Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DIORA AS 632 - za niskie napięcie strojenia

01 Maj 2006 01:34 1401 4
 • Poziom 13  
  Temat strojenia tego tunera byl wielokrotnie poruszany .. ale mam problem z napieciem strojenia.
  wiem ze napiecie strojenia mam w dolnym i gornym zakresie za niskie .. bo z tego co pamietam to w gornym powinno sie zawierac od 3V .. a u mnie 2,5V a w dolnym ok 25V a u mnie 19V w porywach 20V .. czego to moze byc wina ??

  Prosze o pomoc ..
  Pozdrawiam
  Krzysztof
 • Poziom 26  
  Sprawdź obwody stabilizacji.
 • Poziom 13  
  stabilizacji czego?

  przy strojeniu lapie tylko jedna i to lokalna stacje ..

  Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Przy kondensatorze do strojenia obwodów AM jest sprzęgnięty potencjometr który podaje napięcie do strojenia głowicy UKF.Na samym dole tego potencjometru jest moły PR-ek do regulacji dolnego napięcia czyli nim ustawiasz 3V na początku zakresu UKF.Zaś na płycie głównej obok głowicy jest drugi PR-ek i nim ustawiasz 25V na końcu zakresu.Czynność tę należy powtórzyć kilkakrotnie.
 • Poziom 27  
  Miałem podobny problem takie same napięcia miałem i udało mi się nastawić cale pasmo czyli gore i dol,wszystkie stacje mi odbierało,a dopiero potem zmierzyłem nap.i stwierdziłem ze mam takie jak TY no i zacząłem szukać najpierw wymieniłem wszystkie kond. bo wiadomo nie za młody en sprzęt jest i mogą być wyschnięte nie? nap. się trochę pozmieniały, potem poregulowałem tymi potencjometrami co kolega jot-kao2 i tez nie było za dobrze, wiec schemat i ścieżki zaprowadziły mnie do płytki z strojeniem stacji 4 wybranych - nie wiem czy tam jest takowa pytka na potencjometrach 100k powinny być tam 4 taki i tam tez jest taki potencjometr no i oczywiście nasze kochane zimne luty powinno pomoc bo ja miałem taki przypadek -powodzenia (wracałem do tego problemu przez co najmniej 4 dni ) POWODZENIA

  Proszę poprawić niechlujną pisownię. Regulamin p.15. [Pablo] -

  ależ proszę bardzo - człowieku Tobie się na prawdę nudzi wyszukiwać wiadomości - to proszę poprawić je i po problemie - dziś mamy już 04.02.2011r nie za stara trochę ta wiadomość ? Szkoda że wtedy tego tego nie poprawiłeś. Powodzenia w następnym szukaniu.