Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beyma 12BR70. Głośnik basowy i obudowa do niego. Jakie będą efekty?

01 Maj 2006 10:41 4867 31
  • Poziom 17  
    Witam.

Jednak naszla zmiana planow, kupuje glosnik basowy i robie pod niego obudowe. Myslalem o Beymie 12BR70, slyszalem ze poitrafi zagrac mocno, ze dobry glosniczek, ale takze opinie ze szybko zaczynaja dochodzic stuki, przesterowania jakies? Ja lbuie glosno sluchac i dla mnie wazne aby basik nie pierdzial po chwili tylko mogl wytrzymywac to. Moze wzmacniacza nie mam giganta bo jest to BASF D-6360 (tak pisze na nim ja niestety nie znam sie kompletnie na wzmacniaczach) i chyba jest to 100 W przy 8 Ohm. Wiec jak to jest z ta Beyma? Prosibym o pomoc bo chce wiedziec wkoncu jaki glosnik wybrac i szykowac sie na niego, nie w ostatniej chwili :) A glosniki typu STX to raczej odpadaja wole cos lepszego:)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    To jest głośnik do kina domowego, jeżeli chcesz coś na imprezy, to wybieraj raczej z serii PRO -12G125 jest w nieco wyższej cenie, ale:
    125W,
    45Hz-6kHz,
    98dB
    Co do stukania, każdy głośnik będzie stukał, jeżeli operator manipulujący przy wzmacniaczu i korektorze źle ustawi gałki, albo jeżeli zasilać go nieodpowiednim wzmacniaczem.
  • Poziom 17  
    Ehhh o ile drozsze? bo juz ta Beyma to troche wiecej hajsu wymaga niz mam, nie nadaje sie ona do kolumny? Pozatym te 98 dB to wychodzi ze to pod estrade leci. No i co do tego wzmacniacza podalem wlasnie jaki mam, myslisz ze bylby dobry? Jak nie zaproponuj jakis inny dobry wytrzymaly w podobnej cenie, niekoniecznie Beyma ;)

Dodano po 9 [minuty]:

Aaa i nie chce na imprezy tylko do sluchania w moim pokoju :)
  • Poziom 39  
    Problem jest w czym innym - do kina domowego liczy się możliwość zejścia - 12BR70 ma parametry: 125W, 25Hz-4kHz, 95dB
    Jeżeli preferujesz ostrzejsze granie, to wybieraj serię PRO. Zawsze należy sobie zadać pytanie, do czego ma służyć kolumna i pod tym kątem dobierać parametry głośników. W kinie domowym bas wskazany jak najniższy, do grania imprezowego, bas wyżej i każdy dB ważny.
    http://www.elmuz.com.pl/cenniki/cennik_beyma.htm
  • Poziom 17  
    No ja do sluchania muzyczki w moim pokoju, roznego rodzaju, czasami ogladanie filmu na kompie, ale wiesz, ja planuje kiedys w przyszlosci zrobic suba na ravemasterze wiec zejscie bedzie :) na 15 calowym, tylko nie wiem kiedy tyle kasy bede miec, no ale planuje jakiegos subika pozniej zrobic... Czy ta Beyma wytrzymala mocowo ? Bo lbuie czasami sobie galka na wzmaku przykrecic:)
  • Poziom 23  
    Witam.

Słyszałem, że jak da sięjej filtr subsoniczny to wszystko jest dobrze.
    A 95 dB do pokoju to i tak jest bardzo dużo, także jak lubisz głośne granie niekoniecznie z super zejściem to chba jest głośnik właśnie dla Ciebie.

Pozdr.
  • Poziom 17  
    No ja wlasnie sie nie znam na tych filtrach itp itd... nic z ta elektronika tu bede mial pomoc juz przy robieniu, lubie niskie zejscie takze, ale nie znajde glosnika ktory mimo niskiego zejscia wytrzyma duze obciazenia, glosne sluchania itp itd... Chyba ze taki znacie to mozecie polecic, ale cena zapewne bedzie wielka. Mozesz cos wiecej o tych filtrach powiedziec? Co i jak z tym?
  • Poziom 17  
    Hmmm to ta Beyme przy ilu ? PRzy ok 30 - 35 Hz by bylo trzeba ciac? I ile moze kosztowac taki filtr?

Dodano po 6 [minuty]:

Pozatym mam tez subwoofer ktory bedzie podlaczony pod wzmacniacz glowny, bo jak podglaszam z glownego to takze subwoofer, aleo n tez ma swoj wzmak. Mam nadzieje ze wiesz o co chodzi i wlasnie czy jak bym zalozyl ten filtr to on takze odciaza suba? bo akurat w subie nie chce odciazen...
  • Poziom 23  
    Tak - ciąć ok 30 - 35 Hz.
    Taki filtr kosztuje niewiela jak się go robi samemu.

