Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

carpower + stx = ??? Jak to zagra? Ibiza i seicento.

Elvis18 02 May 2006 23:30 2880 26
    Elvis18
    Level 14  
    Witam wszystkich!
    Razem z moim kolegą chcemy sobie skompletować jakiś sprzęcik do naszych autek ja mam ibizę a kolega ma seicento i się zastanawiamy nad tym sprzętem bo chemy mieć dobry sprzęcik za małą kasę. Proszę się wypowiedzieć czy dobrze to zagra czy ewentualnie można dostać coś w podobnej cenie. Po przeczytaniu kilku postów wybrałem ten właśnie wzmacniacz bo jest on tu bardzo popularny na forum:D Zależy nam na porządnym, niskim i w miarę głębokim basie.
    Wiem że za taką kasę nie ma cudów i nie będę tu pisał że chcę mieć super mega bas bo to za tą kasę raczej nie możliwe. Jak by to zagrało w naszych autkach?

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=365&vItemDB=itemdb

http://www.allegro.pl/item100582575_sklepwroclaw_carpower_225w_rms_gratisultrafiolet.html

pozdrawiam
    kiepol
    Level 16  
    Sam zastanawiam się na tą konfiguracją... :P Czytałem, że ten stx gra bardzo podobnie do kilkukrotnie droższego Hertza ES 300, natomiast wzmacniacz charakteryzuje się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny... - tyle wiem z tego co ludzie gadają :D :P, bo sam ani stxa, ani monacora nie słyszałem... i tu pragne podnieść apel, do osób, które słyszały podaną konfigurację, aby udzieliły się w tym temacie i opowiedziały co nieco o brzmienu...
    raveland
    Level 28  
    nie slyszalem ale lepszego sprzetu w jakosci do ceny raczej nie zlozysz
    mozna jeszcze pomyslec nad lanzarem max12 minimalnie drozszy
    ja w tym tygodniu bede mial mozliwosc odsluchania tego wzmaka z lanzarem
    skladam kumplowi zestaw i sie przekonam w jakim stopniu ten wzmak rozbuja maxa a moc tych glosnikow jest porownywalna
    Elvis18
    Level 14  
    No ten Lanzar z tego co widzę to jest sporo droższy od stxa http://www.allegro.pl/item101850126_lanzar_max_12_dwucewkowy_tanio_.html

Chyba że to nie ten bo ten ma 2 cewki.
    No my chcemy jakiś fajny głośnik do techniawki taki dość szybki z niskim kopiącym basikiem.
    Wzmacniacz napewno będzie ten Carpower a co do głośnika to mogę się jeszcze zastanowić

