Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepsze zabezpieczenie przed złodziejem.

reich89 03 Maj 2006 00:54 3628 17
  • #1 03 Maj 2006 00:54
    reich89
    Poziom 9  

W zeszłym tygodniu kupiłem WV T4. Dowiedziałem się, że są bardzo "chodliwe" w niektórych kregach. Wiec proszę o pomoc, które z zabezpieczeń sa najlepsze??? Elektronika, blokady na pedala, kierownice czy coś innego???

• #2 03 Maj 2006 09:02
    Qbuś
    Poziom 38  

Nie ma zabezpieczeń przed złodziejami,jak będzie chciał to i tak ukradnie :D :D :D .najlepszym zabezpieczeniem jest "AUTO-CASCO".

• #3 03 Maj 2006 11:01
    neo2k
    Poziom 18  

Qbuś napisał:
    .najlepszym zabezpieczeniem jest "AUTO-CASCO".

w pelni zgadzam sie z przedmowcą

• #4 03 Maj 2006 11:28
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najlepiej dać kilka blokad "rozproszonych" czyli autoalarm, jakaś dodatkowa blokada nie połączona z alarmem i blokada mechaniczna. Ale tak jak koledzy napisali, jak się kradziej uprze, to i tak ukradnie, choćbyś go wbetonował.
    Auto casco to faktycznie obowiązek jak obawiasz się kradzieży.
    I abyś się nie stał niewolnikiem swego auta!

• #5 03 Maj 2006 18:11
    tomala2301
    Poziom 14  

Dobre zabezpieczenie to też takie które samemu można zrobić i tylko Ty wiesz gdzie i jak . Czasami alarmy najlepsze nie pomagają , a takie zabezpieczenie swoje zdaje rezultat. Pozdrawiam , ale i tak złodzieje mają swoje sposoby , dlaczego tacy ludzie sie rodzą , przykre .

• #6 03 Maj 2006 19:34
    reich89
    Poziom 9  

OK, wiec AUTO CASCO bede opłacać, mam jeszcze zabezpieczenie na pompie paliwa i na noc odcinam paliwo od silnika, co powinienem jeszcze założyć, wydaje mi się że najlepsze są sposoby mechaniczne...

• #7 03 Maj 2006 19:42
    Qbuś
    Poziom 38  

Zastanów się nad alarmem z powiadomieniem,bo złodziej jak nie odpali,to przyjedzie z lawetą :D :D :D

• #8 03 Maj 2006 20:20
    tomala2301
    Poziom 14  

Najlepiej załuż wnyk na zwierzęta , jak jednemu coś przyczaśnie to już da sobie spokój:D:D:D:D

• #9 03 Maj 2006 21:24
    maczek271
    Poziom 12  

Jakiś czas temu w telewizorni pokazywali bardzo ciekawe urządzenie.Mianowicie, był to zawór instalowany pomiędzy pompą hamulcową, a zaciskami (ów zaworek był na kluczyk:) ).Ciekawe były efekty działania tego zabezpieczenia.Np. zostawiasz auto,"przekręcasz" zaworek i naciskasz hamulec-koła zablokowane;nie "przekręcasz" zaworka-łoją Ci auto,złodziej naciska hamulec i niespodzianka:)Niestety widziałem tylko urywek:(.Moja zawodna pamięć mówi mi,że była to firma z Wrocławia.
    Qbuś,Ty jesteś wrocławianinem,słyszałeś coś o takim wynalazku?
    Pozdrawiam

• #10 04 Maj 2006 17:16
    Błażej

Z tymi hamulcami to ryzykowna sprawa. A jak jest jest później z przeglądem? Bo to jest poważna ingerencja w układ odpowiadający za bezpieczeństwo. Poza tym jakby sie coś rozszczelniło lub przyblokowało to nieciekawie to widzę...
    Można zamontowac sobie radiopowiadomienie a nawet lokalizator gps. Wszystkie te zabezpieczenia dają spokojniejszy sen, ale żadne nie da 100 % pewności.

• #11 04 Maj 2006 20:14
    Qbuś
    Poziom 38  

mareczek271 . Nie słyszałem o takim wynalazku (nigdy bym czegoś takiego nie założył !!!).Podzielam opinię Błażej :D

• #12 06 Maj 2006 11:39
    mirmos
    Poziom 14  

pozdrawiam
    Najlepsze są własne "wynalazki". Typowe rozwiązania złodziej zna na pamięć.