Wiem o co chodzi :) . Niestety sub też będzie ucięty.
  • Poziom 17  
    Uuu :( to nie chce suba ciac :/ Pozatym moj wzmacniacz ma "SUBSONIC" juz sam w sobie, tylko nie wiem przy ilu HZ tnie :(
  • Poziom 23  
    A nie ma żadnej regulacji, może masz jakąś instrukcje, albo poszukaj coś w necie, może na allegro ktoś taki wzmacniacz sprzedaje...
  • Poziom 17  
    Kiedys probowalem cos szukac i ciezko, sprobuje znowu, wzmacniacz to BASF D-6360 HIFI - tak pisze na nim, bo na wzmakach to ja mam zero pojecia tak jak cala elektronika ;)

Dodano po 4 [minuty]:

http://allegro.pl/show_item.php?item=100734897&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

to jest moj wzmacniacz, tylko ze ja nie mam tuneru :) Zadalem pytanie sprzedajacemu czy wie przy ilu Hz tnie, jakby ktos wiedzial niech powie
  • Poziom 39  
    Widzę tu pomieszanie pojęć. Określ się co chcesz zrobić. Jeżeli masz tylko i wyłącznie Beymę 12BR70, to możesz zrobić subwoofer, jeżeli masz do tego jeszcze inne głośniki, to musisz dobrać wszystko pod względem parametrów, a w szczególności Spl - Beyma ma dość wysoki, więc do niego potrzebujesz równie dobre inne głośniki.
    Spokojnie możesz zrobić również subwoofer na tej Beymie i będzie grał dobrze, ale musisz dać przynajmniej filtr pasywny np: http://www.stx.pl/index.php?vMenu=3&vMenuItem=0&vSubPage=271&vItemDB=itemdb
    Co do cięcia, suba nie tnie się na 35Hz, bo nic nie będzie słychać. Tniemy wyżej, często w okolicach 120Hz. Najlepiej zrobić filtr aktywny z płynną regulacją częstotliwości cięcia i fazy, coś jak to:
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=3&vMenuItem=0&vSubPage=291&vItemDB=itemdb
    Jeżeli głośnik ma pracować w kolumnie, to ciąć musisz w zależności od posiadanego głośnika średniotonowego lub wysokotonowego.
    Załączam plany kolumny projektu Beymy dla tego głośnika.
  • Poziom 23  
    md napisał:
    Co do cięcia, suba nie tnie się na 35Hz, bo nic nie będzie słychać. Tniemy wyżej, często w okolicach 120Hz.

Oczywiście, że nie tnie się suba zwrotnicą czy filtrem aktywnym na 35 Hz - to przecież byłoby conajmiej nierozsądne.
    Chodzi o to, żeby uciąć samą Beyme w kolumnie filtrem subsonicznym na 35 Hz, bo jak kolega wcześniej wspomniał ma do tego suba, i boi się że Beyma będzie trzeszczeć przy zbyt niskich częstotliwościach i z tego co słyszałem ma słuszność.
  • Poziom 17  
    Ja nie chce suba, ja chce na tej Beymie zrobic kolumne, pozatym ten jego spl da sie chyba wyregulowac korektorem? A reszta glosnikow hmm... sredniotonowy bede chcial na Tonsilu i wysokotonowy na Visatonie:
    http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_szczegoly&firma=visaton&model=G25FFL&lang=pl&dh=dt

Sredniotonowy nie wiem dokladnie, ten Visaton niby ma 90 spl no ale mysle z ejakos da rade to wszystko w calosc zlozyc?
  • Poziom 23  
    Jak nie chcesz suba to dobrze. Możesz podłączyć subsonik bez obaw, że suba bęzdie cieło :) .
    12br70 to jest głośnik "półestradowy" (jeśli można się tak wyrazić), więc na góre proponowałbym jakąś tube (jak chcesz głośno słuchać).
    A jakim korektorem chcesz zmniejszać efektywność beymy??
  • Poziom 17  
    Nie, ja mam suba, ale kiedys go wymienie bo ten co mqam gowno i nie chce go ciac... ja chce ciac nan kolumnach, nie na subie :( a korektor to Fishera model dokladnie nie wiem... :( no ale korektor jak korektor, mozna ciac wszystko, no ale skoro mowicie Beyma za mocna to cos innego radzicie zamiast niej ? na basik? Serio poradzcie, ja wielki eksper nie jestem dlatego pisze do was, jak bed ewiedziec co i jak wtedy bede podpytywac itp itd jesli bede robic to co mam zamiar...
  • Poziom 23  
    OK. jak byś chciał średniaka tonsila to może bas też. Do tego visatona 90 dB myśle, ż taki Tonsil GDN 30/100/7 czy coś podobnego byłoby niezłe. Może jeszcze ktoś coś innego poradzi.
    A gdybyś chciał Beyme to na góre ten Visaton to raczej za słaby - tak mi sie wydaje.
  • Poziom 17  
    Wlasnie, chodzi jaki bylby efekt jakbym dobra basik 95 dB i sredniotonowe po 90 dB ? Jakby to gralo? Bo ja tak mysle, ze jakby dalo rade to do tych 260 zl za glosnik basowy moglbym dac. Niby Tonsil dobra firma w miare ,ale nie wiem moze wolalbym cos jeszcze lepszego? Jak zrobic to cos dobrego, a na basiku wlasnie mi zalezy bo wysokie tony i srednie zawsze mozna zmienic bez problemu, jak bas sie kupi to juz wtedy gorzej bo to i drogie i obudowe liczyc od nowa... Nie wiem serio poradzccie mi tu cos, glosnik zeby nie byl za mocny bo mam wzmaka 100 wat przy 8 ohm to tak zeby wzmacniacz dawal sobie rade z nim. I zeby byl wytrzymaly mocowo w miare, ze jak podkrece na wzmaku zeby zaraz nie pierdzial itp itd :) Pomozcie bo musze wiedziec na co patrzec i w razie czego hajsik zbierac ;) Wielkie dzieki z gory i sory za to ze tak was mecze, ale to wazne dla mnie :)
  • Poziom 23  
    Nie szkodzi po to jest forum :) .