Raveland jak będziesz testował ten sprzęt to napisz tu w moim wątku jak Ci to gra z góry dzięki
    pozdro
    szpara
    Level 28  
    W Norauto jest po 199 zl ten lanzar. Ja posiadam zestaw stx ap + hpb 602 i jestem bardzo zadowolony. W waszych samochodach zrobi to niezla rozpierduche trzeba tylko odpowiednio dobrac strojenie.
    sMaD
    Level 22  
    czy to nie śmieszne, koleś z aukcji tej używki pokazał papiery, zrobiłem zooma na paragon i tam na dole jest ZAPŁACONO 199zł a sprzedaje używke za 200zł jeszcze 1zł chce zarobić, ciekawe dlaczego sprzedaje z powodu zasilania kijowym wzmakiem Kenwooda czy co innego? ciekawe jak sie lanzary mają do STX 300AP bo lanzar gra chropowato i jest na sztywnym zawieszeniu czyli do techno itp, a STX jest porównywalny do Hertza czyli mięsko z wykopem, jak to sie ma w praktyce niewiadomo chodź podejżewam że ludzią zmiennym jak mi tzn, czasem techno, czasem hity z radia, czasem HipHop, bardziej zainponuje STX, chodź głowy se uciąć nie dam, tych STX zeszło już kilka i używki sie do tej pory nie trafiają, to tak jak z BSM12II ludzie którzy mają a mało ich ludzi ma z powodu na cene też nie chcą sie ich pozbyć, a Lanzary niestety często sie trafiają używane na allegro czyli jednak nie są dość uniwersalne i nie każdy lubie chropowowatość głośnika,
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    Lanzar nie ma wcale twardego zawieszenia , było już sprzedawanych parę używanych STX na Allegro , nawet w tej chwili jest jedna z nim aukcja , porównywałem go z STX przed zakupem i dlatego wybrałem Lanzara bo później zaczynał charczeć niż STX podczas podawania sinusa 25 Hz , ma identyczną skuteczność jak AP , jakość wykonania STX jakie widziałem w sklepie ( 2 sztuki ) była tragiczna , zwłaszcza połączenie cewki z dolnym zawieszeniem i membraną , nierównomiernie położony klej , tam sporo w innym miejscu prawie wcale , obcieranie cewki przy próbie wciśnięcia membrany ( centralnie ) , ja polecam tego Lanzara za 199zł , oczywiście nówkę z Norauto.
    Pozdrawiam
    sMaD
    Level 22  
    w sumie to są podobne głośniki, czym zasilasz swojego lanzara? masz moze wszystkie parametry do niego? ja lanzara nie słyszałem jest nurauto we wrocławiu ale nie moge sie dodzwonić od rana, na STX robiłem ostatnio suba ten lanzar mnie prześladuje od dłuższego czasu nawet gdzieś go zamawiałem i mi nie sprowadzili, na internecie nie ma nigde parametrów wszystkich i nie moge zestroić BR bo nie mam parametru QES/QMS, [/img]
    Elvis18
    Level 14  
    A jak by wyszło chłopaki porównanie:
    -Stx 30-300-4AP
    -Lanzar Max12
    -Boschmann Alx122SP
    Który z nich by zagrał najlepszym basem?(szybkim,kopiącym,niskim) wszystkie są w podobnej cenie
    Najbardziej to ciekawi mnie porównanie tego Lanzara i Boschmanna bo ta sama cena
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    :arrow: sMaD nie mam tych parametrów o które pytasz , ale nie są one niezbędne , daj poprostu rurę o średnicy minimum 10cm i będzie dobrze , długość policzy bez tych parametrów , zasilam go Precison Power A600 z 300W RMS w mostku , pod moim nickiem masz kawałek wnętrza tego wzmaka od strony przetwornicy.
    Pozdrawiam
    sMaD
    Level 22  
    no i dałem sie naciągnoc, nie mogłem sie dodzownić pojechałem do norauto z portfelem oczywiście, i głośniczek leży koło biurka, jutro jade po tego carpowera hpb602 (225rms) bo CarPower polska ma naszczęście siedzibe we wrocławiu, i z rana zrobie skrzynke, może do wieczora poskładam i potestuje, wstępnie po sprawdzeniu głośnika w trybie FreeAir pod wzmakiem 33watt rms jest jak najbardziej Ok, tylko cena mnie zdziwiła bo miał kosztować 199zł a u mnie nie wiedzieć czemu kosztuje 206zł dziwna cena ale STX 155zł plus wysyłka kurierem 24zł bodajże i pare dni czekania, ciekawe czy klijentowi to wystarczy w Deawoo Tico :>
    mukade
    Level 31  
    kalasz20 jakto nie ma, przecież dałem linka. Wystarczy wejść na stronę lanzara, odszukać maxa w dziale subwoofers o potem kliknąć na linka do item manual. Pozdro. PS. sam robie teraz suba na lanzarku max12D dla kumpla. Daje mu bude 45litrów i stroję na 45 Hz. Rura 10cm średnicy i 24 długości.
    sMaD
    Level 22  
    mukade nie ma parametru QES i QMS nawet w tych co ty podałeś, przez to na WinISD i BassBox nie da sie zestroić bo zamiast długości rurki w kratce jest ERROR NO PARAMETR QES, ale już se przeliczyłem ręcznie do jednocewkowego buda 39litrów Netto (42-44 brutto) stojenie na 42hz rórka 10cm na 27długości, buda mała ciężko to będzie umieścić zwłaszcze że bagażnik tico ma tylko 30cm podłogi bagażnika i fotele idą pod kątem co na górze daje jakieś 20cm więc teraz tylko przeliczyć tą obiętość na prostokąt i zaoszczędze jeszcze na rórce BR i porcie głośnikowym,
    mukade
    Level 31  
    Jeżeli chodzi o bass box pro 6 to jak masz wprowadzanie parametrów, to klikasz na napis Qes i zamiast Qes i Qms, pojawia Ci się okno z napisem Qts. Dalej już se poradzisz. A Vas masz podane na stronce w jednostkach cu.ft. więc też pamiętaj żeby kliknąć na litry, to Ci się zmieni jednostka. Pozdrawiam.
    sMaD
    Level 22  
    strojenie dobre ten stx najlepiej pracuje w strojeniu 40-42hz, co do budy to nie wiem winisd liczy netto do tego objętość głośnika tunelu i możliwe że wygłuszenia ja bym raczej preferował 42-45litrów brutto

