Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój pierwszy wzmacniacz lampowy na ECL82

michallodz 03 Maj 2006 01:43 7002 12
  • O autorze
    michallodz
    Poziom 17  
    michallodz napisał 391 postów o ocenie 21, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Łódź. Jest z nami od 2005 roku.
    tommy 112
    Poziom 23  
    fajny :) ciekawe wykorzystanie blach z bambina... :) mostek mógłby być selenowy ale ok przykręć go sobie ;) widze że on tak tam w powietrzu jest ;)
    Andiv
    Poziom 32  
    Jak na pierwszy raz to całkiem spoko. Ile cie to wyniosło :?: Pozdro
    trzygrosze
    Poziom 21  
    No nie jest źle :] Zmyj tego markera, obczyść ładnie trafa i będzie cacy :]
    michallodz
    Poziom 17  
    tak namalowalem markerem bo mi sie nudzilo :P nop i dla takich uposledzonych ludzi jak np: moj brat ktory myslal ze to stroboskop :D
    a traf nie czyszcze bo niedlugo je przykryje
    jakich blach z bambina????
    mostek jak i trafo glosnikowe nie sa oryginalne z bambina bo byly uszkodzone jak kupilem bambino
    a wynioslo mnie to wiecej niz to warte :P
    okolo 80zł chyba :/
    pozdr
    Andiv
    Poziom 32  
    Na trafa to bym walnął jakąś bude :D Jeżeli chcesz wszysko podpisać to może sitodruk :?: Ogarnij troche te przewody. Nie masz przydźwięku :?: Jak na pierwszy raz to nieźle. Pozdro
    kalasz20
    Poziom 26  
    No właśnie , osłoń trafa , polakieruj drewno , zmyj ten marker i będzie jak Ongaku :D
    Pozdrawiam
    mkpl
    Poziom 37  
    Ładny Ładny a może jakieś nadruki??
    filip.jaskolski
    Poziom 14  
    Hej! :)

Konstrukcja bardzo mi się podoba, ładne wykończenie drewnem - prezentuje się świetnie. Pomysł na wykorzystanie obudowy po CD-rom'ie też świetny. Tak jak przedmówcy apeluje o zmycie tego markera ;) . Spróbuj przenieść napisy metodą termo-transferu (wydruk z drukarki laserowej na papierze kredowym i przeniesienie go na blachę poprzez wygrzewanie żelazkiem).

Czy mógłbyś napisać coś o mocy, brzmieniu, jakości tego wzmacniacza? Prosiłbym też o zamieszczenie schematu. Konstrukcja wygląda zaskakująco prosto i kusząco ;) . Czy miałeś jakieś problemy z uruchomieniem?

Pozdrawiam

P.S: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem :oops: : to wzmacniacz mono?
    Dj_Stone
    Poziom 12  
    Podoba mi się!! Widzę, że masz dostęp do obróbki drewna :D Wybrałeś piękne drewno, bez bejcy powinno być cudownie, pięknie wyszły krawędzie tylko...
    zrób górę chromowaną jakieś siatki czy cuś.
    Ogólnie gicior!!
    Zobacz, jak zrobił to jeden z forumowiczów, czyż nie piękne??
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1970118#1970118
    electronictubes
    Poziom 21  
    Witam
    Zapewne wiesz, że są trochę za blisko trafa Ts i Tg. Jeżeli je zaekranujesz powinno być ok. Tego typu napisy stosowałem całe życie na prostownikach. Na wzmacniaczach nie stosuję wcale napisów i tak przeważnie stoją w piwnicy lub ktoś obznajmniony na tym chałturzy. Moj pierwszy wzmacniacz był na lampach cerii C. Dokładnie nie pamiętam, ale chyba CL4, CBC1 i CY, czyli bez trafo sieciowego. Lampy były z radia Loewe-Opta. To były lata 60-te, podłączyłem to do adaptera Suprafon i puszczało się plastikowe pocztówki na całą ulicę. Wtedy przerobiłem rodzinne radio na pierwszy wzmacniacz według własnego pomysłu.
    Jak na pierwszy wzmacniacz to wygląd jest według mnie super i napisy mnie nie drażnią, liczy się efekt, później dopiero wygląd. Ja robię obecnie wzmacniacz na 4 x ECL86 w temacie kolegi "zróbmy sobie wzmacniacz".
    Pozdrowienia.
    michallodz
    Poziom 17  
    no czyms te trafa przykryje pozniej
    napisy tez moze zmienie
    ale nie bede w niego pakowal masy pieniedzy bo to tylko tak na pierwszy razi do szkoly
    ale kiedys moze jakis konkrety bede robil to bedzie lepiej
    a pomalowalem drewno bejca bo nie chcialem czeac dojutro jak ojciec mi polakieruje, jestem troszeczke niecierpliwy :D
    a co do mocy to nie wiem ile ma podobno 2-3W
    tak jest mono
    a schemat to po prostu schemat ECL82 pełno ich tu ale macie