Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig ST 70-155 IDTV ,CUC 1824 brak obrazu

davidm 30 Apr 2006 19:23 1659 16
    davidm
    Level 10  
    Witam!!
    Słychać jak wchodzi wysokie napięcie ,ale obrazu brak. Normalny odgłos jak po starcie każdego TV tylko, że nie ma napięcia. Jak go dostałem raz zaskoczył jak próbowałem ,obraz był ok.,więc co do odchylania nie mam podejrzeń(zresztą jest napięcie na cewkach odchylających).Elektrolity po stronie pierwotnej i wtórnej podstawione. Gdzie szukac przyczyny. Tv jest starego typu-zbudowany jest na blokach-jest tego troszkę i nie wiem od czego zacząć. Dziękuję za każdą sugestię.
    CHACA
    Level 43  
    A jakie napięcia masz na płytce kineskopu?
    Jak podniesiesz G2 to co masz na ekranie?
    davidm
    Level 10  
    Napięcia na szyjce kineskopu:
    192
    0,3
    193,4
    547 (tu jest więcej jak się dotknie ,ale po chwili spada do takiej wartości)
    195
    co do g2 to chodzi o pokrętło w trafopowielaczu?
    adaminka22
    Level 16  
    Sprawdź płytkę eurozłącza pod względem zimnych lutów i przerw.
    bonzo f
    Level 29  
    witam
    masz w nim wyswietlacz co na nim.?
    wysokie wchodzi i nie wylancza.?
    podaj napiencia na wyjsciu
    R=
    G=
    B=
    pomiar doradzam miernikiem wychlowym
    na nasadce, masz potencjometr delikatnie podkrec.
    jaki typ kineskopu marka?
    davidm
    Level 10  
    Witam!!!
    kineskop to philips
    dzisiaj po nocy raz mi załączył,obraz i głos był ok(podłączyłem dvd przez euro),jak chciałem go postawić w pionie to się zawiesił i na nmic juz nie reagował-poprostu stop klatka.Płytki eurozłącze nie ruszałem bo nie sądziłem że to ma jakiś wpływ.Zimne luty już przejrzałem.Wyświetlacza on nie ma.Napięcia rgb pomierzę i napisze-ale nie mam miernika wychyłowego.
    bonzo f
    Level 29  
    mozesz cyfrowym ale dla bezpieczenstwa jego zalecam.pomiar tylko rgb
    A68 philips slawny.u gory strony tv masz post na jego temat
    davidm
    Level 10  
    Witam!!!
    Sorki ,że się nie odzywałem ,ale mnie nie było-praca.Co do kinola to mój to dokładnie A66EAK.Przejrzałem jak mi radził bonzo f o kineskopach,ale tam jest mowa o A68 i teraz moje pytanko czy A66 też są tak zawodne(czy u mnie też mogł nastąpić zwarcie katod?).Nie mogew teraz nic pomieżyć ,ponieważ ostatni poprawialem luty i coś nabroiłem bo teraz wysokie mi wchodzi i po dwóch sekundach rozłancza.I moje pytanko czy ktos mugłby mnie nakierować co znowu nawaliłem :-)Słychać jak wchodzi następnie takie syknięcie i po ptokach...
    adaminka22
    Level 16  
    zobacz może odczepiły ci się kable od mas z kineskopu z PG
    wieslawpanek
    Level 22  
    Witam.
    Wygląda to na uszkodzenie bloku cyfrowego ,
    popraw pod spodem blok cyfrowy, sprawdź napięcia na nim, podgrzej lekko suszarką jak nie będzie zmian to bez podmiany bloku trudna sprawa, podaj jakie są układy w bloku cyfrowym to powiem który mógł nawalić a że się wyłącza to normalne, działa zabezpieczenie.
    davidm
    Level 10  
    Co do tych układów cyfrowych to czy chodzi o te z bloku zabudowanego metalową skrzynką czy o te z bloku z którego wychodzi kabel RGB?
    bonzo f
    Level 29  
    modul eurozlacza wtyki popraw luty
    davidm
    Level 10  
    Witam!!!
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wszelkie sugestie.Postanowiłem ,że przerobie tego starego grata na części ,będzie wiecej z niego pożytku.Budowa na blokach,czego by się człowiek nie dotknął to zaraz nie łączy-pas.
    Temat uważam za zamkniety-pozdrawiam
    bonzo f
    Level 29  
    co to ma wspolnego z naprawa tego tv, powiadasz starego ktory moze jeszcze pochodzic
    ciekawe jak bedzie Ci szlo przy naprawach nowych tak zw.chinszczyzny
    davidm
    Level 10  
    Codzi o to,że nie mam zabardo czasu ,w domci jestem wieczorami,grzebie tylko w weekendy-bardziej z zamilowania.Na codzien pracuje jako monter i nawijam transformatory impulsowe.Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

bonzo f wjechałeś mi na ambicję-za to też dzięki