Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podsłuch linii telefonicznej

zasoby 11 Maj 2006 12:03 14775 56
  • #32 11 Maj 2006 14:03
    knmp
    Poziom 26  

pająka złap w piwnicy :)

Schemat masz na poczatku a to jak sobie to polutujesz czy na płytce uniwersalnej czy bez plytki to twoja inwencja twórcza... układ jest prosty jednaże ze wzglęcu na cewki zalecana jest płytka

pozdr KN

• #33 11 Maj 2006 15:05
    Redss307
    Poziom 20  

A powie mi ktos co sie bedzie działo jak nie dam dławików separujących??

Mam rdzeń zamkniety o wymiarach :przekroju rdzenia ok 3mm i średnicy całości 1cm.Czy mam nawinąć po 5 zwojów ??

• #35 11 Maj 2006 17:01
    Redss307
    Poziom 20  

Oki.Nawet bez nich mam idealny czysty dźwięk.Niestety mam u siebie małą wade.Czestotliwośc płynie w dół,ale może i to bedzie lepiej bo bedzie trudniejsze do wykrycia.Mój sie stroił na początku na ok 78Mhz a teraz po skompresowaniu w pudełeczku ok 140Mhz.

• #38 12 Maj 2006 12:39
    sq3
    Poziom 17  

WSZYSCY -ABY WYKORZYSTAC PRZEWODY UWIELOKRATNIAJA istniejace pary-w ten sposob mozna nie ukladac drogich kabli..[/quote]

Era urządzeń zwielokratniających łącza abonenckie minęła.Po tzw.PCM-kach faks ledwie idzie,internet wdzwaniany też a o wykorzystaniu takiego łącza do podłączenia "autostrady"nie ma mowy.Pomysł z użyciem filtru od neostrady bardzo dobry o ile się uda upchać.W filtrze takim też są 2 dławiki i kondensator od strony aparatu,filtr dolnoprzepustowy na pasmo rozmówne co załatwia sprawę dławików przy dobrym podłączeniu.

• #39 12 Maj 2006 23:07
    KaW
    Poziom 34  

era minela ale ten szmelc zostal w sieci telef. i malo kto wie po czym tak naprawde rozmawia-czy po wirtualnych drutach , czy po rzeczywistej miedzi..o to mi chodzilo -ze ,pobiera sie za konserwacje sieci kablowej ,ktorej faktycznie nie MA....ona jest w duzej czesci wirtualna...
    ale moje pieniadze ..i Wasze tez.. niestety sa prawdziwe..

• #40 13 Maj 2006 10:20
    witold16
    Poziom 13  

W tym podsłuchu na początku wykorzystalbym scalony mostek prostowniczy zmiejszylo by to wymiary urzadzenia np okrągly albo smd

• #41 18 Maj 2006 00:04
    trzygrosze
    Poziom 21  

Witam. Bez problemu upchałem układzik w"kijance" od neostrady :D Zrobiłem układ na pajaku ( złapanym w piwnicy :P:P:P ), ale mam duzy problem ! otóż gdy probuję dostroić nadajnik to w radiu słyszę tylko chwilowe ściszenie szumów ( zmiana jest z normalnego szumu w radiu na troche slabszy, ale dalej głośno szumi ) nie jest to "brum" tylko ssszzzum ! Czyli znaczy że generatorek działa, ale z podsłuchiwniem raczej kiepsko ( czytaj wogule nie da sie na tym niczego podsłuchć ).

Nadajniczek zrobiłem na tranzystorku BC557. Zauważyłem tez coś dziwnego : gdy kręcę trymerem to słyszę ciche trzaski w sluchawce telefonu, efekt bardzo podobny do kręcenia "wyrobionym" potencjometrem we wzmacniaczu.

Co może być przyczyną takiego zachowania nadajniczka i co mogłem zrobić źle ??

• #42 18 Maj 2006 23:17
    Redss307
    Poziom 20  

a wiesz co u mnie sie dzieje?czestotliwośc mam niestabilną.waha się w granicach 1 MHz i po ponownym resecie dalej to samo od początku.na dodatek jak podłącze antene do lini przez kondensator to mi stroi dokładnie na czestotliwości straży pożarnej,którą mam od siebie ok 50metrów :) może i tobie gdzieś indziej pojechało?

• #43 30 Maj 2006 19:40
    paweldziadoszxxx
    Poziom 14  

mam do was pytanie a mianowiciezbudowałem pluskwe na tranzystorze bc630 nadaje ładnie tylko jest problem z dzwiekiem a mianowicie słychac straszne buczenie czym jest to spowodowane??

Dodano po 4 [minuty]:

aha i zasieg strasznie mały około 5 cm :))

• #45 30 Maj 2006 23:25
    kosmi
    Poziom 16  

Analogowe układziki to zawsze więcej problemu niż radości z ich wykonania. Sam ostatnio złożyłem nadajniczek radiowy, trochę inny od tego, ale coś nie działa jak należy. Ale jak sprawdzić układ nie mając odpowiedniego miernika częstotliwości, ani oscyloskopu...? Może ktoś zna odpowiedź.

