Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX29PM11P. Geometria, pionowe linie skręcają do środka ekranu.

czeslaw50 02 May 2006 10:22 1271 2
    czeslaw50
    Level 2  
    Mam problem z geometrią obrazu.W górnej części ekranu linie pionowe skręcają środka ekranu.Błąd ten jest uzależniony od jaskrawości nadawanego obrazu.To znaczy,że np. Logo TVP jest sręcone górą w lewą stronę tymmocniej im bardziej jaskrawy jest obraz.Serwisant wmawia mi,że to normalne.Na starym telewizorze otake lub curtis geometrię mam dobrą.Proszę o poradę jak jak skłonić serwis Panasonika do naprawy.telewizor jest na gwarancji.
    maryann
    Level 37  
    Żadne normalne, chyba, że 'normalne inaczej'. Za to serwisant jest zdrowy: nie chce mu sie robić!
    Przyjechał do domu i obciążył Cię kosztami za nieuzasadnione wezwanie? Nie? No to sie przyznał, że to jest usterka. Najprościej zadzwonic do innego serwisu.
    Ale sprawdż też na innych źródłach(np. DVD), bo może to byc związane z anteną.
    europejczyk
    Level 18  
    Ciekawy jestem jak ta sprawa się zakończy - mam taki sam srebrny złom, czyli najnowszy model panasonic - i ten sam efekt na ekranie.
    Kiedyś widziałem co się portafi dziać na ekranie innych tv trilux i daewoo - proste linie po prawej stronie ekranu rozchodziły się na zawnątrz pod wpływem jasności obrazu.
    Proszę Cię Kolego czeslaw50 poinformuj nas jak się ta sprawa dalej toczy, czy coś się dzieje? Czy ktoś naprawił Ci ten TV? Dodam od siebie że efekt ten jest denerwujący i wyraźnie widoczny na obrazie.

Dodano po 16 [minuty]:

czeslaw50 polecam Ci jeszcze ten link do przeczytania https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic475113.html