Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem TV w komputerze .

01 Maj 2006 20:52 1206 9
  • Poziom 10  
    Od jakiegoś czasu mam w swoim komputerze kartę TV AVER Media TV Studio 303 i podłaczoną antenę siatkową
    Nie wiem co może być przyczyną ale mam taki obraz..załaczniki.
    Nie wiem co może być tego przyczyną.
    Jest tak na wszystkich moich kanałach (TVP1, TVP2, TVP3 Gdańsk, TVN, Polsat)
    Proszę o pomoc i wszelkie sugestie...

Problem z odbiorem TV w komputerze . (alt+p)

Problem z odbiorem TV w komputerze . (alt+p)[/img]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Witaj. Może jestem w błędzie ale wydaje mi się że to wina zbyt silnego sygnału. Po dokładnym przyjżeniu się screen'om doszedłem do wniosku, że kiedyś miałem taki sam problem tylko że z telewizorem zaraz po montarzu anteny siatkowej na dachu. Były taki same efekty. Od nadajnika TV dzieliło mnie ok. 1000m otwartej przestrzeni. Po odwruceniu anteny tyłem odbiór był idealny. Później zastosowałem tłumik. Nie wiem jak daleko jesteś od nadajnika, ale spróbuj zmniejszyć siłę sygnału.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się, że odległośc od nadajnika gdzies ok 40 - 50 km.
    Jak najprościej osłabić ten sygnał bez włażenia na dach i przekręceniem anteny.
    Może jest jakiś prosty układ który to wytłumi.
    A można to jakoś pomierzyć np miernikiem?
  • Poziom 16  
    Hmm... 40-50 km? To bardzo dużo. Może w pobliżu jest jakiś przekaźnik z którego korzystasz? (sugieruje po obejżeniu obrazu, sygnał nie wyglądał na tak dużą odległość)
    No cóż...
    Na początek sprawdź w ustawieniach karty TV czy nie ma ona programowej regulacji wzmocnienia (nie wiem jaka to karta).

Najprościej byłoby podłączyć inną antenę np. pokojową i obserwować co się będzie działo.
  • Poziom 10  
    Karta w kompie to : TV AVER Media TV Studio 303
    Niestety nie ma regulacji wzmocnienia.
    Co do odległości to raczej tak będzie. Sygnał sciągam z nadajnika w Chwaszczynie koło Gdańska (kiedyś był w Trzcińsku - 15 km od Starogardu- ale z tego co wiem to nie przesyła wszystkich programów TV )

No wiesz, nie chciałbym specjalnie kupować anteny pokojowej.

Czy może mieś znaczący wpływ zainstalowanie pod anteną blaszanych kominków wentylacyjnych? Zainstalowanych niżej niż antena?

Problem z odbiorem TV w komputerze .
  • Poziom 16  
    Kominki na pewno nie powodują tego efektu .
  • Poziom 10  
    Chyba znalazłem problem.
    Albo padł elektrolit w zasilaczu albo bede musiał dorzucić dodatkową pojemność...
    nie sprawdze tego teraz bo przy okazji sfajczyłem tranzystor stabilizacyjny 78L12 a nie mam nic pod reką z serii 78**.
    Jutro kupię i bede wiedział.
    Podłaczyłem prowizorycznie baterię 9V i było OK.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Proponuję wstawienie stabilizatora 7809, i to "dużego", ponieważ mam spore doświadczenie z zasilaczami i wiem że 78L12 nagrzewa się w tych antenówkach całkiem sporo. Osobiście kilka razy miałem podobny problem, silny wzmacniacz antenowy, zasilacz 12V, trzy programy nadawane małą mocą i jeden program bardzo dużą. Często pomagało zmniejszenie napięcia zasilającego do 9V a czasami nawet 6V. W domu używam zasilacza regulowanego na LM317 i jest teraz ustawiony na 8V.

Powodzenia - DANThE

P.S. Być może padł nie kondensator ale właśnie stabilerek, w tych zasilaczach często napięcie przed stabilizatorem wynosi ok. 20V, co daje prawie 1W ciepła na stabilizatorze i niekiedy one siadają.
  • Poziom 10  
    THX za pomoc... w wtorek wieczorem dam znać jak mi poszło.
    Pozdro z Starogardu..:D
  • Poziom 10  
    Usterka usunięta.
    Problem stanowił uszkodzony kondensator 100µF za mostkiem prostowniczym.

Dzięki za wszystkie sugestie. :D