Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podlaczyc sterownik na pilota do zamka pneumatycznego ?

vvaldek 01 May 2006 21:03 9512 14
    vvaldek
    Level 28  
    golf 3 zamek pneumatyczny , sterownik na pilota podaje impulsy masy jak to razem zgrac?
    ajni
    Level 20  
    Napisz jaki masz sterownik radiowy. Mi niedawno montował elektryk sterownik Zamster plus z tyłu koło prawej lampy przy pompie do centralnego. Wykorzystane kable to zasilanie, masa, kabel do czujników zamaknięca drzwi, wyjście do zamykania i wyjście do otwierania. Nie wiem czy to jest sterowane masą czy +. Jak centralka steruje ci masą a potrzebujesz + to zastosuj przekaźniki i ma być wzystko. Jak bedziesz coś potrzebował to podejde do garazu i podam w które kable się wpięć trzeba. W załączniku jak podłączyć sterownik Zamster plus może to pomoże
    Attachments:
    camel09
    Level 19  
    sterownik od pilota musi miec wbudowane przekaźniki i to co podajesz na wejście masz na wyjściu (schemat instrukcji). jeżeli nie da się zamienic "-" na "+" (uwaga! od przekaźnika) to dołącz dodatkowe przekaźniki sterując "-" a na wejście "+" i na wyjściu masz "+" zasterowany sterownikiem.
    PS. chyba za bardzo nie zakręciłem?
    ajni
    Level 20  
    Trochu zakręcone ale po kilku uważnych czytaniach da rade załapać w szczególności że ja wiedziałem o tym tylko nie za bardzo chciałem pisac bo by mi wyszło gogożej niż Tobie :D . Ale ogólnie to nie jest takie trudne.
    camel09
    Level 19  
    dziękuje za miłe słowa. zgadzam się problem tych postów polega na tym że autorzy nie mają pojęcia jak działa przekaźnik i jakie ma możliwości.
    może jakiś schemat przekaźnika z dodanym kondensatorkiem na zamki pneumatyczne:?:
    i blondyny będą zakładały alarmy na przerwie pod podstawówką:D:D
    pozdro
    ajni
    Level 20  
    Albo ja jestem nie teges albo nie wiem. O co chodzi w twoim ostatnim poście??
    vvaldek
    Level 28  
    wiem jak dziala przekaznik i wiem jak zamienic -na + jak pisalem wyzej mam sterownik podajacy sygnal minusowy . nie podlanczalem jeszcze sterownika do zamka pneumatycznego wiec pytam . bo niewiem czy zamek ten jest sterowany+ czy -? czy jest jeden przewod sterujacy czy dwa? przydalby sie jakis odreczny schemat ,
    grzestv
    Level 28  
    jeden przewód raz jest masa a raz plus na tym przewodzie
    ajni
    Level 20  
    Ja u siebie mam 2 przewody sterujące golf 3 centralny zamek pneumatyczny z funkcją domykania szyb COMFORT, 96 rok.
    camel09
    Level 19  
    no to jak jest?
    wg. mnie są dwa przewody sterowane plusem.
    ale nie jesteśmy od strzelania więc podaj namiary na auto (np.rocznik)
  • Helpful post
    grzestv
    Level 28  
    racja pomyliłem się z audi
    dwa przewody szary i zielony sterowane plusem
    ajni
    Level 20  
    No to po problemie dożycić przekaźniki i mamy sterowanie plusem. Że 2 przewody to byłem pewien bo 2 tyg temu miałem sterownik na kolanach podpięty ale nie wiedziałem czym steruje bo to mi elektryk podpinał tylko musiałem poprawić bo trochu mi skopał, ale już jest OK.
    vvaldek
    Level 28  
    dokladne dane bede wiedzial jutro . jescze jedno pytanie . jakie dlugie musza byc impulsy sterowania ?
  • Helpful post
    camel09
    Level 19  
    no to już wiemy że dwa i jakie kolory i jeszcze ci powiem że je znajdziesz na lewym słupku przy wejściu do drzwi pierwsza złączka. ja dałem na 1s i chodzi a jak nie to później zmień na 3s.
    vvaldek
    Level 28  
    kolory i lokalizacja trafione w dziesiatke dzieki