100W to i tak dużo. Jak masz 260 zł na głośniki to daj tą Beyme.
    Do tego średniak Tonsila GDM 16/80 lub 16/160. One mają 94 dB to będą w sam raz się nadawać i na góre znajdź jakąś super silną i efektywną kopółke albo tube - może też coś z Tonsila i myśle, że bedzie OK.

Pozdr.
  • Poziom 17  
    Co do wysokich tonow lubie dzwieki kopolek :) ZObacze pomysle jeszcze, moze odezwie sie tez ktos inny cos poradzi :) W sumie basiki Tonsila tez wclae zle nie graja chyba, bo kiedys slyszalem to bylo w miare ok z dzwiekiem :) Szkoda ze tak malo osob sie wypowiada :( Chcialbym uslyszec opinie roznych ludzi ehhh
  • Poziom 17  
    A tak bym chcial sie spytac jeszcze co do glosnika Visatona... mianowicie W250S... slyszal ktos opinie o nim? albo slyszal jak gra? Nadawalbym sie do kolumny? Podaje Link:
    http://www.visaton.de/english/artikel/art_472_1_19.html
    Do kolumny powinnien pasowac, ale jak z jego gra, wytrzymaloscia mocowa? Jakoscia dzwieku?
  • Poziom 13  
    Zolt dwa stxy GDN 30-200 AE (dwie sztuki z przesyłką 300 zł) zagrają o 3 razy głośniej niż ta beyma za 300 zł .

beyma 95 dB i 125 wat =300 zł.

2 stxy połączone równolegle 95 dB i 400 wat =300 zł.

Ja bym wolał mieć za tą samą cenę 400 wat rms niż 125 wat rms
  • Poziom 17  
    No ale ja wole miec jakosc :) plus to ze beyma i tak ma kopa mimo wszystko. A jakosciowo i klasowo 4 razy lepsza, zreszta i tak wybor juz chyba padl na Visatona W250S ;) chyba ze cos mi sie pozmienia nagle :D
  • Poziom 13  
    Stxy będą miały większego kopa a jakość taka sama, włożyłbyś sobie dwa w jedną skrzynke tak jak na zdjeciu, to naprawde sieka bardzo dobrze, uwierz, zdjecie poniżej.
  • Poziom 35  
    xzibitku troperze hubertumie prosimy przestań udowadniać wyższośc 2 stx nad wszystkimi głosnikami na świecie dobrze ?? :D:D

my już wiemy że one są tak genialne że tego sie nie da opisać i nawet kilomaxa 18 omege i B&c kłada na łopatki ale wiesz chcemy co innego :D:D:D

niektórzy wolą beyme i daj im spokój ..........ja za tą kase też bym brał beyme lub visationa :D:D
  • Poziom 13  
    No dobra jak sobie chcecie ja tylko chciałem chłopakowi doradzić co lepsze i głośniejsze.
  • Poziom 39  
    Szkoda fatygi, zastanawiam się właśnie nad ogłoszeniem konkursu: o jaki głośnik zapyta autor tematu następnym razem?
    Wystarczy przejrzeć posty autora pytania, by zorientować się, że nie wiadomo o co tutaj chodzi. Co chwilę pytanie o inny głośnik, a z treści wynika, że ewentualne wcielenie planów inwestycyjnych w życie nastąpi....., no właśnie, może jeszcze w tej pięciolatce ;)
    ---------------------------------------------------
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_author=ZoLT
  • Poziom 17  
    md przeszkadza Ci ze szukam opinii o kazdym glosniku? chce dobry wybor trafic i pytam o kazdy ktory wzbudzi moje zainteresowanie :) niestety tak mam, ze nie kupuje w ciemno.

Z hubertum wiesz, glosniejsze od beymy STXy? No nie wiem. Zreszta STX a BEYMA to rozne klasy, beyma ma klase i jakosc, stxowi troche do tego brakuje...

Dodano po 1 [minuty]:

md pozatym teraz mam kase, keidys nie mialem :) hehe i taka roznica, ze jak bede wiedziec co kupic to ja to zaraz zamowie i tyle