Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

(Oświetlenie w Bagażniku)

kill72 30 Kwi 2006 20:20 1002 5
    kill72
    Poziom 2  
    Witam serdecznie pomieważ wysiadł mi przełacznik stykowy włączający swiatło w bagazniku a wymiana go jest nieopłacalna ze względu na uniklanośc auta. Ponadto w srodku mam 3 lampy o dość dużej mocy.

Planuję umieszczenie układu w bagazniku który załaczał by swiatło na ruch.

Problem w tym że nie widziałem takiego gotowego układu (jest taki w Maybach-u)

Za wszelkie sugiestie techniczne i porady z góry dziekuje forumowiczom

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
    pkhenr
    Poziom 32  
    najtańszy czujnik podczerwieni i przedłużyć impuls --trzy tranzystory ,kondensator ,dioda i podkówka.Jak nie chcesz wiercic wyłącznika to zastosuj kontaktron z jednej strony a magnes z drugiej - za kontaktronem oczywiście przekaźnik włączajacy lampke , ewentualnie zadzwonic do ks. Rydzyka bo on miał w/wymienione auto

Dodano po 1 [minuty]:

w zasadzie nie ma co nawet przedłużać impulsu bo jak zamkniesz to Ci nie jest potrzebne światł
  • Relpol przekaźniki
    raveland
    Poziom 28  
    a ja slyszalem ze maybach rydzyka to sciema
    tak naporawde to kupil sobie bmw 7
    ale ktora wersja jest prawdziwa to nie wiem ja obstawiam swoja
    kill72
    Poziom 2  
    Dzięki za pomoc

Czujnik podczerwieni zwykły ma 12ma pobór i straszny zasięg:D
    bo to sa czujki domowe.

Gdzie znależć w necie takie maleństwo żebym w sobie gdzieś wkomponował.

Pozdrawiam
    DJ_Darush
    Poziom 11  
    Poszukaj na stronkach firm które zajmują sie zaopatrywaniem w czujniki indukcyjne itp automatyki przemysłowej. Np. Wkwietniowym numerze instalatora jest kilka takich stronek. Mają tam różne czujniki o różnej mocy i kształtach. Pozdro.
    pkhenr
    Poziom 32  
    załóż ultradźwięki są tańsze i mniejsze- a tylko urządzenie pasywne nie pobiera prądu włączniki ,kontaktrony