Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon StudioProject B1 PISZCZY! Co zrobic?

pmqpmq 02 Maj 2006 20:22 1316 6
  • #1 02 Maj 2006 20:22
    pmqpmq
    Poziom 2  

Witam, prosze o pomoc. Mam mikrofon Studio Project B1 podpinam go kablem do karty dzwiekowej Maya z zasilaniem Phantom 48 ktorą mam w komputerze. Podłaczam kablem XLR - Jack. Niby nagrywa ale w tle leci ciągłgy sygnał - pisk. Nie wiem o co chodzi, przełaczyłem karte dzwiekową i podpiełem mikrofon w innym kompie ale nadal jest to samo. Co może być tego powodem? moze mam zły kabel, lub mikrofon jest uszkodzony? Załaczam plik dzwiekowy z nagraniem jakie zrobilem tym mikrofonem - slychac w nim ten pisk.

0 6
  • #2 02 Maj 2006 20:37
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Maj 2006 21:02
    pmqpmq
    Poziom 2  

niestety wylaczalem wszystko i przenosilem mikrofon w rozne czesci pokoju ale wszedzie piszczy tak samo :(

0
  • #4 03 Maj 2006 11:48
    pmqpmq
    Poziom 2  

Doszedlem do wniosku ze to wina kable xlr-jack. Nie przewodzi on dobrze zasilania phantom. Szukam w internecie kabla xlr-jack ktory przewodzil by phantoma ale nie moge znalesc. Czy takie cos wogole istnieje? Czy musze kupic sobie między kartą a mikrofonem jakis mixerek i wpiac do niego kablem jack-jack karte z phantomem a potem kablem xlr-xlr podpiac mikrofon do mixera czy da sie poprostu znalesc kabel xlr-jack ktory przewodzi phantoma?

0
  • #5 04 Maj 2006 09:42
    Fisko
    Poziom 16  

Najlepiej było by kupić jakiś preamp mikrofonowy z zasilaniem 48V i połączyć tak:
    mikrofon do preampa kablem XLR-XLR a z preampa do karty kablem JACK-JACK lub XLR-JACK (zależy jakie wyj. będzie miał preamp) oczywiście podłączasz w karcie pod wej. liniowe.
    Musisz też wiedzieć czy wejście w karcie masz symetryczne czy niesymetryczne bo do obu stosuje inne połączenia przewodów we wtyczce!

0
  • #7 09 Maj 2006 13:30
    Fisko
    Poziom 16  

ze specyfikacji technicznej wynika że wejscia są symetryczne a wyjścia nie.

0
  Szukaj w 5mln produktów