Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 4050TN - problem z wyborem podajnika papieru !!

30 Kwi 2006 21:18 4009 9
  • Poziom 16  
    Witam
    Posiadam drukarke jak w temacie, która to posiada 3 podajniki papieru: nr. 1 ręczny podajnik na 100 kartek i podajniki nr. 2 i 3 - każdy po 250 kartek. Problem polega na tym że standardowo drukarka drukuje z podajnika nr. 3 i wszystko byłoby w porzadku gdyby nie to że jak w opcjach wydruku przestawiam na podajnik nr.2 to i tak drukarka drukuje z podajnika nr.3. Co może być przyczyną ?? Sterowniki do drukarki pobrane ze strony HP wiec raczej nie ich wina.

Drugą sprawą jest to, że zainstalowałem również pobrany ze strony HP program "Stan drukarki i alarmy" i po wybraniu drukarki program nie może sie z nią połączyć i wyświetla znak zapytania :(
  • Poziom 17  
    Kiedyś walczyłem z podobnym problemem rozwiązaniem okazało się zainstalowanie sterowników od hp lj 4000, moim zdaniem te od 4050 nie są do końca dopracowane.
  • Poziom 15  
    A w panelu który podajnik jest ustawiony?
  • Poziom 15  
    Jest szansa ze masz do wymiany plytke sterujaca podajnikami.
  • Poziom 16  
    A na panelu można ustawiać podajnik ?? ... Odnośnie podajników to na panelu mam ustawione w menu obsługi papieru, tryb podajnika 1 = pierwszy, typ podajnika 2 = zwykły, typ podajnika 3 = zwykły, ręczne podawanie = wyłączone. Są jeszce jakieś inne opacje które mogą mieć wpływ na wybór podajnika ??

Czasem zdarzy się że zaskoczy i wybierze podajnik który wybrałem w sterowniku .. np. ostatnio w wordzie jak w ustawieniach dokumentu wybrałem podajnik 2 i poźniej w opcjach wydruku też to udało się ale dzisiaj jak tak samo zrobiłem to już niestety .. drukuje tylko z podajnika 3 :(

Ze sterownikami do LJ4000 jeszce nie próbowałem no ale wolałbym żeby było tak jak ma być czyli stery przeznaczone do tej drukarki bo w koncu LJ4000 różni się od LJ4050.

Płytka sterująca podajnikiem może mieć na to wpływ ?? w końcu jak otworze podajnik 2 lub nie ma w nim papieru to komunikaty na panelu są prawidłowe.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Ja też obstawiam, że uwaloną masz płytkę odpowiedzialną między innymi za rozpoznawanie formatu papieru (znajduje się ona w obu podajnikach po prawej stronie pod trzema metalowymi blaszkami). Jest ona wspólna dla obu podajników. Piszę to dlatego, że ostatnio miałem identyczny problem z drukarką klienta, który rozwiązałem właśnie poprzez wymianę tej płytki (numer chyba RG5-2685).
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam
    Proponuję sprawdzić mikrowłączniki na płytce, napewno taniej niż cała płytka
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    wydrukuj stronę konfiguracji drukarki (powkładaj do podajników papier jaki ma byc w nich używany np A4), jak dobrze pamiętam tam jest wypisane jaki jest rozmiar paieru w kazdym z podajników, jezeli w drugim będzie zaznaczone że jest np: LETTER zamiast włozonego rozmiaru A4 znaczy to że uszkodzone są mikrowyłaczniki tak jak wspominali poprzednicy, jezeli rozmiar sie zgadza to będzie prawdopodobnie wina sterownika.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    miroslawm napisał:
    Witam
    Proponuję sprawdzić mikrowłączniki na płytce, napewno taniej niż cała płytka

Niezaprzeczalnie, tym bardziej, że wystarczy wlutować nowe, a to jest groszowa sprawa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Dzieki wszystkim za pomoc !!
    Faktycznie jak wydrukowałem konfiguracje pokazało mi że w podajniku 2 jest papier letterny a nie A4 tak jak w rzeczywistości było. Czasami mikrostyki załapały i wszystko było ok ale to była ich wina. Niestety nie miałem innych pod ręką a w sobotę wieczorem ciężko coś kupić :) więc wlutowałem ję przekręcone o 180 stopni. Zauważyłem też, że te blaszki naciskające mikrostyki dochodzą troche pod kątem i nierówno dociskają no ale kombinerki wszystko naprawiły i teraz wszystko chodzi tak jak ma być.

Ps. Cieżko było dostać się do tych mikrostyków ale się udało ... no ale została mi jedna śrubka i za cholerę nie wiem gdzie była :)