• #13 06 Maj 2006 12:04
    Zwierzak81
    Poziom 23  

Gdzies slyszalem o umieszczaniu deski naszpikowanej wyprostowanymi haczykami pod pokrowcem fotela..... bardzo niebezpieczne dla wlasciciela :) ale amator cudzej wlasnosci raczej nie odjedzie.

Wszelkie wlasnego pomyslu odciecia pradu, paliwa sa dobre, wazne by nie byly firmowe - te zlodzieje znaja na pamiec.

• #14 06 Maj 2006 12:35
    Marco_zg
    Poziom 17  

To zabezpieczenie z tym zaworem na hamulcach miałem w swoim byłym WV T4, ma to swoja specyficzna nazwe ale zapomniałem. Ciekawe rozwiązanie lecz martwiła mnie jedna sprawa. Całe usrojstwo jest zamontowane pionowo w podłodze gdzie otwór na kluczyk jest narażony na wszelkie brudy jakie się na niej znajdują, niby jest tam klapka co to zabezpiecza przed piachem. Popieram wypowiedz przedmówców że na złodzieja nie ma rady oprócz AC a wszelkie zabezpieczenia to tylko niewielkie utrudnienia dla profesjonalisty tym bardziej że maja oni swoje wtyczki w ubezpieczeniach. Koleżance kończyła się składka na AC i tak sie stało że jakoś tuz po tym jak zdążyła opłacić ktoś podprowadził jej samochód, łaskawie dzwoniąc później z żądaniem kasiorki za jego "zwrot", oczywiście nie zapłaciła tylko go wyśmiała (widać ktoś był niedoinformowany w tej szajce). Wszelkie alarmy elektroniczne, blokady zapłonu i paliwa to raczej na wyrostków amatorów.

• #15 06 Maj 2006 12:59
    Zwierzak81
    Poziom 23  

Marco im glebiej siegaja zabezpiecznia (mam na mysli ingerencje np w elektryke w takim miejscu, ktore jest niedostepne bez kanalu czy demontazu wielu elementow silnika) tym sa lepsze. Nie sadze by nawet zlodziej "zawodowiec" chcial szukac dlaczego auto nie odpala, sprawdzi podstawowe znajome mu zabezpieczenia, ale nie bedzie bawil sie w mechanika zeby znalezc powod dla ktorego nie moze uruchomic silnika. Predzej przyjedzie laweta. A zeby bronic sie przed laweta to nalezy madrze parkowac, skrecone kola, na biegu, jesli naped jest na tyl to zarowno reczny jak i wrzucony bieg blokuja jedna os - nalezy przednia osia stanac tak by nie mozna bylo jej wrzucic na wozek holowniczy. A jak sie jedzie kilkoma samochodami na wycieczke to zawsze ten cenniejszy samochod moze byc zastawiony przez ubozszy, tak zeby nie bylo sposobu odjechac tym lepszym. Ale i tak nie ma 100% pewnosci.

• #16 06 Maj 2006 13:01
    TTOM
    Poziom 11  

najlepsze i chyba dające najwiecej spokoju w nocy to lokalizacja gps - malutkie urzadzenie - montaz od ok 1500 zeta - mczny abonament za juz 70 zeta - takie ceny byly powszechne juz jakies 1,5 roku temu - teraz nie wiem ale chyba ze wzgledu na konkurencje powinno byc taniej - mcznie wychodzi tyle co parking strzezony.

• #17 06 Maj 2006 13:03
    Zwierzak81
    Poziom 23  

Znajomy znajomego mial ukryta komorke w samochodzie, podlaczona pod alarm. W razie wlaczenia alarmu komorka dzwonila do wlasciciela :)

• Pomocny post
    #18 06 Maj 2006 14:04
    Błażej

Panowie! Bysmy tylko nie popadli w paranoje! Obyśmy się nie stali niewolnikami własnego auta! Znałem kiedys nobliwego pana, który w swoim mercedesie 126 miał zamontowane:
    - alarm,
    - immobilizer,
    - blokade mechaniczną,
    - zdaje się że nawet gpsa,
    - kamerę wkręconą w tylną szybę - filmował nią jak ktoś za nim dłużej jechał...
    Pan był lekarzem ale niestety nie psychiatrą by sobie pomóc...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo