Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype nie łączy...

01 Maj 2006 06:59 3686 2
 • Poziom 10  
  Witam
  Mam następujący kłopot. U mnie w pracy są 2 niezależne sieci i dwa łącza
  internetowe (oba satelitarne). Jak jestem podłączony do pierwszego (powiedzmy legalnie) to wszystko działa OK: www, GG, radio i oczywiście Skype. Niestety to łącze jest dość wolne a chętnych dużo, więc bez wiedzy administratora podłączyłem sie pod drugie łącze (dużo szybszy transfer). Oczywiście wcześniej posprawdzałem na innych komputerach ustawienia w drugiej sieci. I jakiś czas wszystko działało ale wczoraj okazało sie, że co prawda mogę zalogować sie do Skype'a ale nikt mnie nie widzi... Ja w tym czasie mam ikonke "aktywny" ale wszyscy znajomi są nieaktywni, co nie jest prawdą. Nie mogę się również połaczyć z rozmową testową. Co jakiś czas ikonka Skype ponownie loguje, jakby coś przerywało. Ale GG w tym czasie pracuje bez problemu. Wydaje mi się, że administrator zablokował jakieś porty albo po prostu usługę. Czy jest jakiś sposób żeby to ominąć? Jeżeli podłączę się z powrotem na "wolne" łącze Skype działa bez zarzutu.
  Dziękuję za ewentualne sugestie.
 • Moderator
  Witam!
  Spróbuj zainstalować jeszcze raz Skype przy opcji że tak powiem nielegalnej lub dowiedzieć się jaki port ma być otwarty (gdzieś to czytałem lecz nie pamiętam jaki) zwróć uwagę jaki jest program antywirusowy (Skype potrzebuje mieć otwarte wszystkie połączenia)
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Skype'a oczywiście przeinstalowałem, ale... nie w tym rzecz. Jeżeli podłączę się do pierwszej sieci to wszystko działa bez zarzutu. Prawie bez zarzutu, gdyż z uwagi na mizerny transfer po prostu czasami w ogóle nie można rozmawiać, zrywa itp. Natomiast na drugiej sieci przy tych samych ustawieniach nie działą. A przedtem była rewelacja. Myślę, że administrator zablokował możliwość usługi P2P gdzieś wewnątrz sieci. Jest tyle modułów w tym systemie satelitarnym, że aż trudno mi się w nich zorientować :)