elvis na ogole jak byk https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic504811.html

----------------------------------------- No Bass No Fun ----------------------------

carpower + stx = ??? Jak to zagra? Ibiza i seicento.carpower + stx = ??? Jak to zagra? Ibiza i seicento.carpower + stx = ??? Jak to zagra? Ibiza i seicento.

carpower + stx = ??? Jak to zagra? Ibiza i seicento.carpower + stx = ??? Jak to zagra? Ibiza i seicento.carpower + stx = ??? Jak to zagra? Ibiza i seicento.

carpower + stx = ??? Jak to zagra? Ibiza i seicento.
    Rademal
    Level 20  
    czy ten lanzarek moze pracować w obudowie zamknietej jesli tak to jaki litrarz?
    raveland
    Level 28  
    Rademal wrote:
    czy ten lanzarek moze pracować w obudowie zamknietej jesli tak to jaki litrarz?

moze ale nietego mu to wychodzi
    chodzi mi o wersje dvc
    svc nie wiem jak sobie bedzie radzil
    gadalem kiedys z gosciem co mial dvc i dal go do obudowy zamknietej po czym porownal z innym niestety nie wiem jakim wooferem
    z porownania wyniklo ze chcial lanzara sprzedac i kupic ten drugi
    Elvis18
    Level 14  
    Jednak kolega zamówił sobie stxa AP. Zobaczymy co potrafi polski sprzęcik:D Jeszcze jedziemy dziś do Wrocławia po wzmacniacz i zobaczymy jak to się sprawdzi w seiczento. Ja postanowiłem się wstrzymać narazie i dozbierać do mocniejszej wersji carpowera tej co ma w mostku 500w i wtedy zapodamy to na stxa i powinien być kosmos w autku:D
    sMaD
    Level 22  
    ze strzelina do wrocławia, nieźle, a gdzie dokładniej jedziecie? do głównej siedziby carpowera czy do tego dystrybutora na ul. lipową? ten ziomek na lipowej to killer, ja jak tam pojechałem to gadałem z nim 2godziny o sprzęcie, fajny koleś i nawet sie zna, dzisiaj też tam chyba będe bo musze zakupić HPB 602
    Elvis18
    Level 14  
    Nom byliśmy u tego zioma na ulicy Lipowej. Spoko koleś normalnie z nim można godzinami o sprzęcie gadać:D Jak wszedłem to akurat tak łupał tam skrzynką magnata że mu się ten cały domek trząsł:D Głośnik to chyba każdy zna bo wymieniałem takie modele i firmy głośników że mój kolega co stał obok był w szoku bo nie wiedział o czym gadamy:D Pytałem się właśnie o stxa ale najmniej mi o nim powiedział, pytałem o Lanzara max12 to powiedział że woli dołożyć 20zł i mieć carpowera 2 cewkowego bo jest lepszy i robi niezłe mięsko. Za 2 stówki miał też Earthquake Tremor ale w obudowie 16 litrów nie mógł się za dobrze rozbujać ale i tak się wszystko trzęsło i drzwi grały no i wszystko mi pokazywał na wzmaku carpower tym co z kolegą kupiliśmy czyli ten co ma 225rms w mostku. No teraz się zastanawiam co by tu do siebie do ibi wziąć
    -Stx AP
    -Lanzar Max12
    -Earthquake Tremor
    -Carpower za 220 (nie pamiętam modelu)
    -Boschamann ALX122SP (powiedział że to jedyna perełka boschmanna)
    sMaD
    Level 22  
    no ten magnat łupie ale mi sie nie podobało, łupie bo łupie i nic innego, i cena 270zł za 25cm, ja bym sie nie porywał z tym

