Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z MiniWieżą SANYO DC-D5U

kurzi5 02 Maj 2006 16:15 849 4
  • #1 02 Maj 2006 16:15
    kurzi5
    Poziom 10  

Posiadam wieżę SANYO DC-D5U (model wyczytany z naklejki na tyle obudowy), jest z nią kilka problemów:

- Prawa kolumienka ma zawsze gorszą jakość dźwięku.
    - Nie dziala automatyczne przeszukiwanie częstotliwości radiowych.
    - Kiedy przytrzymam dłużej przycisk przeszukiwania częstotliwości radiowych wieża wykonuje coś podobnego do restartu.
    - Obojętnie co podlącze do wejścia "PHONO" dźwięk z tamtąd jest strasznie zniekształcony
    - Wyczytałem na tym forum, że ten model powinien mieć napis powitalny a go nie ma.

Skrócona historia sprzętu:

Wieża miała problemy z odzczytem nowszych płyt więc zaniosłem ją razem z tatą do serwisu RTV, żeby się tym zajęli. Po wieżę przyszliśmy w terminie, niestety facet, który miał się nią zająć hamsko nam uciekł ale wiezę odebraliśmy. Po przyniesieniu jej do domu uruchomiliśmy ją ale okazało się, że ci pseudo-eksperci jeszcze bardziej ją uszkodzili (tak, że była w stanie odtwarzać tylko i wylącznie kasety). Po jakimś roku w takim stanie wywieźliśmy wieżę do Barwic gdzie okazało się, że został uszkodzony głowny chip sterujący. Naszczęście pan w barwicach miał drugą taką wieżę do rozbiórki więc doprowadził ją do stanu używalności lecz nadal nie dzialają rzeczy o których napisałem wyżej.

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Maj 2006 17:33
    kosa_2
    Poziom 15  

Witam Jeżeli chodzi o wejście phono to pamiętaj że te wejścia mają większą czułość niż AUXowe więc podawany sygnał nie może być zbyt duży bo je przesterujesz i nic dalej już się z tak zniekształconym dzwiękiem nie zrobi. W kwestji pozostałych usterek radze zanieść ją do profesjonalnego servisu.Pozdrawiam i życze powodzenia.

0
  • #3 02 Maj 2006 20:36
    kurzi5
    Poziom 10  

Aha dzięki za wyjaśnienie o co chodzi z tym wejściem, ale kurcze w tej wieży innego nie ma :/, ale mniejsza z tym... Skąd można wytrzasnąc do niej instrukcję :?:

0
  • Pomocny post
    #4 04 Maj 2006 12:23
    dwroblewski
    Poziom 14  

Witam,to wejscie Phono sluzy do podlaczenia gramofonu, zawiera dodatkowy przedwzmacniacz,po malej przerobce(ominieciu go ) moze sluzyc za wejscie uniwersalne i mozna podlaczyc np.zewnetrzne cd, pozdrawiam i powodzenia.

0
  • #5 30 Cze 2006 12:15
    gen999
    Poziom 23  

Postanowiłem sie przyłączyć do postu. Jak ominąć ten przedwzmacniacz?? Skąd wziąć do niej schemat??

0