Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pr. MDCSa"Prościej się już nie da!Aktywny subwoofer&quo

03 Maj 2006 22:47 906 2
  • Poziom 11  
    Witam nie wiem czy to dobry dział bo nie przedstawiam swojego projektu ale mam kilka pytan odnośnie tego:
    http://www.mdcs.elektroda.net/sub1554/sub1554.html
    (dotycza różnych rzeczy wiec inaczej musiałbym założyć kilka wątków w różnych działach).

-1- MDCS użył filtra dolnoprzepustowego pasywnego 2-go rzędu o częstotliwości odcięcia ok 75Hz (tak mi napisał w mailu)
    Po przeprowadzeniu symulacji w SPICE (tutaj mozna robic online: http://spice.dmcs.p.lodz.pl/) mi wyglada, że odcina kolo 20Hz.
    Oto skrypt:
    V1 1 0 1 AC 1 SIN(0 1 1)
    R1 1 2 2.4k
    C1 2 0 2.2u
    R2 2 3 2.4k
    C2 3 0 1u
    R3 3 0 47k
    analiza AC: V(3,0)
    Pytania:
    1a. Dlaczego wyniki obliczone w SPICE różnią sie od tych MDCSa ?
    1b. Z jakiego wzoru policzyć częstotliwość podziału filtra pasywnego 2-go i wyższych rzędów? (tak żeby R1 i R2 =2k4 i C1=2u2 C2=1u wyszło ~75Hz)
    1c. Czy są jakieś programy do liczenia takich filtrów ? (Wszytskie jakie znam liczą tylko aktywne filtry RC lub pasywne ale tylko LC - do zwrotnic)

-2-
    MDCS pisze aby jako źródła sygnału użyć wyjścia wysokopoziomowego (wyjscia na głośnik) gdyż wyjście radia samochodowego na wzmacniacz ma zbyt niski poziom.
    2a. Dlaczego ma zbyt niski poziom?
    2b. Jaka musi byc impedancja wejściowa wzmacniacza aby możnabylo użyć wyjścia na wzmacniacz a nie wysokopoziomowego?

Z góry dzieki za odpowiedzi.
  • Poziom 22  
    A widzisz a ja Ci moge powiedzieć, że to jest zły dział bo nieprzedstawiasz żądnego swojego projektu tak jak inni zamiast przeczytać TO 100 razy pisza tu zamiast naleźć odpowiednie miejscne na formu gdzie szybciej zaostanie udzielona im pomoc
  • Poziom 22  
    poprostu zapytaj sie autora na MDCS

on Ci Wszytsko powie ;)