Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne trzeszczenie, w kolumnach słychać szumy.

buncza 02 May 2006 00:53 1413 5
 • #1
  buncza
  Level 16  
  witam wszystkich!

  mam taki dziwny problem z transformatorem tj. przez pewien krotki okres od wlaczenia dziwnie trzeszczy (takie "trykanie" :)) przez co slychan w kolumnach duze szumy, lecz po jakims czasie to wszystko ustaje. z koncowki mocy ostatnio tez zaczely odchodzic jakies dziwne odglosy (podobnie jak przy transformatorze).
  dodam jeszcze ze wzmacniacz pracuje na STK459, a na transformatorze znalazlem takie napisy:
  2417300193 oraz AZ9A1N
  prosilbym o pomoc. z gory dziekuje.
 • Helpful post
  #2
  hubiwit
  Level 25  
  witam
  Proponuje sprawdzić kabel zasilający oraz włącznik zasilania - może gdzieś nie styka i przez to trafo pyka, bo się włącza i wyłącza, końcówka dostaje prąd przerywany, bo kondensatory nie są wstanie go wyfiltrować lub się uszkodziły przez to ,,pykanie", co by tłumaczyło dla czego po pewnym czasie końcówka też zaczęła trzeszczeć.
 • #3
  buncza
  Level 16  
  kondensatory sa OK bo wkladalem inne na 100% sprawne (wyjete z innego wzmacniacza).
 • #4
  synbmx
  Level 20  
  jak rdzeń jest skręcany to dokręć te śruby mocniej, przeanalizuj wszystko od wtyczki zasilającej po samo trafo i ewentualnie dalej, popraw luty budzące wątpliwości
 • #5
  hubiwit
  Level 25  
  zobacz, czy przy trafie nie ma bezpiecznika termicznego - może się uszkodził i nie zawsze styka, odłącz wzmacniacz od trafa i zobacz, czy też będzie trzeszczeć, jeżeli tak to znaczy że to zasilanie albo trafo, jeżeli nie to wzmacniacz może robić zwarcie na trafie
 • #6
  buncza
  Level 16  
  wielkie dzięki!
  to była wina głównego włącznika. teraz juz wszystko jest w 100% sprawne (tylko tego mi brakowalo do kompletu :)). jeszcze raz wielkie dzięki.