Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ominięcie fabrycznego immobilizera w Polonezie

tomek168 03 Maj 2006 18:23 11268 11
  • #1 03 Maj 2006 18:23
    tomek168
    Poziom 10  

Witam. Ostatnio po długiej przerwie próbowałem odpalić swojego Poldka 1.6 GSI i cały czas nie idzie wyłączyć fabrycznego immobilizera. Znajomy mechanik stwierdził,że może bedzie trzeba wymienić immobilizer i komputer. Niestety koszt naprawy wyniósłby około 2tyś. zł. Czy można w jakiś sposób ominąć ten immobilizer bez wymieniania czego kolwiek?? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ teraz jestem bez samochodu:/.

0 11
  • #2 03 Maj 2006 22:54
    romus33
    Poziom 2  

cześć .zasugeryję ci wizytę w serwisie .karta z pin kodem i wykasowanie błedów to koszt rzędu 60 zł .no chyba że jakiś magik trwale wykasuje Ci immo z komputera ale to juz kosztuje z 200 zl... sprawdz czy nie wypieła się antenka (pierścień na stacyjce)z puszki immobilizera

0
  • #3 04 Maj 2006 00:17
    Andrzej04
    Poziom 14  

tomek168 napisał:
    Witam. Ostatnio po długiej przerwie próbowałem odpalić swojego Poldka 1.6 GSI i cały czas nie idzie wyłączyć fabrycznego immobilizera. Znajomy mechanik stwierdził,że może bedzie trzeba wymienić immobilizer i komputer. Niestety koszt naprawy wyniósłby około 2tyś. zł. Czy można w jakiś sposób ominąć ten immobilizer bez wymieniania czego kolwiek?? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ teraz jestem bez samochodu:/.

Spróbuję coś Ci pomóc. Ale wcześniej pytanie: czy świeci czerwona dioda od immobilizera po włączeniu zapłonu. Czy masz wszystkie kluczyki od tego auta (2 czarne i 1 czerwony)? Oraz czy były kodowane jakieś (nowe lub oryginalne) kluczyki?

1
  • #4 05 Maj 2006 14:45
    tomek168
    Poziom 10  

Witam! Cały czas miga czerwona kontrolka od immobilizera po włączeniu zapłonu. Mam wszystkie kluczyki ( czarne i czerwony ) , ale zaden nie wyłącza immobilizera. Problem ten zacząl sie po rozładowaniu akumulatora. Wcześniej nikt nic nie robil przy tym immobilizerze. Proszę o pomoc.

2
  • #5 05 Maj 2006 14:56
    Adam xander1111
    Poziom 12  

Witam.Obawiam sie ze bez podłaczenia auta pod tester cięzko bedzie cos wygdybać .W przypadku gdyby okazało sie ze uszkodzenie jest powqażniejsze zawsze mozna wyłączyc immo i w ten sposób rozwiązać problem.Pozdrawiam

0
  • #6 06 Maj 2006 11:33
    tomek168
    Poziom 10  

No właśnie chodzi mi o to żeby w jakiś sposób wyłączyć na stałe to immo.Czy jest taka możliwość??Jeżeli tak, to jak to zrobić??

1
  • #7 06 Maj 2006 12:05
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lepiej niech Ci wszystko zgrają w jakimś zakładzie.

0
  • #8 06 Maj 2006 16:07
    marcin p
    Poziom 12  

Komputerem diagnostycznym tego nie zgrasz.Trzeba na piechotę grzebać
    w sterownikach.Jeśli jesteś z okolic Białegostoku mogę ci to zrobić.

0
  • #9 06 Maj 2006 19:49
    Albercik 321
    Poziom 25  

Witam.Sprawdz w jaki sposob miga ci ta dioda.Miga przez 30 sekund z czestotliwoscia okolo 0,5 Hz,czy 30 sekund z czestotliwoscia okolo 2 Hz?Przyczyna moze byc banalna,np.uszkodzony transponder w kluczyku,udszkodzona cewka immobilizera.Czasami warto posprawdzac i naprawic niz wymontowac calkowicie.Probowales kodowac immobilizer na nowo po naladowaniu akumulatora?A jezeli chcesz go calkowicie usunac,to musisz jechac niestety na warsztaat,bo oprocz rozlaczenia elektrycznego,trzeba jeszcze go wykasowac z pamieci ECU.

2
  • #10 06 Maj 2006 20:26
    igabriel
    Poziom 20  

jeśli sobie do jutra nie poradzisz , to jutro po południu podam ci sposób kodowania kluczyków od nowa (dzisiaj nie mam przy sobie instrukcji a teraz dokładnie nie pamiętam jaka jest kolejność postępowania i nie chciałbym coś poplątać), jeśli immo będzie sprawne to będzie po problemie, chociaż nawiasem mówiąc brak zasilania nawet przez długi czas nie powoduje wykasowania kluczyków , a jeśli chodzi o pominięcie immo to jest to tylko możliwe przez usunięcie kodu immo z pamięci komputera.
    ..i jeszcze jedna uwaga , zwróć uwagę czy w momencie jak kręcisz rozrusznikiem nie gaśnie kontrolka ładowania , jeśli by tak było to masz uszkodzoną stacyjkę a nie immo, zdarzają się takie przypadki ....

0
  • #11 17 Maj 2006 14:07
    tomek168
    Poziom 10  

Witam! Przepraszam ale nie miałem komputera parę dni. Nadal walczę z tym immo. Dioda od immo miga szybko przez 30 sek po wlaczeniu zaplonu. Żadnym kluczem nie idzie go wyłączyć . Mój szwagier powiedział mi że możliwe ze zrobił krótkie zwarcie w instalacji przy podłączaniu akumulatora:/ ... Może to spowodowało skasowanie pamięci immo.Czy można je od nowa zaprogramować??albo czy można jakoś "oszukać" komputer tak,by wyglądało ze immo jest wyłączone??

0
  • #12 22 Maj 2006 08:43
    tomek168
    Poziom 10  

Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł??

0