Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Musi być oryginalna ładowarka ?

crsevolution 02 Maj 2006 22:48 2292 8
  • #1 02 Maj 2006 22:48
    crsevolution
    Poziom 16  

Czy jest taka możliwość, że telefon nie naładuje się poprzez nieoryginalną ładowarkę ?
    Chodzi mi o to czy istnieje jakiś układ, który rozpoznaje prąd ładowania/napięcie i niedopuszcza do ładowania ?

Mam telefon pod złączem usb (spv) i kiedy chcę go naładować nieoryginalną ładowarką (od V3) nie ma żadnej reakcji.. Możliwe, że telefon wykrywa i nie załącza ?

0 8
  • #2 02 Maj 2006 22:57
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak bardzo możliwe. Większość telefonów jest tak konstruowanych, że wykrywają tylko orginalną ładowarkę. Może to też zależeć od rodzaju akumulatora siedzącego w telefonie. Piszesz, że ładujesz ładowarką od V3 (ericsson, motorola?) pewnie jakiś nowszy model. W nowszych telefonach zastosowane są aku Li-ion i jedyne rozwiązanie to kupienie orginalnej ładowarki. Jeżeli były by tam aku Ni-MH to można je naładowć samemu (robiąc własną ładowarkę).

0
  • #3 02 Maj 2006 23:05
    crsevolution
    Poziom 16  

Właśnie nie.. Są akumulatorki Li-Ion.. A te są zapewne wyposażone w układy zabezpieczające przed przeładowaniem itp..
    Ładowarka jest od Motoroli V3.. A coś takie jak uniwersalna ładowarka do usb pomoże ?

0
  • #4 02 Maj 2006 23:21
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli chodzi o ładowarkę USB to ci nie pomogę. Większość bateri Li-ion nie ma żadnego zabezpieczenia, takie zabezpieczenie siedzi w telefonie. Nie próbuj ładować takich aku bez odpowiedniego układu, bo może je rozwalić gdy przekroczy się napięcie ładowania (napięcie wprost proporcjonalne do zgromadzonego ładunku w aku). Specjalizowane układy kontrolują napięcie ładowania nie dopuszczając by to napięcie nie przekroczyło 4.2V. Jeżeli chcesz mieć ładowarkę do aku Li-ion to jestem w stanie taką złożyć opierając się na układzie z Analog Devices ADP2291. Musiał byś zamówić tylko sampla z Analoga.

0
  • #5 03 Maj 2006 00:34
    fokus73
    Poziom 27  

Np D600 nie naładujesz nieoryginalna ładowarką.

0
  • #6 03 Maj 2006 00:44
    radek68
    Poziom 20  

Kupiłem kiedyś nieoryginalną ładowarkę do mojej motoroli (też z baterią Li-Ion) aby mieć w pracy drugą w razie potrzeby. Ładowarka ma niby identyczne napięcia (sprawdzałem) i ... nie ładuje a wyświetlacz cały czas się świeci. Po jednej takiej próbie bateria straciła połowę pojemności. Dlatego radzę używać oryginalnych ładowarek, choć nie jest regułą, że zawsze nieoryginalne źle ładują.

0
  • #7 03 Maj 2006 01:20
    revolt
    Poziom 34  

człowieku jaką nieoryginalną???
    jak chcesz ładować SPV ładowarką od motoroli to gratuluje. SPV classic?

0
  • #8 03 Maj 2006 04:47
    andrekk25
    Poziom 16  

Miałem taki przypadek z ładowarką w nec n21i niby napiecie takie samo a ladowała przez 5 min i pojawiał sie komunikat w stylu sprawdz ładowanie czy cos podobnego.Wiec do wtyku ładowarki podłączałem różne ładowarki aż trafiłem na tą która działała normalnie. To samo w siemensie s25 a dokładniej inteligentna bateria nie przyjmowała łądowarki o innym napięciu aż po kilku próbach umarła :) po rozcięciu bateri okazało sie ze bateria ma w srodku jakis układ scalony zabezpieczałący który tą ze baterje chronił przed przeladowaniem :)

0
  • #9 03 Maj 2006 08:31
    crsevolution
    Poziom 16  

revolt napisał:
    SPV classic?

Telefon to SPV C550.. W dodatku ma nieoryginalną baterię - 600 mAh 3.6V podczas gdy oryginał ma 1150 mAh 3.7V - tak przy okazji.. Ma ktoś może taką baterie na sprzedaż ?

0
  Szukaj w 5mln produktów