Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc z code Mercedes Benz MF 2197

roberttosa 31 Maj 2003 19:21 3704 22
  • #1 31 Maj 2003 19:21
    roberttosa
    Poziom 10  

Witam

Ponownie proszę o pomoc w rozkodowaniu w/w radyjka .
    Pomimo kilku podpowiedzi nadal nie ruszyło, kod pięcio cyfrowy (mam wrażenie, że kod musi sie składać z cyfr z przedziału 1-6 nie można wstukac innych)
    Nr seryjny AL 2197 T 12 14279
    Model MF2197
    A 170 820 0086

proszę o wszelką pomoc

robert(malpa)tosa.pl

0 22
  • #2 31 Maj 2003 21:37
    ghub
    Poziom 16  

podaj pilk w binie a nie w hexie to ci go policze nie mam zadnego programu do konwersi hexa

:arrow: a kalkulator nie liczy hexow

Scalone posty-1 minuta

0
  • #4 01 Cze 2003 09:26
    picador
    Poziom 33  

sprawdziłeś linie o których Ci pisaliśmy w poprzednim Twoim poście :?:

gdzie masz LB :?:

myślę że nie masz tak sprytnego prostego sprzętu jak przełącznik pamięci , za każdym razem wylutowujesz do programowania eeprom gdy szukasz kodu :?: ,

0
  • #5 01 Cze 2003 09:46
    roberttosa
    Poziom 10  

Witam

Niemam przełącznika pamięci ale mam dobry programator i lutuje xtronikiem także nie sprawia mi to kłopotu.
    Nie moge nigdzie znaleźć opisu kodowania tego odbiornika dużo innych jest. Dlatego proszę o pomoc .
    Podana przez Was linijka nie znajduje sie w tej pamięci, ponieważ odbiornik o którego była zaczerpnięta ma większą pamięć.

pozdrawiam

robert(malpa)tosa.pl

0
  • #6 01 Cze 2003 09:56
    picador
    Poziom 33  

pliki podałeś takie same ,

a co do programowania i lutowania , ja też mam bardzo dobre programatory Picco-gala i Lab-tool48 i co z tego jeżeli tracisz czas na:
    wylutowanie 10 s
    włożenie w podstawkę 5 s
    wprowadzenie zmiany i zaprogramowanie 15 s
    wlutowanie 10 s

a lutownica właściwie w tym przypadku jakakolwiek , liczy się czas w jakim to robisz , no chyba że masz duuuuuużo czasu ... :wink:

a tak na przełączniku tracisz tylko czas na zastanowienie się i wprowadzenie zmiany ,

0
  • #7 01 Cze 2003 10:10
    roberttosa
    Poziom 10  

Proszę Szanownego kolegę o pomoc,
    a nie licytowanie sie w to kto ma lepszy sprzęt i wiedze na temat code w odbiornikach samochodowych.
    Wierzę w to iż kolega ma napewno większe doświadczenie i sprzęt co nie zmienia faktu, że potrzebuje pomocy.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem

robert(malpa)tosa.pl

0
  • #8 01 Cze 2003 10:21
    picador
    Poziom 33  

oki , widzisz gdyby ktoś robił ten model myślę że pomógł by Ci i podał adres , staram się podpowiedzieć jak możesz zrobić to szybko samemu , gdzybyś mieszkał niedaleko pomógłbym Ci , trzeba próbować , przecież nie mogę walczyć z tym radiem i programować na odległość ,

co z tego że masz dobry sprzęt i lutowanie nie stwarza Ci problemów ale nie potrafisz tego wykorzystać ,

przepraszam jeżeli Cię uraziłem :wink:

nadal upieram się przy tych liniach , może cyfry nie są nawet zakodowanie , wpisz w ten rząd same 111111111 , trzeba próbować :wink:

0
  • #9 01 Cze 2003 10:25
    roberttosa
    Poziom 10  

Oki

będe próbować

0
  • #10 01 Cze 2003 10:39
    picador
    Poziom 33  

widzisz , po kilku próbach wiedziałbyś już gdzie jest LB , i wtedy mozna było by się dokładniej przyjrzeć tej zawartości ,

0
  • #11 01 Cze 2003 12:17
    roberttosa
    Poziom 10  

Podłączyłem epromka ze skasowaną zawartością, spodziewałem sie err lub coś w tym stylu a tam code, wklepałem 11111 sc i ruszyło ?

pozdrawiam

robert(malpa)tosa.pl

0
  • #12 01 Cze 2003 12:25
    track
    Poziom 16  

picador napisał:
    widzisz , po kilku próbach wiedziałbyś już gdzie jest LB , i wtedy mozna było by się dokładniej przyjrzeć tej zawartości ,
    Hej .Picador siedzę w radiach ładnych kilka lat i w tym czasie niebyło takiego forum,a nad kodami siedziało się nawet po kilka dni i nie
    bądz zdziwiony że jest tak a nie inaczej.Kiedyś kalkulatory to był luksus.
    Frajda jest wtedy gdy zrobisz programator i on działa.a tak na marginesie
    poszukuję schematu do programatora ST72 i też nikt tego niema lub niechce się podzielić na ten temat.Sprzęt do lutowania to dodatek,a liczy się wiedza i doświadczenie. :idea:

0
  • #13 01 Cze 2003 15:32
    picador
    Poziom 33  

a o czym ja pisałem :?:
    wiedze trzeba umieć wykorzystać :idea: , sprzęt również ...

