Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w głośnikach w zestawie 5,1

30 Kwi 2006 14:57 1433 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Zakupiłem zestaw aktywny kina domowego marki Durabrand SP-690 WS.Zestaw nawet fajnie gra, tylko problem polega na tym, że występuje w głośnikach, a szczególnie w niskototowym w subwooferze bardzo denerwujące buczenie. Dźwięk ten jest jednostajny i nie pomaga ściszanie potencjometrem głośności. Podczas "czuwania" (standby)defekt ten nie występuje. Czy jest jakiś sposób na zlikwidowanie tego uciążliwego buczenia? Bardzo proszę ekspertów o konstruktywną opinię i radę na ten problem. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów
  • Poziom 17  
    być moze elektronika sprzęga się z jakimś innym urządzeniem :!:
    albo jest gdzieś przebicie w układzie.
    Spróbuj odstawić go gdzieś zdala od urządzen elektrycznych :!:
    pozdro
  • Poziom 2  
    Próbowałem podłączyć sam subwoofer z dala od innych żródeł elektrycznych, bez podłączania reszty głośników oraz wyjść np do dvd lub komputera i nic dalej buczy. A może chodzi tu o zjawisko tzw. składowej stałej... może trzeba wlutować jakiś kondensator filtrujący... nie znam się na tych sprawach jedynie czytałem na jakimś forum ,ktoś miał podobny problem. Może tutaj ktoś udzieli mi jakiejś rady, bardzo proszę, bo to buczenie jest naprawdę z lekka denerwujące. rozkręciłem suba i na płytce wzmacniacza są dwa kondensatory o pojemności 6800uF/25 V każdy. Może trzeba zwiększyć ich pojemność tzn. wylutować stare i wlutować nowe o większej pojemności?
    pozdr
  • Poziom 39  
    To "zjawisko" nazywa się raczej składowa zmienna ;)
    Najczęstszym powodem są wyschnięte kondensatory elektrolityczne w zasilaczu i w układzie wzmacniacza mocy. Czasem pomaga również zastosowanie kondensatorów 47 - 100nF na wyprowadzeniach prostownika (mostek Graetza).
  • Poziom 2  
    'md' a co możesz powiedzieć w tym konkretnym przypadku. Sprzęt jest nowy i raczej chyba niemożliwe żeby te kondensatory 'siadły'?
    pozdr
  • Poziom 39  
    To nie jest dla mnie "konkretny przypadek", bo brak w nim konkretów. Takie usterki bardzo szybko można zlokalizować przy użyciu oscyloskopu, nawet bardzo kiepskiego, bo dotyczy to częstotliwości w okolicach 50-100Hz. Jeżeli nie dysponujesz odpowiednim sprzętem, to wymień na próbę elektrolity w zasilaczu, sprawdź połączenia ekranów z masą.