• #46 31 Maj 2006 00:29
    trzygrosze
    Poziom 21  

:arrow: kosmi

Ja zrobiłem kilkadziesiąt róznych analogowych :] mininadajniczków na dwóch lub jednym tranzystorze lub scalakach, ich budowa jest tak prosta że nawet laik sobie z budwą poradzi. Mi takie nadajniczki kiedyś sprawialy wiele radości, tarez już jestem troche "wiekszy " , parametry są ok jak na taka prostotę układu. Bardzo czułe mikrofony, zasięg kilkadziesią metrow w miarę stabilne, a jak się taki zaekranuje to i mało wrażliwy na zmianę częstotliwości względem otoczenia.

Ja nie wiem czego ty oczekujesz od mininadajniczka którego koszt budowy to 2 zł.

Coś chyba nieźle sknociłeś budując swój nadajnik :]
    Jak to mierzyć ? Człowieku do takiej "pchelki" nie sa Ci potrzebne żadne pomiary, ja nawet miernika nie używam do ich budowy, montuje, sprawdzam na radiu : działa i jest OK :] Nie działa, montuje jeszcze raz i musi działać .

Ja miałem problm z tym podsłuchem ale go juz rozwiazałem, nie wiedzieć czemu nie chcial mi chodzić na bc557 , wykosztowalem się :P i przy okazji zakupiłem 2sa933 i nadajnik dziala tylko mam bardzo mały zasięg :/

• #47 31 Maj 2006 14:27
    Erazer
    Poziom 10  

Redss307 napisał:
    To naprawde działa.Zrobiłem taki układ na szybciucha rzeczywiście działa

:arrow: Redss307 a w koncu na podstawie ktorego schematu to zlozyles na poczatku? Tego pierwszego, czy tego drugiego 'bez anteny'. I jakiego tranzystora uzyles? Orginalnie 2SA933, czy jakiegos zamiennika (np. BC557).

A to przeskakiwanie czestotwosci moze wystepowac, gdyz cewka sie rusza, a kazde rozciagniecie - scisniecie to zmiana pasma...

pozdro.

• #48 31 Maj 2006 15:22
    kosmi
    Poziom 16  

:arrow: trzygrosze

jak by to było takie proste to tylu ludzi nie miałoby problemu ze zbudowaniem nadajnika.
    sam piszesz, że masz mały zasięg, mnie również nie bawi stanie 5 metrów od radia i gadanie do mikrofonu, chciałbym uzyskać coś więcej.

• #49 31 Maj 2006 15:47
    trzygrosze
    Poziom 21  

:arrow: kosmi

Zrobienie takiego nadajnika na dwóch czy jednym TR jest proste, tylko w necie są tez częste trefne schematy.

A to ze na Ciebie troche najeżdżam to dlatego że napisłes :

"Analogowe układziki to zawsze więcej problemu niż radości z ich wykonania. Sam ostatnio złożyłem nadajniczek radiowy, trochę inny od tego, ale coś nie działa jak należy. Ale jak sprawdzić układ nie mając odpowiedniego miernika częstotliwości, ani oscyloskopu...? Może ktoś zna odpowiedź. "

Z czego wg mnie wynika ze nie masz totalnie pojecia o czym piszesz, moze coś złozyłeś kilka razy z kita i chyba nic wiecej pozatym. Szczegulnie to zdanie : "Analogowe układziki to zawsze więcej problemu niż radości z ich wykonania. " Pochwal sie lepiej co sam złozyleś i skąd ten wniosek :D

Oczywiscie moge sie mylić, moze ot tak palnołes coś czego nawet nie jestes swiadom ( czasem sie zdarza nawet najlepsym ).

Pozdrawiam

Krzysiek

• #50 31 Maj 2006 19:36
    ovlcalais
    Poziom 10  

Witam.
    Mam pytanko...
    Czy uklad mialby takie same parametry jesli wstawilbym inne diody? Ponieważ posiadam tylko diody 1N4005.
    Ma to w ogole jakies znaczenie?
    pozdrawiam i z góry dziekuje

• #51 31 Maj 2006 20:27
    trzygrosze
    Poziom 21  

nie ma prawie zadnego. Wstawiaj spokojnie :]

• #53 02 Cze 2006 18:15
    Redss307
    Poziom 20  

Ja to mam na BC557. apropos cewki : jest nieruchoma i zalana parafiną.To nie jej wina.

Odnośnie schematów : oba działają. rożnica jest u mnie tylko w częstotliwości później.

• #54 04 Cze 2006 22:46
    Erazer
    Poziom 10  

hmm a ktos doradzi mi co zrobic, jesli mam drut 0,5 a nie 0,6 ?

jak zmieni sie czestotliwosc i co zrobic zeby jednak wstrzelic sie w pasmo 88-108, ewentualnie 65-74??

niestety w swoich zapasach, tylko taki znalazlem. czy jednak jechac i kupic 0,6??

pozdro.

• #56 09 Lut 2008 22:47
    truposz.12
    Poziom 11  

odkopuje stary temat ale co tam czy mikrofon można podłączyć do tego tam gdzie jest do telefon i gdzie dać zasilanie

• #57 23 Mar 2008 22:02
    cudny90
    Poziom 14  

Super sprawa, ale w końcu który schemat jest najlepszy? Bo wg. mnie najlepszy jest ten z linka do EDW :P

Druga sprawa, czym odebrać sygnał np. 60mhz? Radia zwykłe fm są od 86-108 czy jakoś tak :P