Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bezpieczniki hyundai accent 95-obrotomierza beziecznik.

02 Maj 2006 23:38 3188 2
  • Poziom 11  
    Witam All

mam troszkę problemu - dzis bawiłem się z bezpiecznikami w aucie w tej skrzynce i coś tam chyba namieszałem bo przestał mi działać klakson i obrotomierz z prędkościomierzem. Zna ktoś co moze być za to odpowiedzialne. Zdaję się ze wytykalem i wtykalem parę bezpieczników na przekręconym kluczyku(kontolki zapalone) dopiero rano zaczne sie bawic z tym bo dzis juz nie pora.

Jak się je powinno wymieniać - odkręcony na off kluczyk jak sie domyslam. Itp. Jest tam instrukcja co jest co ale np HTP nie wiele mi mówi czy HAZARD itp.

Zna ktoś moze ich schemat który jest który.

Tylko prosze mi nei pisać jedz do eletryka... ja osobiscie z wlasnych obserwacji uznaję ze wiekszosc mechaników/eletryków/gazowników to tacy "domowi" fachowcy.
    Umieją to co kazdy odkręcić i wymienić na nowe nic pozatym, a to nie sztuka. Sztuką jest wlasciwa diagonostyka, i wiedza - a tej im brakuje. Dam przyklad pojechalem do elektryka i mowie" wycieraczka z tylu nie działa" on : "trzeba rozbierać "
    Ja ile bedzie kosztowało on???

Pojechalem do domu a sobie mysle sprawdze bezpiecznik, 40 gr w sklepie. Tyle ze ja robilem to 1 raz - a elektryk zamiast rozbierać bezpiecznik by sprawdził.

U gazowników to są dopiero jaja - raz pojechalem bo mi zasmierdziało coś gazem(takie normalne ale moja dziewczyna zpanikowała i kazała mi jechać do gazu - mowila jeszcze wybuchnie hehe tak pojechalem z nią a on oblukał instalacje na oko cytuje: Na oko wszystko jest OK.
    Na oko to w szpitalu mozna umrzeć. Co z tego ze było ok, wystarczyło przyłożyć coś zeby sprawdzić czy coś sie mimo wszystko nie ulatnia.

Przyklad 3 bylem raz wymieniać pasek, "mechanik" zauważył ze niedokręcony jest filtr oleju dokręcił go na maksa, polukałem sobie polukałem, okazało sie ze coś z filtrem fabrycznie nie tak - ciekł, a on zobaczył ciekniecie i pomyslal sobie niedokręcony... moze i taki detal ale ja nie ma na codzien do czynienia z motoryzacją a on ma.

A najwieksze jaja to już ASO tam to wogole bym nie jechal. Slyszalem ze za wymiane klocków do mojego acenta 300 zł PHI mimo ze iz tego nie robiłem to mysle ze bym wyminił. Hehe za uszczelke od szyby chcą 200 ponad. Mysle ze w NASA jest taniej niz w ASO przynajmniej u mnie.

pozdrawiam i dzinx z góry za odp.
  • Poziom 11  
    Aha a moze to nie od bezpiecznika zalezy??
  • Poziom 10  
    mialem ten sam problem, grzebalem cos z alarmem i klakson mi odcielo,,,mam Accenta 99rok,,,i w moim przypadku byl to piaty bezpiecznik-zycze powodzenia