Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka w sieci nie można zainstalować Ricoh 220

02 Maj 2006 10:00 2176 4
  • Poziom 10  
    Witam. Nie mogę zainstalować kopiarko-drukarki w sieci. Podaję wszystkie ustawienia. Sieć działa na Routerze Pentagram Cerberus ADSL.

Komputer:

system Win 98
    Adres IP 192.168.1.131
    Maska podsieci 255.255.255.0
    Grupa robocza Bartas

Ustawienia drukarki w załączniku:

Ustawienia Routera:

Adres IP 192.168.1.254
    Maska Podsieci 255.255.255.0
    Serwer DHCP włączony

Poza tym w instrukcji obsługi routera napisano:
    Podłączanie przez port Ethernet (karta sieciowa)
    W routerze porty Ethernet są wykonane tak samo jak w kartach sieciowych. Jeśli chcesz podłączyć router bezpośrednio do komputera musisz użyć kabla skrosowanego (zamienione dwie pary). Jeśli chcesz połączyć router z urządzeniem hub/switch użyj kabla prostego.

Ja początkowo podłączyłem wszystkie urządzenia przewodem prostym. Komputer został rozpoznany w sieci. Mam również dostęp do routera poprzez przeglądarkę WWW. Drukarki nie wykryto. Zmieniłem przewód. Tym razem z przeplotem. Drukarka została wykryta przez router. Ping wysłany pod jej adres też odpowiada. Dostęp przez przeglądarke WWW również mam. Jednak gdy chcę zainstalować wyskakuje błąd DRUKARKA NIEDOSTĘPNA.
    Gdzie popełniłem błąd i dlaczego komputer podłączony na przewodzie prostym jest widoczny w sieci?
    Załączniki:
  • Poziom 23  
    W każdym switchu/hubie domyślnie do podłączenia hostów używa się kabla prostego. Zazwyczaj tylko do łączenia switchy/hubów ze sobą używa się skrosowanego. W większości switchy jest do tego oddzielne gniazdo, byc może podłączyłeś do niego drukarkę, stąd inny przewód.
    Jeżeli spodziewasz się zobaczyć drukarkę w otoczeniu sieciowym to się zawiedziesz. Aby ją zainstalować musisz stworzyć port drukarki TCP/IP i potem zainstalować sterownik drukarki i powiązać go z tym portem. Na pewno w sieci znajdziesz jak to zrobić.
    Na zrzutach ekranu jest moja konfiguracja portu dla LaserJet 5M.

--
    Pozdrawiam
    Artur Butryn
  • Poziom 10  
    Ok Zgadam się z tym co napisałeś. Nie raz instalowałem drukarkę w sieci i zawsze było ok. Tutaj wyskakuje mi błąd DRUKARKA NIEDOSTĘPNA. Przy instalacji tworze port TCP IP ale niestety drukarka jest niedostępna. Mam jeszcze jedno pytanie. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na ustawienia drukarki. Jest tam określona grupa robocza "DANKA" Czy to może mieć wpływ na dostępność tej drukarki?
  • Poziom 23  
    Może na innym porcie pracuje niż 9100 ?
    Spróbuj zmienić ustawienia i pzainstalować ją jako drukarkę sieciową, zamiast lokalnej na porcie TCP/IP. Oczywiście zmień grupę roboczą.

--
    Pozdrawiam
    Artur Butryn
  • Poziom 10  
    OK udało mi się zainstalować drukarkę. Musiałem użyć programu Smart Device Monitor. Jednak nadal nie drukuje. W ustawieniach portu drukarki nie mogę zmienić protokołu na LPR. Wszystkie ustawienia są niedostępne. Jak to zmienić?