Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podlaczyc sterownik na pilota do zamka pneumatycznego ?

01 Maj 2006 21:03 8570 14
  • Poziom 28  
    golf 3 zamek pneumatyczny , sterownik na pilota podaje impulsy masy jak to razem zgrac?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Napisz jaki masz sterownik radiowy. Mi niedawno montował elektryk sterownik Zamster plus z tyłu koło prawej lampy przy pompie do centralnego. Wykorzystane kable to zasilanie, masa, kabel do czujników zamaknięca drzwi, wyjście do zamykania i wyjście do otwierania. Nie wiem czy to jest sterowane masą czy +. Jak centralka steruje ci masą a potrzebujesz + to zastosuj przekaźniki i ma być wzystko. Jak bedziesz coś potrzebował to podejde do garazu i podam w które kable się wpięć trzeba. W załączniku jak podłączyć sterownik Zamster plus może to pomoże
    Załączniki:
  • Poziom 19  
    sterownik od pilota musi miec wbudowane przekaźniki i to co podajesz na wejście masz na wyjściu (schemat instrukcji). jeżeli nie da się zamienic "-" na "+" (uwaga! od przekaźnika) to dołącz dodatkowe przekaźniki sterując "-" a na wejście "+" i na wyjściu masz "+" zasterowany sterownikiem.
    PS. chyba za bardzo nie zakręciłem?
  • Poziom 20  
    Trochu zakręcone ale po kilku uważnych czytaniach da rade załapać w szczególności że ja wiedziałem o tym tylko nie za bardzo chciałem pisac bo by mi wyszło gogożej niż Tobie :D . Ale ogólnie to nie jest takie trudne.
  • Poziom 19  
    dziękuje za miłe słowa. zgadzam się problem tych postów polega na tym że autorzy nie mają pojęcia jak działa przekaźnik i jakie ma możliwości.
    może jakiś schemat przekaźnika z dodanym kondensatorkiem na zamki pneumatyczne:?:
    i blondyny będą zakładały alarmy na przerwie pod podstawówką:D:D
    pozdro
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Albo ja jestem nie teges albo nie wiem. O co chodzi w twoim ostatnim poście??
  • Poziom 28  
    wiem jak dziala przekaznik i wiem jak zamienic -na + jak pisalem wyzej mam sterownik podajacy sygnal minusowy . nie podlanczalem jeszcze sterownika do zamka pneumatycznego wiec pytam . bo niewiem czy zamek ten jest sterowany+ czy -? czy jest jeden przewod sterujacy czy dwa? przydalby sie jakis odreczny schemat ,
  • Poziom 28  
    jeden przewód raz jest masa a raz plus na tym przewodzie
  • Poziom 20  
    Ja u siebie mam 2 przewody sterujące golf 3 centralny zamek pneumatyczny z funkcją domykania szyb COMFORT, 96 rok.
  • Poziom 19  
    no to jak jest?
    wg. mnie są dwa przewody sterowane plusem.
    ale nie jesteśmy od strzelania więc podaj namiary na auto (np.rocznik)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    racja pomyliłem się z audi
    dwa przewody szary i zielony sterowane plusem
  • Poziom 20  
    No to po problemie dożycić przekaźniki i mamy sterowanie plusem. Że 2 przewody to byłem pewien bo 2 tyg temu miałem sterownik na kolanach podpięty ale nie wiedziałem czym steruje bo to mi elektryk podpinał tylko musiałem poprawić bo trochu mi skopał, ale już jest OK.
  • Poziom 28  
    dokladne dane bede wiedzial jutro . jescze jedno pytanie . jakie dlugie musza byc impulsy sterowania ?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    no to już wiemy że dwa i jakie kolory i jeszcze ci powiem że je znajdziesz na lewym słupku przy wejściu do drzwi pierwsza złączka. ja dałem na 1s i chodzi a jak nie to później zmień na 3s.
  • Poziom 28  
    kolory i lokalizacja trafione w dziesiatke dzieki