:arrow:

roberttosa napisał:
    Podłączyłem epromka ze skasowaną zawartością, spodziewałem sie err lub coś w tym stylu a tam code, wklepałem 11111 sc i ruszyło ?

odczytałeś pamięć gdy już ruszyło ?

Scalone posty-1 minuta

0
  • #14 03 Cze 2003 10:57
    jano2300
    Poziom 17  

Roberttosa nie rób "trzody" jak inni .Wgraj do radia oryginalny plik i użyj fabrycznego kodu (jest w linii #40 i to jawnie !!!).Ludzie ale wy jesteście leniwi .Wszystko wam podać na tacy ,bo od myślenia to pewnie głowa boli .Jeżeli tak proste radio stanowi problem ,to brak mi słów.
    Jest więcej postów na ten temat niż bajtów do przeszukania .
    Kolega Picador podał Ci już nawet kod.
    P.S
    Picador :Picco-gal to wcale nie jest dobry programator .Sprzętowo ma wady (straaaaaasznie "miękko" wymusza stany) ,a programowo to już wogóle kicha (np na I miejscu programowanie bez potwierdzenia - błąd nie wybaczalny).Już nie jeden skasował sobie z rozpędu cenną zawartość.

0
  • #15 03 Cze 2003 19:43
    picador
    Poziom 33  

jano2300 napisał:

Picco-gal to wcale nie jest dobry programator .Sprzętowo ma wady (straaaaaasznie "miękko" wymusza stany) ,a programowo to już wogóle kicha (np na I miejscu programowanie bez potwierdzenia - błąd nie wybaczalny).Już nie jeden skasował sobie z rozpędu cenną zawartość.

nie narzekaj , dla mnie jest OK, szybko się na nim pracuje i jest niezawodny , mam go prawie 5 lat
    a tak przy okazji , jakim programatorem sie posługujesz , tylko nie pisz że willemem ...

wiem że jest teraz sporo na rynku ale w tamtych czasach nie było profesjonalnych małych programatorów eepormów :wink:

0
  • #16 03 Cze 2003 20:38
    aceton
    Poziom 26  

picador moze podal bys schemat tego sprytnego przelacznika na forum bo w sumie nie za bardzo moge go sobie wyobrazic [/quote]

0
  • #17 03 Cze 2003 22:43
    picador
    Poziom 33  

BEZ JAJ :!: , już tak prostych rzeczy nie będę podawał a forum , zwykły przełącznik który ma podstawke pamięci , wyjscie na płytę i na programator , w zależności gdzie chcę miec wpiętą pamięć przełączam w radio lub na progr , nic prostrzego , czujesz to ??
    a ile czasu zaoszczędzasz ...

zrobie jutro fotke , złuży mi już 5 lat i jeszcze się nie rozwalił :wink:
    a zrobiony z przełącznika Z-O z wilgi ...
    8 styków przełączane i wsio :wink:

0
  • #18 04 Cze 2003 10:09
    aceton
    Poziom 26  

acha w sumie wyobrazalem sobie cos bardziej profesjonalnego ale w sumie i tak tez mozna

0
  • #19 04 Cze 2003 22:01
    picador
    Poziom 33  

w tym przypadku nie trzeba wymyślać , to wystarczy ... a jakie udogodnienie :wink:

0
  • #20 05 Cze 2003 13:15
    djlj24
    Spec od car audio

Czasem wystarczy prosty programator z buforkiem i nawet nie trzeba przełącznika.

0
  • #21 05 Cze 2003 13:20
    aceton
    Poziom 26  

no niestety nie wszystkie pamieci da sie programowac w ukladzie kiedys pracowalem nad tym i w sumie lepiej jest kazda pamiec wyjac choc czasami wystarczy zblokowac resetem procek ale i czasami trzeba szyne odlanczac od ukladu

0
  • #22 05 Cze 2003 13:25
    djlj24
    Spec od car audio

Też prawda. Czasem wystarczy podłączyć na chwilę kondziołka na proc ale są niektóre wredne sztuki. Pomijając te prądożerne.

0
  • #23 05 Cze 2003 19:31
    picador
    Poziom 33  

pół biedy jeżeli pamięć jest I2C , przy MW lepiej jest wylutować i wrzucić na przełacznik , nie zawsze można programowac w układzie , a niech się trafi radio czy licznik którego nie znamy no i wtedy trzeba programowac nawet 10 razy i sprawdzać , nie ułatwia to życia :?:

ale my tu gadu-gadu , a temat był inny :wink:

:arrow: roberttosa i jak tam to radio :?: poszło :?:

0