z tych co wymieniłeś to chyba lanzar max 12 jedna cewka będzie najlepszy i najgłośniejszy, zaleta to małe obudowy,

ten Enterqake co ci go pokazywał to jest głośnik coś w stylu pioneera tylko jeszcze słabszy nie ma sie co dziwić 86db skuteczności i 180watt rms, furrory to on nie zrobi, a zawieszenie to taki kapeć że głośnik do HH, techno marnie albo wcale, dość że cichy to jeszcze wolny, zaleta napewno zagra miękko i nisko,

ten carpower ma dwie cewki po 4ohm i 89db, ale jak to podłączyć pod wzmak w 2ohm nie da rady, w 8ohm wzmak dostanie po dupie i moc spadniedo do jakiś 140rms a ten głośnik mam 200-220rms,

Boschmanna sobie odpuść, może i jest to rodzynek, ale wiele osób nażeka że sie wyrywają z cewki kable,

pozostaje STX i tutaj to już tylko w zależności od czego słuchasz najczęściej, ten STX jest dobry i dobrze gra z mięskiem, ale mi jakoś bardziej spodobał sie Lanzar max12 ma mocny twardy bass i potrafi nieźle pociągność coś wolnego, jak dla mnie lanzar nie ma konkurencji w tej cenie i jest naprawde głośny, STX 155zł, lanzar max 12 200zł (nawet we wrocku w norauto kupisz 219zł) gostek nie ma i nie słyszał ani lanzara ani stx to ciśnie Carpowera on z tego żyje, carpower napewno wart uwagi ale prędzej 2x ten głośnik i do tego HPB 1502, ale ja tam pojade jak wykończe skrzynie do Lanzara to inaczej będzie gadał jak mu fryzurke przerobie... mi chciał też tego carpowera sprzedać ale powiedziałem że wolałbym BSW 1024 II a tak na marginesie to mam w domu lanzara max12 to powiedział że lanzara widział w gazecie i ma fajne zawieszenie
    Elvis18
    Level 14  
    No masz rację sMaD bo ten magnat tylko bum bum i bas sie wydaje ciągle taki sam ciągle tylko takie dudnienie bez żadnego rytmu bez szybkości taki monotonny. No z tym Earthquakiem to masz rację on nisko schodził dosyć ale nie miał takiej szybkości trochę. W ogóle jakaś ta membrana jak plastikowa wyglądała. A zresztą on tylko bas testy puszczał więc nijak się to ma do muzyki. Sam powiedział że w Earthquake'a trzeba dużo mocy wpompować czyli słaba efektywność.
    Nom właśnie czytałem tu gdzieś że te Boschmanny mają problemy z tymi cewkami.
    No dokładnie on z tego żyje i dlatego polecał Carpowera bo jest dystrybutorem i mu za to płacą. Jakby był przedstawicielem Lanzara to by każdego na lanzary namawiał itd. Ja też bym wolał BSW bo to to dopiero robi masakrę w aucie!!! Nie pamiętam ile on ma ale coś chyba ok 93db sprawności.
    No kończ skrzynkę i jedź tam do niego i niech lanzara podepnie pod Carpowera 500W i się zdziwi
    sMaD
    Level 22  
    ja u siebie w samochodzie napędzam lanzara carpowerem tym 500rms :D:D:D:D