Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt SC202C - demontaż OPEL CORSA A

northwind 02 May 2006 15:03 27939 7
 • #1
  northwind
  Level 15  
  Czy ktos kiedys demontował to radio z samochodu OPEL CORSA A chodzi mi o kolejnosc odkrecilem 4 imbusy przy panelu i nadal radia nie moge wyciagnac:)
 • #2
  slavko
  Level 15  
  Musisz mieć specjalne wyciągaczki, jednak przy odrobinie skupienia wystarczą cztery druty odpowiedniej grubości. Musisz je wsunąć w otwory po wkrętach, tych na imbus, które wykręciłeś. Po włożeniu drutów możesz zacząć wyciągać radio.
  Pozdro.
 • #4
  northwind
  Level 15  
  Nie macie zdjecia takiego kluczyka???
 • #5
  SlaweK
  Level 43  
  Zdjęcia znajdziesz u sprzedawców na Allegro. Wystarczą 4 pręty, gwoździe, druty... o średnicy około 4mm, tak by pasowały do otworów. Wkładasz je na głębokość około 20mm i rozchylasz na zewnątrz tak by zaczepy schowały się w radio. Jeśli radio jest w kieszeni to trochę trudniej wychodzi. Ciągniesz za otwór kasety ale z wyczuciem. Zdarzały się takie sztuki że zaczep nawet od oryginalnych kluczyków zaczepił się tak mocno że musiałem dość długo męczyć się.

  SławeK
 • Helpful post
  #6
  slavko
  Level 15  
  northwind wrote:
  Nie macie zdjecia takiego kluczyka???


  Proszę bardzo. Taki oto komplet jest Tobie potrzebny.
  Możesz wykonać go sobie bez specjalnych problemów sam.
  Pozdro.
 • #7
  SlaweK
  Level 43  
  Ważne by koniec był zakończony jak grot strzały, aby można było zaczepić radio, tak się łatwiej wyjmuje. Ale równie dobrze mogą być końce prosto ucięte, wtedy musisz ciągnąć za radio a wielu obłamuje przy tym przedni panel.


  SławeK
 • #8
  djlj24
  Car audio specialist
  Jeżeli radio nie było wyciągane od nowości to jednak proponuję fabryczne klucze i to dobrej jakości (w dorabianych potrafi ułamać się zeszlifowana końcówka i wtedy to dopiero jest jazda). I jak wyciągasz to poruszaj radiem w lewo i prawo to łatwiej wyjdzie (jak nawet puszczą sprężyny to bardzo mocno złącze ISO trzyma). Aby potem wyjąć kieszeń należy delitkanie odgiąć do środka w połowie wysokości z lewej i prawej strony i wtedy wyciągać (tam są zatrzaski).