Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ładowaniem baterii

crsevolution 01 Maj 2006 21:39 878 4
  • #1 01 Maj 2006 21:39
    crsevolution
    Poziom 16  

Mam taki problem.. Posiadam telefon i nieoryginalną baterię..
    Oryginalna bateria ma 3.7V i 1150 mAh. Podróba, którą ja posiadam ma 3.6V i 600 mAh..

Telefon ma wtyczke USB - ładuje za pomocą ładowarki z końcówką USB, lub przy podłączeniu do komputera przez kabel USB..

I teraz tak.. Kiedy podłączam ładowarkę do telefonu na USB - zero reakcji..
    Ale kiedy podłączam kabel do komputera i telefonu (tak też ładuje, ale tylko przy wgranym programie komunikacyjnym na komputerze) pojawia się informacja o ładowaniu telefonu po czym po 5 minutach informuje, że naładowany, jednak w rzeczywistości tak nie jest..
    Po ponownym podłączeniu tego kabla usb nieraz pojawi się ładowanie (na 5 minut) a nieraz już nie...

Baterię ładuję w ładowarce uniwersalnej do baterii - zakres napięć 4-9 V - ładowarka sama automatycznie dobiera napięcie ładowania.. Po takim łądowaniu telefon trzyma ok. 12 godzin..

Co jest uszkodzone ? Bateria czy moze coś padło w telefonie ?

• #2 01 Maj 2006 22:54
    przemrtv
    Poziom 22  

Witam, podaj jaki masz telefon, czy na starej baterii ładuje?

• #3 01 Maj 2006 23:09
    crsevolution
    Poziom 16  

Oryginalnej baterii nie mam.. A telefon to SPV c550

• #4 03 Maj 2006 22:43
    przemrtv
    Poziom 22  

Telefon dość nowy, z tego co opisujesz może być uszkodzona elektronika w baterii (oprócz + i - jest też styk który informuje telefon jaka bateria jest do niego podłączona i sprawdzane sa jej parametry). Jak masz możliwość to sprawdź w jakimś komisie na miejscu drugą baterię ( najczęściej nasi ludzie po fachu nie robią problemów).

• #5 04 Maj 2006 20:47
    crsevolution
    Poziom 16  

No tak.. Tylko problem polega na tym, że ten telfon jest jeszcze bardzo mało popularny... Ehh.. Może uda mi się kupić drugą baterię - podziele sie rezultatem..

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo