Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega B immobiliser/ antynapad- wycięcie

Seven 01 Maj 2006 11:53 16224 12
  • #1 01 Maj 2006 11:53
    Seven
    Poziom 9  

Witam.Może mi ktos poradzić w jaki sposób odłączyć zabezpieczenie przeciwko kradzieży(fabrycznie montowane) w omedze 94r? Chce to zrobić gdyż mam coś z pilotem (programowanie nic nie daje i rozładowuje mi baterie).Jak on jest niesprawny to nie wyłącza mi zabezpieczenia (kontrolka na desce sie swieci) nie odpale.Chce to odłączyć gdyż niemiecka technologia cos tu zawodzi, a jak mam zbankrutowac przez baterie które co 2 dni zmieniam to wole to wylączyc całkiem.

0 12
  • #2 01 Maj 2006 15:23
    Trawik
    Poziom 26  

musisz wymontować schowek za schowkiem jest oryginalny sterownik immo wywalasz go i mostkujesz pin-y nr
    1-21
    3-30
    4-31
    pozdrawiam

3
  • #3 01 Maj 2006 16:05
    Seven
    Poziom 9  

Elektronik powiedział mi że centralka jest obok nóg pasażera na słupku.. Zdjąłęm plastik i tam było jakieś urządzenie przypominające centralkę.Jest to możliwe że to była inna centralka?Bede musiał sprawdzić jeszcze pod schowkiem.

1
  • #5 01 Maj 2006 19:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 02 Maj 2006 19:09
    Seven
    Poziom 9  

Wyciągneliśmy centralkę, ale te pary pinów nie pasują. Nie ma tych oznaczeń numerów pinów.Zgadza się tylko pierwsza para a reszty nie ma.Być może zalezy to od rodzaju silnika i rocznika.Mam 94 rok 2.0 benzyna. Nie mam pinu nr 30 i nr 4.Wniosek jest taki że nie mam pinów parzystych zaznaczonych.Pomóżcie.dzięki

0
  • #7 02 Maj 2006 21:24
    pkhenr
    Poziom 32  

ale jak już masz centralkę to chyba dojdziesz - ile on może odcinać rzeczy ? a jak nie to ją otwórz i zewrzyj przekażniki jak są

1
  • #8 02 Maj 2006 22:17
    Trawik
    Poziom 26  

nie wszystkie są oznaczone ale licz pokoleji i musi pasować

2
  • #9 03 Maj 2006 01:06
    Seven
    Poziom 9  

Mam tą centralke przy sobie i faktycznie na niej jak policze to są te piny (ale nie oznaczone).Auto stoi kawałek dalej i rano zobacze na tym wtyku z kablami.Tam też są numerki.Jak bedzie pasowało to mam nadzieje ze zadziała.Jutro dam znać.dzięki za pomoc

1
  • #10 06 Maj 2006 17:19
    Seven
    Poziom 9  

Alarm w koszu.Omcia pali.Dzięki

1
  • #11 04 Lut 2007 16:46
    WOJT@$
    Poziom 9  

siemano jestem tu nowy możecie mi powiedzieć w którym miejscu jest ta puszka z immo bo ja mam za schowkiem zaraz od strony drzwi pasażera puszkę ale taką czarną plastikową i idzie do niej wiązka kolorowych kabli mam omege z 1994 roku kombi 2,5TD z góry thx za pomoc

0
  • #12 04 Lut 2007 17:53
    xwit
    Poziom 33  

Jest tam i ja jak to wycinałem to była metalowa.Jeśli masz immo załączane na pilota to tam musi być.

0
  • #13 20 Cze 2007 07:28
    dj_ajax
    Poziom 2  

moze panowie wiecie jak wylaczyc ten antynapad!!
    Bo wczoraj zakladalem sobie alarm+odpalanie+central
    No i oczywiscie pojawil sie problem ANTYNAPAD
    Bardzo prosil bym jesli ktos wie jak mozna na stale wylaczyc to zabezpieczenie?
    Albo tez inaczej czy to jest na jakims przekazniku lub bezpi eczniku?
    U mnie znajduje sie antynapad w nogach pasazera po prawej stronie bo slychac klikniecie jak sie wylancza.
    Moze ma ktos jakis pomys jak to obejsc??
    Bo niemozna odpalic z pilota poniewaz zalancza sie antynapad:/

Dodano po 2 [minuty]:

tak wkleilem z innego forum cale ale juz mniej wiecej wiem gdzie to sie znajduje ale ma jeszcze jedno pytanko czy idzie to w jakis inny sposob zdeaktywowac,bo alarm mi chodzi ok tylko przy odpalaniu z pilota zalancza mi sie antynapad i musze uzyc kluczyka by wylaNCZYC antynapad a pozniej odpalic dopiero

Dodano po 32 [sekundy]:

aha omega 94 2,5 v6

1