
  Można również zamontować litery polskie w TTX, wtedy należy włożyć
  układ scalony TPU2735 z literką EA i włączyć bit 3 na /1/ w opcji czwartej/OPTION BYTE 4/.
 • #3
  czarownica
  Level 18  
  Odpowiadam na pytanie dotyczące liter polskich wTTX SELECO
  oraz hyperbandu .

  Owszem jest w Polsce około 130 odbiorników jeszcze żyjących z wyższej półki w których zamontowałem litery polskie realizował to procesor SECO 18 lub z "A" program zabezpieczyłem przed skopiowaniem co uczyniłem również w "loewe" i odbiorniki wypuszczone na rynek nie miały części napisów,lub wcale nie miały w menu odbiornika po skopiowaniu
  dlatego Państwo nie mają cześci słow lub znaczki lub brak napisów w systemach NTSC tak skopiowano mój program i naruszono prawa autorskie . Dodatkowo aby uniknąć montażu dodatkowych urządzeń poza
  serwisem zubożono odbiornik i wstawiono mniejszy eprom 27C512 .

  Od sierpnia serwis nasz zawiesza działalność na okres jednego roku wyjeżdzam na szkolenie będziemy dystrybutorem na Polske dobrej marki sprzętu i jednocześnie serwisem co nam zaproponowano i chyba dojdzie do podpisania umowy
  Janusz Piotrowski
  przepisane Agnieszka Gwiazda /czarownica/